סגור

הסטודנטים נגד המרצים בבצלאל : "תומכים במאבק הפלשתיני"

במייל שנשלח לסטודנטים ב"בצלאל", שלחו המרצים מכתב לסטודנטים הערבים , ובו הביעו הזדהות עמוקה עם המחאות האלימות המתרחשות ברחבי הארץ, הסטודנטים יצאו בעצומה להעמדת המרצים לדין משמעתי

חדשות כיפה
כט באייר התשפא
,
11 במאי, 2021 23:08
הפגנה של סטודנטים ערבים

הפגנה של סטודנטים ערביםצילום: תומר נויברג/פלאש 90

על רקע המתיחות הגוברת בימים האחרונים בין יהודים לערבים, ולאור ההתנגשויות האלימות בין משטרת ישראל לפורעים ערבים בעיר העתיקה בירושלים אלימות אשר פתחה גל אלימות קיצוני בכל רחבי הארץ, ואף גרר את מתקפת הטרור של חמאס לעבר ערי ישראל.  מפרסם הלילה רן בוקר מ ynet מכתב אותו שלחו מרצים מהאקדמיה בצלאל לסטודנטים הערבים שלהם, המרצים מביעים תמיכה והזדהות מוחלטת עם מאבקם בכובש המדכא, ואף הבינו את הקושי שלהם "ללמוד במוסדות של העם הכובש והמדכא בכלל" והבטיחו לסייע לסטודנטים ככל שניתן וכמה שרק ירצו.  

אל הסטודנטיות והסטודנטים הפלשתינים השובתים,

אנחנו מרצות בבצלאל, מבקשות.ים להביע את הזדהותנו העמוקה עם מאבקכן.ם על הבית ועל החופש, לנוכח האלימות המשטרתית ואלימות המתנחלים, פרי מדיניות ממשלתית, שבאים לידי ביטוי ביתר שאת באירוע הימים האחרונים בשייח ג'ראח, בשער שכם ובמסגד אל אקצה . אנחנו מבינות.ים את הקושי ללמוד במוסדות של העם הכובש ומדכא בכלל, וכל שכן בימים אלה.

לצד זאת נאמנים לתפקידנו כמורים וכמורות, ומתוך אמונה בכוחו של החינוך הגבוה לתרום לשינוי חברתי פוליטי, אנחנו מתחייבים למצוא את הדרך לסייע לכן.ם, להמשיך את הלימודים ככל שרק תרצו וככל שניתן, גם בתנאים הנוכחיים.

אנחנו פונות.ים לכל המרצים והמרצות בצלאל להצטרך לקריאה זו או להביע בקול רם את תמכיתכן.ם במאבק. 

 

התכתבות

מכתב המרצים לסטודנטים

צילום: צילומסך


סטודנטים מהאקדמיה אשר הזדעזעו מתוכן המכתב, יצאו בעצומה בדרישה מההנהלה הסטודנטים דרשו כי האקדמיה תסתייג מהעמדה פוליטית והחד צדדית, וכן שתעמיד את המרצים והמרצות לדין משמעתי, שכן הם נקטו עמדה פוליטית בעת מלחמה תוך התעלמות מוחלטת מרגשותיהם של
רבים ובניגוד להחלטת המועצה להשכלה גבוהה.
 

עצומת הסטודנטים נגד המרצים

עצומת הסטודנטים נגד המרציםצילום: צילומסך

אנו הסטודנטים שחתומים מטה, הזדעזענו לגלות, שמרצות ומרצים בצלאל נקטו עמדה פוליטית חד צדדית בת מלחמה תוך התעלמות מוחלטת מרגשותיהם של רבים. 

אנו קוראים להנהלת המוסד להסתייג באופן מיידי מאותם מרצים ולהבהיר באופן חד משמעי שאין מקום לנקיטת עמדה פוליטית ו.או אזרחית חד - צדדית במוסד שממון מכספי המדינה. כמוכן, אנו רואים להעמדת המרצות והמרצים לדין משמעתי עקב עירוב שיקולים פוליטיים במוסד הלימודים בניגוד להחלטת המועצה להשכלה גבוהה מתאריך 21.12.13 נגד פוליטיזציה באקדמיה. 

תגובת האקדמיה בצלאל: ״אין מדובר בעמדתה של האקדמיה בצלאל. במוסד מלמדים ולומדים מרצים וסטודנטים המחזיקים ומחזיקות בדעות מגוונות. באקדמיה הדוגלת בחופש הביטוי וחופש היצירה, יש מקום להשמעת מחאה ודעה אישית מכל כיוון ומרחב״. 

11.05.2021

1. זו לא נקיטת עמדה פוליטית. זו תמיכה מוצהרת באלימות פיזית בלתי חוקית ותמיכה במאבק חמוש נגד מדינת ישראל. (צריך לתבוע אותם)

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2021

2. הזילות של האומץ להגיד דברים (יהודי וישראלי)

בס"ד
בקוד החברתי של האנושות, מאז ימי הנאצים, נתפסים אנשים שאומרים דעה המנוגדת לדעת הרבים כאמיצים, כבעלי דעה עצמאית. הבילבול נוצר כאשר יש אנשים שמעוניינים להתפס כאמיצים אבל בוחרים לתמוך בדעה הפוכה למה שנכון וראוי רק כי היא הפוכה. בימי הנאצים, אנשים שתקו כי פחדו אז היום אנשים מדברים נגד הכיוון שהחברה אומרת, גם כשהדבר שנעשה הוא ראוי ונכון לפי פרמטרים מוסריים אובייקטיבים, כמו מבחן ההדדיות ודרכי פעולה שנותחו בעבר ונמצאו כראויות מוסרית. המכתב הזה הוא לא אמירה מצפונית מוסרית שמטרתה לעורר את האדם להבחין בהתנהגות הנכונה ביחס למה שקורה מסביבו אלא זה מכתב שכל כולו תמיכה בצד אחד ללא שום נימוקים מוסריים או מאוזנים מבחינת המעשים המדוברים. אז אל תתרגשו כי בשורה תחתונה אין במכתב הזה אמירה ערכית ולמרות שמדובר באנשי אקדמיה רואים פה הוכחה ניצחת לכך שידע ומוסריות לא שוכנים באותו מקום בהכרח..

דווח על תגובה לא ראויה
11.05.2021

3. השלכות ממשלת השמאל של בנט הבוגד!! (א)

השמאל חש מחוזק ע"י ממשלת השמאל של בנט הבוגדד שרובה ככולה מפלגות שמאל שכולן רוצות לבטל את חוק הלאום, שמאל אנטי ציוני ותומכי הטרור!!

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2021

4. סיוע לאויב בזמן מלחמה = בגידה (דני)

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

5. עד מתי רשעים יעלוזו (מיקי)

המדינה מלאה במטורללים שאינם צריכים להיות כאן

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

6. האם יש סטודנטים יהודים/ישראלים במוסדות לימוד ערביים? (יוגב)

התשובה היא: לא. הסיבה לכך: יהודים לא רצויים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

7. תמיכה בטרור נגד המדינה זו בגידה (הסטודנטים צודקים)

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

8. בואו נראה אותם עוברים דירה ללוד (רחל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלונה סער ומלך זילברשלג צילום: צילום מסך, טוויטר

אלונה סער נגד יעל בר זוהר: "החליטה להשתמש בחומרים שהיו לה עם מלך מלפני שנה"

קרא עוד