סגור

עמית סגל: דרישות בנט וסער - תוקעות את המשא ומתן

פרשן חדשות 12 טוען כי "ימינה" דורשת את משרד המשפטים לאיילת שקד, ו"תקווה חדשה" את תיקי הביטחון והאוצר, דבר שגרם לעצירת המגעים מצד מפלגות המרכז והשמאל שחוששות לאי שיוויון בממשלה האחדות העתידית

חדשות כיפה
יז באייר התשפא
,
29 באפריל, 2021 20:10
סער ובנט. הדרישות שלהם תוקעות את המגעים

סער ובנט. הדרישות שלהם תוקעות את המגעיםצילום: Miriam Alster/Flash90

חמישה ימים בלבד נותרו עד לפקיעת המנדט של בנימין נתניהו להקמת ממשלה, וראשי מפלגות "השינוי", פועלים ביניהם להקמת ממשלת אחדות. הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, מפרסם הערב (ה') מהן דרישותיהם של ימינה ותקווה חדשה, וטוען כי הן אלה שגורמות לתקיעת המשא ומתן.

סגל פרסם כי מפלגתו של נפתלי בנט דורשת לקבל את תיק המשפטים, שיאויש שוב על ידי איילת שקד,  דבר שיגרום לגדעון סער לדרוש את תיקי הביטחון והאוצר. דרישות אלה גורמות לעצירת המגעים עם המפלגות האחרות, בשל העובדה שמדובר בשלושה מארבעת התיקים הבכירים, שיהיו בידי מפלגות הימין בממשלת האחדות העתידית.

אתמול פורסם כי מפלגות "השינוי" נוטות להסכים להצעה לפיה הממשלה העתידית תכלול 23 שרים וראש ממשלה, סך הכול - 24 תפקידים שיחולקו באופן שווה, קרי, שמונה שרים לכל גוש ימין, מרכז ושמאל. 

לפי התכנית, שתנסה לחבר בין המפלגות השונות וליצור שיוויון בממשלה שתוקם, נפתלי בנט וגדעון סער ייחשבו לאגף הימין, בני גנץ ואביגדור ליברמן למרכז, ויאיר לפיד, ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי לאגף השמאל.

לפי חישוב זה, תקווה חדשה וימינה שמונות 13 חברי כנסת בלבד, יקבלו 8 תפקידי שרים, כחול לבן וישראל ביתנו יקבלו שמונה תיקים על 15 המנדטים שברשותם, ויש עתיד, מרצ והעבודה שכוללות 30 חברי כנסת, יקבלו רק 8 תיקים, דבר שעלול להביא להתנגדות מצידם. 

30.04.2021

1. שיש מחלוקת הרב וחורבן (מחלוקת )

הוי לנו ממנהיגין חסרי כבוד. הוי לנו מקורח ועדתו.

דווח על תגובה לא ראויה
30.04.2021

2. איילת שקד טרפדי את ממשלת שינוי פני המדינה היהודות והמוסרית למבצר של רוע ולשינאה ופירוד העם (שלום)

ביום אסון כבד כמו היום, מחזק את ידי שקד. הפסיקי את הטירוף של השינאה שזורעים ליברמן ולפיד. שקד עמדי מולם ואל תיכנסי לממשלת שינוי הפנים היהודיים והמוסריים של מדינת ישראל. אל תיהיה שותפה לאילו שמלאכתם זריעת שינאה בעם ופירוד. הם פשוט אנשים חסרי אידאולוגייה למען מדינתינו והעם שלנו.

איילת שקד אולי הגעת לרגע בחיים שלך בכדי לקבל החלטה נכונה בחיים שלך. כל הטיעונים שרוצים לעשות שינוי בעם כי עש פירוד בגלל נתניהו הם שקר גס. הם אילו שזורעים את הפירוד בעם. אפשר לראות את כל התגובות הממונות שמדברים תמיד נגד נתניהו בכדי לראות שכל השינאה והפירוד מאותם אנשים שפוסלים את נתניהו ואת כל מצביעיו.

איילת נסכיר לך את דברי מרדכי לאסתר המלה, אולי הגעת והתגלגלת למלכות אולי רק בכדי לעזור ליהודים בשושן,ואם לא תעזרי אז הישועה תבוא ממילא ממקום אחר. ואס אסתר מבינה ומבקשת לצום עליה כי ממילא חייה אבודים.

שקד עלייך להחליט אם תרצי לפעול כמו אסתר המלכה או ללכת בדרכי רשעים שהיו תמיד בעולם. מטרתם אינה לשם אידאלים אלא קינאה קטנה ונקמה של טיפשים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Yossi Aloni/Flash90

פעולות נקם יהודיות במרכז | סמוטריץ': "חדל! אנחנו לא כמוהם"

קרא עוד