חקירת תקיפת המיניבוס נפתחה מחדש: "ניסיון רצח של משפחה שלמה"

בעקבות פניית ארגון חוננו פתחה המשטרה מחדש את חקירת תקיפת המיניבוס במזרח ירושלים, במהלכה השליכו מחבלים סלעים על הרכב בו נסעו 14 בני משפחה. עו"ד חיים בלייכר: "מקווים שחקירת האירוע תביא לתוצאות ולמעצר מהיר של המחבלים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 28/04/21 12:36 טז באייר התשפא

חקירת תקיפת המיניבוס נפתחה מחדש: "ניסיון רצח של משפחה שלמה"
הפגיעה במיניבוס, צילום: עזרא פרנק

נפתח מחדש תיק החקירה בגין תקיפת מיניבוס בשכונת א-טור במזרח ירושלים על ידי מחבלים ערבים. בתחילה סגרה המשטרה את התיק כיוון שלא נעצרו חשודים, אולם בעקבות פניית עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו התיק נפתח אתמול (ג') מחדש ומשטרת ישראל החלה בחקירה מתקדמת לאיתור הפורעים.

התקיפה אירעה בליל חמישי האחרון, עת נסעו 14 בני משפחה, אנשים, נשים, קשישים וצעירים, לפקוד את קבר סבם בהר הזיתים. במכתב שהעביר עו"ד חיים בלייכר למשטרת שלם נכתב, כי בדרכם חזרה לביתם הותקף המיניבוס בו נסעו על ידי בני מיעוטים. "זוהו נוסעי האוטובוס על ידי בני מיעוטים במקום, ואו אז החלה כנגדם מתקפה רצחנית".

הפגיעות בחלקו האחורי של המיניבוס

הפגיעות בחלקו האחורי של המיניבוסצילום: עזרא פרנק

במשך דקות ארוכות הטיחו הפורעים במיניבוס אבנים וסלעים, בעוד הרכב תקוע בפקק ואינו יכול להימלט. נוסעי הרכב נשכבו על הרצפה כשהם מגנים על ראשיהם בידיהם, והזעיקו את המשטרה. חלונות המיניבוס נופצו כליל, והנוסעים החלו להיפגע ישירות מן האבנים שהשליכו לעברם המחבלים.

על פי המכתב, רבים מנוסעי הרכב נפצעו בדרגות שונות. חלקם נזקקו לחבישת ראש ואישה אחת נפצעה מאבן בפניה. הנהג, שלא יכול היה להתכופף כמו הנוסעים, ספג אבנים רבות בכל חלקי גופו ופונה במצב בינוני לבית החולים שערי צדק.

פגיעתו של נהג המיניבוס

פגיעתו של נהג המיניבוסצילום: עזרא פרנק

גם כשהגיעה המשטרה למקום לפנות את המיניבוס המשיכו הפורעים ליידות אבנים לעבר כוחות ההצלה. הנהג הגיש תלונה למשטרה, אולם התיק נסגר. אתמול כאמור נפתח התיק מחדש על ידי המשטרה בעקבות פניית עו"ד בלייכר מארגון חוננו, והחלו פעולות חקירה מתקדמות לאיתור חשודים בתקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חונו מסר: "אנו שמחים כי בעקבות פנייתנו למשטרה החליטה המשטרה על פתיחת החקירה, ומצפים לתפיסת החשודים וכליאתם. מדובר באירוע מזעזע בו המון רב של מחבלים ביצעו ניסיון רצח של משפחה שלמה במשך זמן רב ברחובה של העיר ירושלים, אירוע שהסתיים בפציעות רבות ויכול היה, חלילה, להסתיים אף גרוע יותר. אנו קוראים למשטרה לעשות ככל שביכולתה כדי לעצור את הפורעים החשודים והמסייעים להם ולהעמידם לדין".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר