סגור

בעקבות הפרסום בכיפה: משרד החינוך מעדכן את ההנחיות

במשרד החינוך מעדכנים את ההנחיות למוסדות החינוך הפנימייתיים, וכעת, חזרת התלמידים המתגוררים באזורים בהם אינם מתקיימים לימודים אפשרית באישור ההורים. אולפנה באזור בנימין כבר שלחה הודעה לתלמידותיה: "כל בנות האולפנה רשאיות לחזור מחר בהסעות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ז בסיון התשפא
,
18 במאי, 2021 19:48
פנימיית ישיבת בני עקיבא מטה בנימיןבבית אל

פנימיית ישיבת בני עקיבא מטה בנימיןבבית אלצילום: נריה הומינר

הוראות פיקוד העורף המעודכנות, אוסרות על קיום לימודים בחלק נרחב מיישובי הדרום, אך למרות זאת, מוסדות חינוך רבים שנמצאים מחוץ לאזורים אלו ויכולים לחזור לפעילות רגילה, קיבלו הוראה ממשרד החינוך שלא להחזיר ללימודים דווקא את התלמידים שמתגוררים באזורי הסיכון, כשהסיבה לא ברורה. בעקבות הפרסום בכיפה הבוקר, החליטו במשרד לעדכן את ההנחיות.

מנותקים: משרד החינוך אוסר על תלמידים באזורי הסיכון לצאת לפנימיות

  • "לא יפתחו כפרי נוער ופנימיות באזורים בהם לא מתקיימים לימודים ואין להחזיר אליהם תלמידים.
  • ביתר אזורי הארץ בהם מתקיימת שגרת לימודים, יחזרו מוסדות החינוך הפנימיתיים לפעול כרגיל, בכפוף להנחיות המתעדכנות של פיקוד העורף וחזרת התלמידים המתגוררים באזורים בהם אינם מתקיימים לימודים אפשרית בתיאום עם ההורים.
  • חזרת תלמידים למוס"ח פנימייתי ביו"ש בהתאם לנוהל ההיסעים הקיים".

אולפנה באזור בנימין הזדרזה לשלוח הודעה לתלמידותיה, כי הן רשאיות לחזור ללימודים. "התחלנו את היום עם הנחיות מסוימות, אך ב"ה הפיקוח היה קשוב לתסכולים והדברים השתנו לטובתנו. אנו מקוים שההודעה הזו היא אחרונה להיום: כל בנות האולפנה רשאיות לחזור מחר בהסעות". 

עוד נכתב בהודעה כי "התנאי לחזרה של כולן הוא שכל ההורים מהאזורים המוגבלים יחתמו על האישור המצ"ב ויקחו אחריות מלאה על בתם לנסיעה הלוך לאולפנה וחזור הביתה. הורה המעדיף להשאיר את בתו בבית לאור המצב הביטחוני כמובן רשאי לעשות זאת, ומתבקש לעדכן את המחנכת".

"אנחנו נמצאים כעת בקונפליקטים לא פשוטים אל מול התלמידים וההורים"

במוסדות חינוך רבים זעמו על משרד החינוך וההנחיות שהועברו אליהם, כאשר הבוקר ראש אולפנה מוכרת הגיב לכך במכתב שנשלח לראש המנהל לחינוך התיישבותי, אילנה נולמן: "בהנחיות שהורדתם אלינו קיים אי היגיון והדבר מתסכל מאוד".

במכתב שהופץ ומייצג את ראשי המוסדות נכתב: "מבחינת נוכחות במוסד - אנו מוסד פנימייתי לבנות המגיעות מכל הארץ. הבנות המגיעות מאזורים מוגבלים ומגיעות לפנימייה שנמצאת באזור לא מוגבל, יכולות להרוויח כמה ימי שקט אצלנו. דווקא בימים כאלה, הכי נכון ומתבקש למוסדות פנימייתיים הנמצאים באזורים לא מוגבלים, לפתוח שעריהם עבור תלמידים מהאזורים החמים".

טענה נוספת במכתב לראש המנהל היא, שגם בנות שגרות באזורים לא מוגבלים, יש לעיתים צורך הכרחי לעבור באזורים מוגבלים אחרים: "מה ההבדל ביניהן לבין תלמידות מאותן אזורים שאוסרים עליהם לחזור לפנימייה?", תוהה ראש האולפנה.
 
"כיצד נוכל למנוע מהורה המעוניין להסיע את ביתו או לקחת אחריות מלאה על משך הנסיעה שביתו עושה בדרכה לאולפנה? אם כל עניין ההגעה לאולפנה והחזרה הביתה באחריות ההורים ובאישורם המלא, נצטרך לאפשר זאת", הוא שואל ומוסיף כי, "באופן כללי, ה'איפה ואיפה' שאנו נאלצים לעשות במציאות זו עם תלמידותינו, קשה לנו מאוד". 

"לסיכום", הוא כתב, "המוסדות הפנימייתיים שתלמידיהם מגיעים מאזורים שונים בארץ, נמצאים כעת בקונפליקטים לא פשוטים אל מול התלמידים וההורים. אנו מבקשים מכם, לנסות ולהגיע להסדרים המתחשבים בשאלות הצפות כאן ולתת לנו תשובות המיישבות את הדעת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרך חברון צילום: Nati Shohat/Flash90

ניסיון לינץ' בירושלים | ח' הותקף באכזריות: "חבורת ערבים תקפה אותי ושוחררה"

קרא עוד