הישראלי היפה: 500 מנות דם הותרמו במבצע למען איציק סעידיאן

מאות ישראלים מכל רחבי הארץ הגיעו ליום ההתרמה המשותף של מגן דוד אדום ובית החולים תל השומר, והגיע למספר חסר תקדים של מנות דם. "לדם אין תחליף וכל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים", אמרו במד"א

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 28/04/21 22:35 טז באייר התשפא

הישראלי היפה: 500 מנות דם הותרמו במבצע למען איציק סעידיאן
500 מנות הותרמו, צילום: דוברות מד"א

בימים אלו של מחסור חמור בדם, ובעיקר מסוג O קיים קושי משמעותי באספקת הדם לבתי החולים שיכול להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת, לדחיית ניתוחים ולעמידה במוכנות למצבי חירום.

על מנת לענות על צרכי מערכת הבריאות נדרשים שירותי הדם של מד"א להתרים בכל יום כ-1,000 מנות דם ובעקבות הקושי המשמעותי לגייס את כמות הדם הנדרשת והירידה במלאי הדם, יזמו את מבצע ההתרמה המיוחד למען איציק סעידיאן אשר במהלכו הותרמו כ-500 מנות דם שיסייעו להציל את חייהם של כ-1,500 חולים ופצועים.

 

מבצע חסר תקדים

מבצע חסר תקדיםצילום: דוברות מד"א

מבצע התרמת הדם המשותף של שרותי הדם של מד"א ובנק הדם של המרכז הרפואי שיבא בתל השומר נערך בלובי מגדל האשפוז בבית החולים החל מהבוקר ועד לשעות הערב המאוחרות ובמסגרתו הותרמו כאמור כ- 500 מנות דם.

ליאור אלטמן, מנהל מערך ההתרמות הדם הארצי במד"א אמר: "לדם אין תחליף וכל מנת דם יכולה לסייע להציל את חייהם של שלושה חולים או פצועים. אנו מודים למאות התורמים שהגיעו היום והתגייסו למטרה החשובה. אנו קוראים לציבור הרחב להמשיך ולהגיע לנקודות ההתרמה של מד"א הפרוסות ברחבי הארץ ולתרום דם. זו תרומה חשובה ומצילת חיים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר