סגור

גנץ: "נפעל מול כל גורם קיצוני שינסה לפגוע בנו"

בטקס לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית, התייחס שר הביטחון ליום המיוחד ואמר: "עלינו לוודא שהדורות הבאים יכירו את מורשת הגבורה, המאבק והגאווה". בנוסף, ובעקבות האירועים האחרונים בהר הבית טען גנץ: "מדינת ישראל לעולם תשמור על חופש הפולחן במקומות הקדושים"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כז באייר התשפא
,
09 במאי, 2021 11:34
גנץ בטקס לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית

גנץ בטקס לציון יום הניצחון על גרמניה הנאציתצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

יום הניצחון של ברית המועצות על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה, חל היום (א') ומצויין בישראל, בטקס המרכזי שנערך בהובלת משרד העלייה והקליטה, במעמד שר הביטחון בני גנץ, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, חברי הכנסת זאב אלקין, אלכס קושניר, יבגני סובה, עוזי דיין, ולדימיר בליאק והרב גלעד קריב ווטרנים ולוחמים.

שר הביטחון גנץ אמר: "עברנו שנה קשה, שבה גם פעלה חברתי שרת הקליטה פנינה תמנו שטה יחד עם עובדי משרדה המסורים, למען גיבורי המלחמה. מחובתנו לדאוג שתוכלו לחיות את שארית חייכם ברווחה, ועלינו המלאכה לוודא שהדורות הבאים יכירו את מורשת הגבורה, המאבק והגאווה, ואת ניצחון בני האור על החושך".

הטקס נערך בהובלת השרה פנינה תמנו שטה

הטקס נערך בהובלת השרה פנינה תמנו שטהצילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

"באותה מידה שאנו נושאים באחריות, לקיומו של העם היהודי והיהודים בישראל ובעולם, אנו מחוייבים להבטיח את זכויותיהם וביטחונם של כל אזרחי ישראל - יהודים, מוסלמים, נוצרים וצ'רקסים, ואת חופש הדת של כל בני העמים במקומות הקדושים", אמר גנץ, והתייחס לאירועי הר הבית: "מדינת ישראל לעולם תשמור על חופש הפולחן במקומות הקדושים, ותפעל מול כל גורם קיצוני ומי שמנסה ממניעים פוליטיים פנימיים או חיצוניים, לפגוע בנו".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אביתר על רקע הנוף מזרחה צילום: אלעד הומינר, חדשות כיפה

"גדל פה דור של חלוצים" | אם ל-7 מספרת על המעבר מהגולן לאביתר

קרא עוד