אסון הרכבל באיטליה | איתן בן ה-5 שוחרר מבית החולים

לאחר שאיבד את משפחתו באסון, ואף נפצע באורח קשה, הבן ממשפחת בירן ששרד החלים מספיק כדי להשתחרר מבית החולים. מלווים אותו בתהליך השיקום סביו וסבתו והוא ישתכן בביתו בפאביה יחד עם דודתו

חדשות כיפה 10/06/21 14:50 ל בסיון התשפא

אסון הרכבל באיטליה | איתן בן ה-5 שוחרר מבית החולים
איתן בירן יחד עם אחיו ז"ל, צילום: פייסבוק

כלי תקשורת איטלקיים מדווחים היום (ה') כי איתן בירן בן ה-5, הניצול היחיד מאסון הרכבל בסטרזה שבאיטליה, שוחרר היום מבית החולים לאחר שיפור ניכר במצבו. אמש נודע לראשונה לאיתן על מה שארע והאסון שהביא למות בני משפחתו. כזכור, איתן איבד באסון את הוריו עמית וטל בירן, אחיו התינוק תום, סבה של אמו יצחק (איז'י) כהן ורעייתו השניה ברברה קונינסקי-כהן ז"ל.

איתן יכנס לתכנית שיקום פיזית ונפשית, מלווה על ידי סבתו סבו, ודודתו שתגורר עמו בבית הוריו שבפאביה. בני המשפחה היו לצדו של איתן בבית החולים לכל אורך הטיפול, וכעת ממשיכים גם ביציאתו הביתה. מצבו הבריאותי של איתן השתפר באופן ניכר אך עדיין סובל מכאבים בחזה, ונפגש באופן תדיר עם פסיכולוג המלווה אותו. לאיתן עדיין יש שברים רבים מהם סבל נמצאים בתהליכי איחוי אך הוא סובל לרגעים מאמנזיה פוסט-טראומטית.

בית המשפט בטורינו מינה את דודתו של איתן, איה בירן, לאפוטרופוסית והאחראית עליו, אך המינוי יבחן על ידי השופט המפקח בפאוויה, שם מתגורר איתן באופן רשמי. איתן יחזור בהמשך לחיק בני משפחתו בישראל, אך המועד בו זה יקרה טרם ידוע. 

לפני כשבועיים, ארונותיהם של עמית וטל, הוריו של איתן ואחיו הפעוט תום, שנספו באסון יחד עם סבו וסבתו - יצחק (איזי) כהן (82) ורעייתו ברברה כהן־קוניסקי (72), סבה וסבתה החורגת של האם טל, נקברו בבית העלמין אלונה. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר