סגור

סמוטריץ' הגיע לבית הדין וסייע בשחרור העגונה

במקום להשתתף בדיוני המליאה, יו"ר הציונות הדתית התייצב בבית הדין הרבני בירושלים, וסייע בפתרון מקרה עגינות, כשחתם על ערבות כספית בסכום גבוהה שהביאה למסירת הגט

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ט באייר התשפא
,
21 באפריל, 2021 19:33
הרב פרימן, הדיינים וחבר הכנסת סמוטריץ

הרב פרימן, הדיינים וחבר הכנסת סמוטריץ'צילום: דוברות בתי הדין הרבניים

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' הגיע הבוקר (ד') לבית הדין הרבני בירושלים, על פי בקשת שני בני זוג המצויים בסכסוך מתמשך, תוך שהוא נמנע במשך שעות ארוכות מעיסוק בפלונטר הפוליטי בשל הדיון שהתקיים בדלתיים סגורות.

הדיון עסק בתיק קשה ומורכב שמתנהל בבית הדין הרבני האזורי בירושלים. הבעל ריצה בעבר תקופת מאסר בכלא ואשתו בקשה להתגרש. בית הדין חייב בגירושין ואף הטיל על האיש סנקציות שונות כגון שלילת רישיון נהיגה ודרכון וכן "שיימינג", אך זאת ללא הועיל.

הבוקר זימן המזכיר הראשי של בית הדין, הרב משה ביטון את בני הזוג לבית הדין במגמה לנסות ולסדר גט, ולחילופין לעצור את האיש אם יסרב. לקראת הדיון פנו הצדדים לבית הדין וביקשו מהדיינים לצרף את חבר הכנסת סמוטריץ' לדיון, אף שהתקיים בדלתיים סגורות כדי שינסה לסייע בפתרון.

בדיון הסתבר שהבעל אינו מסרב עקרונית לתת גט, אלא שהמחלוקת היא כלכלית ונסובה על חלוקת דירתם המשותפת של בני הזוג. אב בית הדין הרב פרימן וסמוטריץ' הצליחו לגבש נוסחה הוגנת לפתרון הבעיה אך בני הזוג לא הגיעו להסכמה בשל חוסר אמון זה בזה.

בעקבות זאת, הציע יו"ר הציונות הדתית לחתום על ערבות אישית למימוש חלקו של הבעל במכירת הדירה המשותפת. סמוטריץ' חתם על ההסכם וקיבל בקניין בפני הדיינים ערבות כספית אישית. אחר הצהריים, ולאחר שעות דיון ממושכת נחתם בשעה טובה הגט והאישה שוחררה מכבלי עגינותה.

22.04.2021

1. עצוב. (שרון)

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

2. תותח (תושבת בת עיו)

כול הכבוד לסמוצ׳י

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

3. טרגדיה שצריך את הסכמת הבעל כדי לסיים נישואין. (ת.)

ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה יש את החוק הברברי הזה המאמלל נשים והורס את חייהן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

4. ערבות אישית על מילוי מחויבות של הבעל? (תושב חמד)

הבעל סרב לתת גט מכיוון שהיה חסר ערבות למילוי חובותיו?

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

5. האם אוכל להחזיר את האקסית שלי לאחר גירושין במשך שלוש שנים (שטרומן אבא)

חשבתי על עצמי מדי לבעלי שעזב אותי לאישה אחרת. שניהם התרחקו ממני, כבר לא יכולתי ליצור קשר עם בעלי. אז כל מה שהדאיג אותי לא נפתר במוחי. כי הכל קרה לי. החלטתי לחפש באינטרנט שם מצאתי הרבה המלצות טובות על ד"ר איגינוביה. יצרתי קשר עם דוקטור איגינוביה ואמרתי לו מה קורה בי, הוא אמר לי לא לבכות או לדאוג יותר. ד"ר איגבינוביה החזיק אותי בכישוף הוודו שלו שגרם לבעלי לחזור אלי ולהתחנן בפני רחמים אז אני אנחנו שוב ביחד. אם יש לך בעיות בנישואין או בזוגיות שלך, תאמין לי, ד"ר איגבינוביה הוא האיש הטוב ביותר לפנות אליו. WhatsApp +12162022709 Viber: +2349071864129 פנה אליו עוד היום בדוא"ל doctorigbinovia93@gmail.com תאמין לי רק שלושה ימים שתראה את התוצאה. .......

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שמואל אליהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרב אליהו: "למנהיגי הדת המוסלמים אתם מתגרים באלוקים והולכים נגדו"

קרא עוד