סגור

נתניהו חושף: "הודפים לחצים שלא לבנות בירושלים - לצערי הם מתגברים"

בישיבת הממשלה שהתקיימה באופן חגיגי בעיריית ירושלים, התייחס נתניהו ללחצים שהוא סופג ממדינות שונות, לעימותים במזרח ירושלים: "לא נאפשר לאף גורם לערער את השקט בעיר", ואיים על ארגוני הטרור: "נגיב בעוצמה על כל מעשה תוקפנות"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כז באייר התשפא
,
09 במאי, 2021 14:04
נתניהו

נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

לרגל ערב יום ירושלים ה-54, קיימה היום (א') הממשלה את ישיבתה השבועית בעיריית ירושלים, בהשתפפות ראש העיר משה ליאון. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לעימותים במזרח העיר ובהר הבית, והבהיר: "לא נאפשר לאף גורם קיצוני לערער את השקט בירושלים, נשליט בה חוק וסדר בתקיפות ובאחריות. נמשיך לשמור על חופש הפולחן לכל הדתות, אבל לא נאפשר הפרות סדר אלימות", אמר נתניהו, פנה לארגוני הטרור והדגיש: "ישראל תגיב בעוצמה על כל מעשה תוקפנות מרצועת עזה". 

"שורשינו לירושלים נעוצים עוד מתקופת התנ"ך והקשר הרצוף שלנו לירושלים נשמר במשך הדורות", אמר ראש הממשלה, "כל ממצא ארכיאולוגי מוכיח זאת. כבר 54 שנים שהעיר מאוחדת תחת שלטון מדינת ישראל הדמוקרטית. רק תחת ריבונות ישראל מובטח חופש דתי מלא ועקבי לכל הדתות וכך נמשיך לעשות".

נתניהו חשף כי בתקופה האחרונה מופעל לחץ על ישראל לעצור את הבנייה בירושלים. "הודפים בתוקף את הלחצים שלא לבנות בירושלים, ולצערי הלחצים הללו מתגברים בעת האחרונה. אני אומר גם לידידנו הטובים ביותר - ירושלים היא בירת ישראל, שמורה לנו הזכות לבנות בירושלים ואת ירושלים, כך עשינו וכך נמשיך לעשות".

"באמת הגיע הזמן"

ראש הממשלה התייחס לאישור התכנית שתסייע לנכי צה"ל והלומי קרב: "מדינת ישראל ידועה במשך שנים בצדק כמדינה ששומרת ודואגת לחייליה ששירתו אותה, ונפגעו אם בקרבות או במהלך שירותם. השם שיצרנו בעולם היה מוצדק לחלוטין משום שהוא ביטא את היחס האמיתי שנטוע עמוק בלב אזרחי ישראל. במהלך השנים חלה התרופפות מסוימת כפי שקורה בכל ממסד בירוקרטי, ויש צורך לרענן את המחויבות שלנו. ולכן אנחנו מביאים לאישור הממשלה את הרפורמה לאגף השיקום במשרד הביטחון - זהו הצעד המתבקש לעשות".

"הגענו להסכמות שיוצאו את הרפורמה לדרך, נעביר כבר בשנה הנוכחית סכום של 300 מיליון ש"ח, שייכנס לבסיס תקציב המדינה. אני מודה לשר הביטחון, ארגון נכי צה"ל ומנכ"לי המשרדים, באמת הגיע הזמן", סיכם נתניהו.

09.05.2021

1. לא מאמינים לשקרן הזה. את שקרנותו הוכיח מאות פעמים (זה מכבר)

ד

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

2. ירושלים (ש)

בינתיים מי שמערער את הסדר והיציבות בירושלים זה אתה. לך הביתה.

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

3. עטרות הוא מקפיא (מתנחל)

היום

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

4. האיש שקרן אי אפשר להאמין לשום מילה שלו (ציוני)

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

5. אבו נוכל (דני)

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

6. ביבי לך הביתה ,בנט עדיף עליך בכל פרמטר . השקרים שלך נהיו בדיחה (אבו נוכל)

דווח על תגובה לא ראויה
09.05.2021

7. תזיזו את נתניהו עד אחרי המשפט ויש ממשלת ימין בדקה!!! (ביבי אתה היסטוריה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ממשלת השינוי צילום: פלאש 90

הממשלה ה-36 | חלוקת התיקים הסופית

קרא עוד