סגור

ח"כ שמחה רוטמן: ימינה מנסים להכשיר מהלכים שמנוגדים להבטחות הבוחרים

חבר הכנסת מהציונות הדתית תוקף כל ניסיון לטעון כי הצעת החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה היא הטרלה נגד מפלגות הימין: "אם זה ניסיון של ימינה למצוא תירוץ למה הם יתנגדו לחוק אז אני מזועזע". על האפשרות שתקום ממשלת שינוי: "זו תהיה ממשלת פינוי פיצוי ואני מאחל להם כישלון בכל אשר יפנו"

חדשות כיפה
יז באייר התשפא
,
29 באפריל, 2021 15:24
שמחה רטומן

שמחה רטומןצילום: כיפה

מספר חודשים לאחר שעבר בקריאה טרומית בכנסת, ביום שני הקרוב יתבקשו חברי הכנסת לדון בחוק ׳מרקם חיים׳ להסדרת ההתיישבות הצעירה. מי שמקדם את הצעת החוק הם יו״ר "הציונות הדתית", ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ויו״ר סיעת הציונות הדתית, בכנסת ח״כ אורית סטרוק. הצעת חוק שכזו עשויה להעמיד במבחן את האידאולוגיה הימינית של נפתלי בנט וגדעון סער האם יצביעו בעד הצעת החוק על אף הניסיונות להקים ממשלת שינוי.

בראיון לחדשות כיפה דחה ח"כ מהציונות הדתית שמחה רוטמן כי מדובר בניסיון הטרלה כנגד בנט וסער ולא מדובר במהלך שהוא בטהרתו אידאולוגי. "אני המום מעצם הטענה. אנחנו עובדים על הסדרת ההתיישבות הצעירה מהיום הראשון שלי בכנסת" השיב רוטמן,  "שנייה לאחר שאמרתי בהשבעה 'מתחייב אני' פנתה אליי ח"כ סטרוק והחתימה אותי על הצעת החוק הזו. חתמתי על קידום החוק הזה עוד לפני כל המגעים בין בנט ללפיד, זו הצעת החוק הראשונה שקידמנו". עוד הוסיף: "אני עצמי תושב של ההתיישבות הצעירה, ועבדתי בנושא בהתנדבות מלאה, עוד הרבה לפני שנכנסתי לפוליטיקה. הסדרת ההתיישבות זו שאלה פוליטית? אין גבול לציניות".

אתה מאמין שימינה באמת תצביע בעד הצעת החוק?

"אני מאוד מקווה שימינה ותקווה חדשה יצביעו אתנו, ההגיון אומר שכן, אבל מה שקורה עכשיו במערכת הפוליטית הוא כלל לא הגיוני ואני לא יודע אם ימינה ימנעו או לא. אם מישהו מנסה לטעון כי קידום הסדרת ההתיישבות הצעירה הוא עניין של הטרלה, אני המום ממנו, ואם זה ניסיון של ימינה למצוא תירוץ למה הם יתנגדו לחוק אז אני מזועזע עוד יותר".

מוקדם יותר היום התראיין רוטמן באתר ynet, שם עומת מול חבר מרכז ליכוד שטען כי בגלל הציונות הדתית לא תקום ממשלת ימין בשל חוסר הנכונות שלהם להתגמש. "אדם לא נתפס על צערו. חברי הטובים הם בליכוד, בין חברי כנסת, חברי מרכז או מתפקדים, ואותו אדם אני לא חושב שהוא אפילו ייצג את עצמו בהתנהגות שלו, בטח שלא את יתר חברי הליכוד" השיב רוטמן. "לא רק שאנחנו לא אשמים בכך שלא קמה ממשלת ימין, אנחנו דורשים ממשלת ימין, מי שכן אשם הוא כל מי שיקים ממשלה שאינה קיימת רק ממפלגות ימין, כמו שבנט וסער אולי מתכננים".

על האפשרות להקמת ממשלה  הנשענת על מנסור עבאס השיב כי היא לא מקובלת, "אנחנו בעד רק ממשלת ימין ומי שלא יקים אותה האשמה היא על ראשו". רוטמן החל לתקוף את ימינה בטענה כי הם מריצים ספינים: "כל טענה אחרת היא חלק מהספינים שמנסים להכשיר כל מהלך שמנוגד להבטחות הבוחרים. מנסים לייצר כאן ספינים האחד שהצעת החוק היא רק הטרלה והשני הוא שקמה לה ממשלה עם השמאל רק כי סמוטריץ' לא הסכים להקים ממשלה בתמיכת רע"מ. אם בימינה חושבים שהספינים האלה עובדים על מישהו, אז שיבדקו אצל הבוחרים שלהם והם יגלו שהם הופכים להיות מפקדים ללא חיילים".

האם לא תסכימו להצטרף לממשלת שינוי ובכך להגדיל את כוח הימין בממשלה כזו?

."אין שום תרחיש שממשלה שתקום עם לפיד העבודה ומרצ תהיה ממשלה עם רוב ימיני, ממשלה שתקום איתם תהיה ממשלת שמאל על מלא. זו לא ממשלת אחדות, או ממשלת שינוי, זו תהיה ממשלת פינוי פיצוי ואם זו הממשלה שתקום אני מאחל להם כישלון בכל אשר יפנו".

אתם תומכים ברעיון של מתן רוטציה לסער או בנט בראשות ממשלת ימין?

"אנחנו הודענו שכל סיכום של  נתניהו עם בנט וסער שיביא להקמת ממשלת ימין אנחנו נתמוך. נכון שנקטנו עמדה שרוטציה כזו היא איננה דמוקרטית ולגיטימית, אבל זו ההסכמה בין סער והליכוד אנחנו לא נהיה אלה שנמנע את זה. אבל כדרישה היא לא לגיטימית ודמוקרטית".

מה בדבר הקמת ממשלה יחד עם כחול לבן, או שזה לא חלק ממשלת ימין?

"כחול לבן למיטב ידעתי איננה מפלגת ימין, אבל היא גם לא מפלגת שמאל מובהק ולא דומה בעמדותיה לעבודה ולמרצ. הם נמצאים בסטטוס אחר, אבל גם איתם אין 61 למיטב זכרוני כך שכל טענה על ממשלה יחד איתה היא ספין. יש בכנסת 65 חברי כנסת ימנים מובהקים שיכולים כבר מחר להקים ממשלה אם ירצו".

אתה מקדם דברים גם בצד החיובי לקידום ממשלת ימין? דיברת עם חברי ימינה או תקווה חדשה?

"מעט מאוד מזמני מוקדש לראיונות בתקשורת, את מרבית זמני אני מקדיש כדי למצוא דרכים ופתרונות להקים ממשלת ימין עם כל הנוגעים בדבר. עם מי שאני דיברתי בשיחות פרטיות איני מוסר דין וחשבון עם אף אחד".       

 


(ח"כ שמחה רוטמן ביום השבעת הכנסת)

29.04.2021

1. ממשלת כרישים. (מנחם)

רק מריחים קצת דם וכולם עתים על הקורבן. והקורבן כאן הוא לא ביבי ,אלא אזרחי ישראל .

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

2. זאת הטרלה מארץ ההטרלות (מוטי)

שישים חברי הכנסת שהצביעו בשנה שעברה בקריאה טרומית בעד החוק הזה יודעים שמדובר בהטרלה. ההצעה הזאת ריקה מתוכן משום ששום דבר לא מונע מביבי במשך כל שנותיו כראש ממשלה לקדם את הסיפור הזה. בפועל הוא לא עשה כלום ועדיין רוטמן וסמוטריץ (ושאר חבריהם) סולחים לביבי על "משקעי העבר" ומנסים לגרור את כל הימין להמשיך לתת לביבי את המושכות כדי שיתקע מקלות בגלגלי הסדרת ההתיישבות היהודי ביו"ש.

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

3. ימינה (א)

החליפה שם לשמאלה מעשיו והלאה בושה של אנשים

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

4. 2 - 60לא מספיק להעביר חוק אם 62 מתנגדים, ורטמן חבר כנסת טרי אז לא ניתן להאשימו במה שהיה (מלבד זה, איך נתניהו עיכב את החוק?)

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

5. תחקון ל-4: כמובן שהתכוונתי 60 מתנגדים... (סתם התבלבלתי בגלל החיבושים הקואליציוניים האחרים)

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

6. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

7. עוד חנטריש יאני דתי יהודי (אפרים )

מזכיר נשכחות מהמאה שעברה. זה הפרצוף המכוער של יאני ציונות דתית.זה מבחיל. דמויות אפלות שמזכירות עמים אחרים בתקופות לא רחוקות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר