סגור

ההסכם עם רע"מ: הסדרת 3 יישובים בנגב ותכניות במיליארדים

במהלך הלילה חתמו נציגי יש עתיד על הסכמים קואליציונים עם רע"מ וישראל ביתנו. ההסכם עם מפלגתו של מנסור עבאס כולל הקפאת האכיפה על בנייה לא חוקית עד ל-2024 ותכניות לקידום המגזר הערבי בשווי 30 מיליארד שקל

חדשות כיפה
א בתמוז התשפא
,
11 ביוני, 2021 8:59
מנסור עבאס

מנסור עבאסצילום: David Cohen/Flash90

ערב השבעת הממשלה ה-36, עומלים בקואליציה על חתימת הסכמים קואליציונים בין המפלגות השונות, כאשר אתמול נחתם ההסכם בין יש עתיד למרצ, ובמהלך הלילה נחתמו שני הסכמים - עם רע"מ וישראל ביתנו.

לפי ההסכם שחתמו נציגי יש עתיד עם נציגיו של מנסור עבאס, הממשלה תאשר במסגרת תקציב המדינה השנתי, תקציב של 100 מיליון שקל לשנה, למשך 5 שנים: "לתיקון עיוותים בקידום פרויקטים ביישובים ערביים". 

ההסכם מציין מספר סעיפים נוספים כמו הגדלת שיווק הדירות במגזר הערבי ל-10,000 בשנה, פריסת סיבים אופטיים ביישובים ערביים, הקמת ועדת שרים לענייני החברה הערבית בראשות ראש הממשלה, הארכת הקפאת האכיפה על בנייה בלתי חוקית, במתכונת מתווה ממשלת נתניהו עד סוף 2024, בחינת ביטול קנסות ועיצומים שניתנו בגין בנייה לא חוקית.

הממשלה תאשר תוך 45 ימים הכרה בשלושה יישובים בדואים בלבד בנגב - עבדה, ח'שם-זנה ורח'מה שליד ירוחם. במקביל, בתוך תשעה חודשים תוצג תכנית להסדרת יישובי בדואים בנגב. כמו כן, תועבר בקשה להקפאת האכיפה והריסת בתים שבנייתם הסתיימה עד ה-1 בינואר 2021, למעט בניה בתשתיות לאומיות, בנייה על שטחים ציבוריים או תוואי דרך, או אכיפה תומכת הסדרה.

4 תפקידים לרע"מ - סגן שר במשרד ראש הממשלה, יו"ר ועדת הפנים, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר הוועדה לענייני החברה הערבית, כאשר ועדת הפנים תפוצל לשתי ועדות: ועדת פנים והגנת הסביבה, והוועדה לביטחון פנים.

בנוסף, תקודם תכנית חומש לצמצום הפערים בחברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית בשווי של 30 מיליארד שקלים עד 2026, ותכנית למיגור הפשיעה והאלימות בחברה הערבית בסכום של 2 וחצי מיליארד שקלים עד 2026.

ההסכם בין רע"מ ליש עתיד

ההסכם בין רע"מ ליש עתידצילום: ללא

ההסכם בין רע"מ ליש עתיד

ההסכם בין רע"מ ליש עתידצילום: ללא
 

ההסכם בין רע"מ ליש עתיד

ההסכם בין רע"מ ליש עתידצילום: ללא

ההסכם בין רע"מ ליש עתיד

ההסכם בין רע"מ ליש עתידצילום: ללא

 

11.06.2021

1. מעשיות (מפוכח)

ראו, נרצה או לא נרצה, זה ככל הנראה עומד לקרות. יש להיות מעשיים ולנסות לייצר לימונדה מממשלת הלימון החמוץ הזו. הלוואי שבנט יצליח, לא למענו אלא למען מדינת ישראל, עם ישראל, ארץ ישראל ומסורת ישראל. יש למנף כל רגש ציוני שנותר בלבם של מי מחברי הגועליציה הזו כדי לבצר את העניינים החשובים לעם ישראל במולדתו. התיישבות. ביטחון. מסורת יהודית. כלכלה חופשית. זהות לאומית. משילות. עלינו להילחם במסגרת החוק על כל סנטימטר של ציונות במדינה הזו.
על הליכוד והחרדים להתעשת ולתת להצעות חוק ימניות, מסורתיות וציוניות "רשת ביטחון" בכנסת כדי שיעברו על אפם ועל חמתם של שונאי ישראל בגועליציה.
יחד נעביר את רוע הגזירה. עברנו את פרעה. נעבור גם את עבאס.
עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.
שבת שלום!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד