סגור

נתניהו טוען: "הבחירה הייתה כדת וכדין"

ראש הממשלה מפנה אצבע מאשימה כלפי בני גנץ, וטוען כי ניסה להגיע להבנות ולדחייה של 48 שעות, כדי להסכים על מועמד אחד לתפקיד שר המשפטים. כעת הוא מבקש דחייה נוספת כדי להציע מועמד מוסכם על הצדדים: "מקווה מאוד שבג״ץ ייענה לבקשתי"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
טו באייר התשפא
,
27 באפריל, 2021 18:37
נתניהו

נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

סערת ישיבת הממשלה שהתרחשה היום (ג') ממשיכה להדהד. בישיבה שהתקיימה בזום, תוכנן להעלות להצבעה את מינוי שר המשפטים. מועמדותו של בני גנץ לתפקיד לא קיבלה תמיכה מספקת, וראש הממשלה יזם מייד הצבעה למינויו של אופיר אקוניס לתפקיד, דבר שעבר ברוב קולות, אך לאחר דין ודברים, היועץ המשפטי לממשלה פסל את ההליך וטען: "ההצבעה לא חוקית".

כעת, ולראשונה מאז תום הישיבה, ודקות ספורות לפני הדיון בעניין בבג"ץ, הבהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו את השתלשלות הדברים: "בהתאם להחלטת בג"ץ, כינסתי היום את ישיבת הממשלה כדי לדון בבחירת שר משפטים. לפני הישיבה סיכמתי עם בני גנץ שנבקש 48 שעות כדי לנסות ולהגיע למועמד מוסכם".

"בני חזר בו במהלך הישיבה", אמר נתניהו, "אחרי שהוא חזר בו עדיין ניסיתי להגיע לפשרה, כשזו לא הושגה הבאנו את הדברים להצבעה - מועמד אחד אושר ומועמד אחד לא אושר. גם אחרי זה פניתי לבית המשפט שמתכנס עכשיו ואמרתי מבלי לגרוע מעמדתנו, שהבחירה הייתה כדת וכדין ושהמועמד שלנו זכה ברוב גדול. אני עדיין מבקש עוד 48 שעות כדי לנסות ולהגיע להסכמות בין הצדדים על מועמד מוסכם. אני מקווה מאוד שבג״ץ ייענה לבקשתי".

 

27.04.2021

1. סדרי עדיפויות (נחמיה)

מה שקרה היום, הוא לא פחות מאשר הפיכה שלטונית של בג"ץ ומנדלבליט. לכן, הדבר הדחוף ביותר הוא לעצור את הדיקטוורה השיפוטית הזאת, ולהגן על הדמוקרטיה. יותר חשוב כרגע מכל דבר אחר. גדעון סער, אפילו אם יסכים לבוא לממשלת ימין - והוא לא יסכים - לא יעשה זאת. אבל מנסור עבאס, אם יקבל את התקציבים וכו' שהוא מבקש - כן. לכן, צריך לשים את כל השיקולים האחרים בצד, להקים ממשלה בתמיכתו, להחזיר את הדמוקרטיה, ואחר כך, אם השילוב לא יוכיח את עצמו, תמיד אפשר ללכת שוב לבחירות.

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2021

2. אז למה רבים כל כך על משרת שר המשפטים ? פשוט מאוד זה עשוי לקבוע את גורלו של הנוכל מבלפור (סימה פחימה)

שמקווה ששר המשפטים יחלץ אותו בתואנה כלשהי. במילים אחרו שוב ושוב כל הבלגן נובע מנסיונותיו של הנוכל מבלפור להמלט מהעונש הראוי.

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2021

3. משפחת הסנדק דון ביביבלוף משפחת פשע מאורגן משפחת זדון ומדון חלאות המין האנושי (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
27.04.2021

4. מחל=מפלגת חרפה לאומית-עאלק ימין (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Yossi Aloni/Flash90

פעולות נקם יהודיות במרכז | סמוטריץ': "חדל! אנחנו לא כמוהם"

קרא עוד