חמישה ימים לאסון הרכבל: בני משפחת בירן יובאו למנחות בישראל

בעוד שאיתן הניצול היחיד נמצא עוד בבית החולים באיטליה, ארונות הקבורה של הוריו, אחיו והסבא וסבתא נחתו בישראל. הלווית עמית, טל ותום תתקיים היום, הסב יצחק ורעייתו ברברה יקברו מחר

חדשות כיפה 27/05/21 07:44 טז בסיון התשפא

חמישה ימים לאסון הרכבל: בני משפחת בירן יובאו למנחות בישראל
יובאו היום למנחות. משפחת בירן ז"ל, צילום: באדיבות המשפחה

חמישה ימים עברו מאז אסון הרכבל הנוראי באיטליה בו נהרגו 14 בני אדם, בהם חמישה בני משפחה ישראלים. ההרוגים באסון הם עמית (30), רעייתו טל (26) ובנם הפעוט תום (2) בירן ז"ל, יחד איתם נהרגו סבה של טל, יצחק (82) ורעייתו ברברה כהן־קוניסקי (72) ז"ל. ארונות הקבורה של חמשת בני המשפחה נחתו אמש בישראל, בני משפחת בירן יובאו היום (ה') למנוחות, לווית הסב והסבתא תתקיים רק מחר.

מי ששרד את האסון הנורא הוא בנם הבכור של הזוג בירן, איתן בן ה-5, אמש הוא התעורר ופקח את עיניו לראשונה לאחר שהרופאים בבית החולים "רג'ינה מרגריטה" בטורינו גמלו אותו מהרדמה. הוא שב להכרה", אמר מנהל בית החולים בטורינו, ג'ובאני לה וואלה. "יש התאוששות הדרגתית, ותידרש תמיכה פסיכולוגית. הוא כבר פקח את עיניו וחשוב שימצא לידו פרצופים מוכרים". לפי הדיווחים באיטליה, דודתו הייתה עמו באותו זמן בחדר בית החולים. "זהו שלב רגיש במיוחד" נמסר מבית החולים שעדכן על השיפור במצבו של הילד, הניצול היחיד באסון הכבד.  דודתו של איתן נמצאת עמו בבית החולים ומלווה אותו לאורך שיקומו.

ילדי משפחת בירן

איתן התעורר, אחיו תום יובא למנוחות. תום ז"ל ואחיו איתןצילום: פייסבוק

העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" דיווח  כי 3 עובדי החברה האחראית על תפעול הרכבת נעצרו על-ידי המשטרה המקומית במסגרת חקירת אסון הרכבל שבו נהרגו חמישה בני משפחה ישראלים. 3 העצורים חשודים בהריגה, רשלנות והוצאת כלים למניעת פציעות. על פי הדיווח במדינה, החשודים הודו כי הבלמים נשארו פתוחים בכוונה, כדי לעקוף בעיה אחרת במנגנון שהתגלתה חודש וחצי לפני כן.

https://www.youtube.com/watch?v=AFgNsnaLS6A

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר