סגור

גנץ: "גל"צ מזמן הפסיקה להיות ממלכתית, אין מקום להפעלתה במתכונתה הנוכחית"

במענה לשאילתה בנוגע לחילול שבת של החיילים המשרתים בתחנת הרדיו הצבאית, אמר שר הביטחון כי כפי שהתבטא בעבר יש לסגור את התחנה, והסביר את העיכוב בכך: "היועמ"ש החליט שהנושא הזה לא יכול להיות מבורר במהלך תקופת הבחירות"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כט בסיון התשפא
,
09 ביוני, 2021 12:19
גלי צה"ל

גלי צה"לצילום: Avshalom Sassoni‎‏/Flash90

שר הביטחון בני גנץ, התייחס היום (ד') לסטטוס הנוכחי של תחנת הרדיו הצבאית גלי צה"ל זאת במענה לשאילתה שהגיש חבר הכנסת מש"ס משה אבוטבול בנוגע לחילול השבת המתמשך של חיילי התחנה, למרות שבעבר נקבע שרק עובדים אזרחיים יעשו זאת. 

"אני סבור שאין מקום להעסקת חיילים בתוכניות שמהותן פוליטיות וזה לא משנה אם זה תוקף אותי או אם זה בעדי", אמר שר הביטחון, "אני חושב שחיילי צה"ל צריכים להיות מרוחקים מכל עיסוק פוליטי שהוא, והתחנה ראוי לה שתהיה ממלכתית והיא מזמן הפסיקה להיות כזאת, מטבעה של תקשורת שכמובן עוסקת בנושאים אקטואליים ופוליטיים". 

גנץ התייחס לוועדת הבדיקה שהקים כדי לבחון פתרונות אפשריים לתחנה: "ביקשתי ועדה שתפעל לראות מה אנחנו עושים עם גלי צה"ל. מאחר והיינו בתקופת בחירות אז הייתה ההחלטה של היועמ"ש שהנושא הזה לא יכול להיות מבורר ומושלם במהלך תקופת הבחירות", אמר שר הביטחון והוסיף כי, "אני מקווה שאם הקמת הממשלה אני אוכל לחזור ולטפל בנושא הזה. אני חושב שאין מקום להפעלתי גלי צה"ל במתכונתה הנוכחית". 

בינואר האחרון הודיע שר הביטחון בני גנץ, כי בהמלצת הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, הוחלט על הוצאת גלי צה"ל ממערכת הביטחון. לדבריו, ההחלטה נובעת מהייעוד של צה"ל, וכן מהצורך להפריד בין שירותם של חיילי צה"ל לבין פעילותו של אמצעי תקשורת בו מועסקים לובשי מדים בתכנים פוליטיים. 

זמן קצר לאחר מכן הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי מאחר וישראל נמצאת בתקופת בחירות אז אין בסמכותו של גנץ לעסוק בסוגיה זו, והחלטותיו בנושא לא יחייבו את שר הביטחון הבא. 

09.06.2021

1. רוצים לסגור את גל"ץ כשהיא מאוזנת (מלכה)

כששדרני גל"ץ היו כולם שמאלנים, לא עלה על
דעת אנשי השמאל לסגור.

דווח על תגובה לא ראויה
09.06.2021

2. אכן במדינה דמוקרטית אין צורך בתחנה צבאית (ד"ר משה פרץ)

רוב רובם של התכניות בגלי צה"ל כלל לא קשורים לצה"ל. התחנה משמשת מקום מפלט לג'ובניקים, בעיקר מהשמאל. סדנה להכשרת אנשי תקשורת בעיקר שמאל. צריך לבטל את התחנה, ולהקדיש בערוץ הציבורי פינה קבועה לנושאים הקשורים לצה"ל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביתר בנאי צילום: מרים אלסטר

אביתר בנאי בריאיון מרגש במיוחד: "עשיתי חוזה עם אלוקים"

קרא עוד