סגור

לפיד: "זו תהיה ממשלה מורכבת אבל תהיה לה מטרה אחת - להוציא אותנו מהמשבר"

לאחר קבלת המנדט מהנשיא ריבלין, לפיד במסיבת עיתונאים ראשונה: "אנחנו מנסים ליצור פה ברית ישראלית, אני מאמין בכוונות הטובות של שותפיי העתידיים" | אמרתי לנשיא: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה"

חדשות כיפה
כד באייר התשפא
,
06 במאי, 2021 20:10
יאיר לפיד

יאיר לפידצילום: Miriam Alster/Flash90

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד כינס היום (ה') מסיבת עיתונאים יממה לאחר קבלת המנדט להרכבת ממשלה מנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. בפתח דבריו אמר: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו.", לפיד הוסיף: "זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל", וקבע כי הוא מאמין בשותפים להרכבת הממשלה: "אני מאמין בכוונות הטובות של שותפי העתידיים – בנפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן".

הנאום המלא של יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד: 

נשיא המדינה נתן לי אתמול את המנדט לנסות להקים ממשלה בישראל. אמרתי לכבוד הנשיא: "ממשלת אחדות ישראלית היא לא פשרה – היא מטרה." זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו.
וכמו כדי להוכיח את זה. מיד עלה לשידור ראש הממשלה נתניהו. שוב משמיץ, שוב משסע. תוקף הכי נמוך שאפשר. את נפתלי, את גדעון, את השמאל אותי. סגנון שמבייש את התפקיד ואת האדם.
בדיוק את זה אנחנו רוצים לשנות. כעסנו מספיק, שנאנו מספיק, רבנו מספיק. ישראל היא מדינה פצועה. היא זקוקה לשקט, זקוקה לאחדות, מוכרחה – חייבת! - ממשלה מתפקדת. 
ישראל עייפה ממריבות. עם ישראל מסתכל על הפוליטיקאים שלו ושואל את עצמו – מתי הם כבר יפסיקו לריב ויילכו לעבוד בשבילנו? והתשובה שלי היא: עכשיו.
עכשיו צריך ממשלת אחדות. כי אנחנו פה יחד. יש לנו גורל אחד ואנחנו לא שונאים אחד את השני. לא על הכל מסכימים, אבל אלה הן מחלוקות לשם שמיים ולכן סופן להתקיים.
זו תהיה ממשלה מורכבת, אבל תהיה לה מטרה פשוטה: להוציא אותנו מהמשבר. ממשבר הקורונה, מהמשבר הכלכלי, מהמשבר הפוליטי, בעיקר מהמשבר בתוכנו, בתוך עם ישראל. 
אנחנו לא נצליח לפתור אף אחת מהבעיות שלנו אם נמשיך לריב. הסכסוכים הפנימיים מחלישים אותנו. הם עוצרים אותנו ומקשים עלינו להתמודד עם האתגרים הבטחוניים, לקדם את הכלכלה והחינוך. 
אם נצליח להקים ממשלה היא גם תנהג אחרת כלפי האופוזיציה. לא נשמיץ, לא נקטין, נכבד אותם, נטפל כמיטב יכולתנו גם בבעיות של אלה שלא הצביעו לנו.  
נפתלי בנט אמר אתמול בצדק שממשלת אחדות תמנע בחירות חמישיות - אבל זה רק חלק מהעניין. המטרה העיקרית שלה, האתגר העיקרי שלה, יהיה להתחיל פה משהו אחר: נקי, הגון, מתפקד. 
אנחנו מנסים ליצור פה ברית ישראלית של אנשים הגונים, שהם גם פטריוטים. אני מאמין בכוונות הטובות של שותפי העתידיים – בנפתלי ובני, גדעון ומרב, איווט וניצן. 
הם אנשים שונים עם דיעות שונות, אבל זה שמישהו לא מסכים אתך, לא הופך אותו לאוייב. כולם אוהבים את המדינה הזו מעומק ליבם. הם רוצים לבנות, ולתקן וליצור שיתופי פעולה שלא ראינו פה כבר הרבה שנים. 
לכולנו יש עבר. כל אחד מאתנו סוחב אחריו חמישה ציטוטים שהוא מתחרט עליהם. דברים שהוא לא היה צריך לומר. דיעות שהוא שינה. אין לי שום כוונות לעסוק בזה. מי שרוצה להתקע בעבר, בעיה שלו.
אנחנו לא נמצאים כאן כדי להלחם על העבר, אלא על העתיד. מי שרוצה לריב ולכעוס, שיריב ויכעס. אנחנו מעדיפים ללכת לעבוד למען אזרחי ישראל. 
לבנות לילדים שלנו כיתות בתי ספר, לתקן את היחסים בין חרדים לחילונים, לחזק את מערכת הבריאות, לקדם את החברה הערבית יחד עם נבחרי הציבור שלה, לצמצם פערים חברתיים.  
מיומי הראשון בפוליטיקה, זו משאת נפשי, זו משימת חיי: מציאת הטוב המשותף. משיכת החברה הישראלית מן המחלוקת אל עבר ההסכמה. היום אנחנו עושים עוד צעד אחד בכיוון הזה, ואנחנו עושים אותו יחד.

 

06.05.2021

1. מדוע לפיד אינו מזמין את הליכוד לממשלה אם מדובר בממשלת אחדות? עבודה בעיניים . ממשלת שינאה נגד נתניהו ונגד הימין והדתי לכן החסרה שסועה בישראל ויחד עם דג (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

2. מדוע לפיד אינו מזמין את הליכוד לממשלה אם מדובר בממשלת אחדות? עבודה בעיניים . ממשלת שינאה נגד נתניהו ונגד הימין והדתי לכן החסרה שסועה בישראל ויחד עם דג (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

3. מדוע לפיד אינו מזמין את הליכוד לממשלה אם מדובר בממשלת אחדות? עבודה בעיניים . ממשלת שינאה נגד נתניהו ונגד הימין והדתי לכן החסרה שסועה בישראל ויחד עם דג (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

4. מדוע לפיד אינו מזמין את הליכוד לממשלה אם מדובר בממשלת אחדות? עבודה בעיניים . ממשלת שינאה נגד נתניהו ונגד הימין והדתי לכן החסרה שסועה בישראל ויחד עם דג (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

5. מדוע לפיד אינו מזמין את הליכוד לממשלה אם מדובר בממשלת אחדות? עבודה בעיניים . ממשלת שינאה נגד נתניהו ונגד הימין והדתי לכן החסרה שסועה בישראל ויחד עם דג (שירה)

דווח על תגובה לא ראויה
06.05.2021

6. דברים יפים ומשכנעים (ישי)

הלוואי שנלמד מסגנון הדיבור הזה משהו

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

7. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)


לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2021

8. אדיוט ! אתה המשבר (נאווה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

האסון המירון צילום: David Cohen/Flash90

התיקון הגיע: אושרה ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון

קרא עוד