סגור

עבאס מאותת לימין: "מן הראוי שיתנהל דו שיח בין הערבים לציונות הדתית"

יו"ר רעמ מגנה את גלי האלימות והטרור בחברה: "אני מגנה כל סוג של אלימות כנגד הרב מאלי וכל אזרח", ותוקף את סמוטריץ: "לצאת בקמפיין מאורגן שכבר נרצח ראש מממשלה בישראל על הסתה פוליטית?"

מתן ליונס, חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 12:07
מנסור עבאס.

מנסור עבאס.צילום: Flash90

יו"ר רעמ מנסור עבאס קיים היום (ג') ראיונות לתקשורות בו הוא הסביר את ההחלטה לתמוך אתמול בגוש לפיד בהחלטות הועדה המסדרת של הכנסת. באחד מהראיונות לרדיו 103 התייחס גם לאלימות בחברה ובפרט לתקיפה שחווה ראש ישיבת יפו, הרב מאלי מזוג ערבים ברחובות העיר: "גיניתי טרור כל הזמן ואני מוכן לעמוד מול בית המשפט. אני מגנה כל סוג של אלימות כנגד הרב מאלי וכל אזרח ובן אדם באשר הוא, אלימות זו לא שפה. אנחנו חייבים לנהל שיח ענייני מכבד אפילו אם יש מחלוקות ומחלוקות קשות. אנחנו נגד אלימות נגד כל אחד". 

וגם התייחס לגל האלימות של החברה הערבית כלפי חרדים: "זה פסול בעיניי ואני גיניתי את זה, גם ערבים נגד יהודים וגם יהודים נגד ערבים. אני לא רק אקרא, אני אפעל כדי להפסיק את זה. אני רוצה להדגיש כל פעולה שאנחנו עושים, כל ביקור עם מי שלא יהיה בארץ ומחוצה לה – מטרתו להשיג את החזון".

תקף את ח"כ בצלאל סמוטריץ על ההחלטה לצאת בקמפיין נגד ישיבה עם מפלגתו:"סמוטריץ' ובן גביר וכל הגישה היא גישה מוטעית. אם היו אומרים שאנחנו פוסלים את שיתוף הפעולה עם רע"מ זה לגיטימי, אבל לצאת בקמפיין מאורגן שכבר נרצח ראש מממשלה בישראל על הסתה פוליטית?"

ויצא אליו במסר מפייס ומאחד: "הוא טעה בגישה שלו, אנחנו הושטנו יד, אמרנו לא פוסלים אף אחד, לא נפסול אלא את מי שפוסל אותנו. גם אני לא מכליל, בציונות הדתית כזרם ולא כרשימה או כמפלגה הרבה אנשים באו איתי במגע, גם רבנים אומרים לי דברים אחרים ממה שאומרים סמוטריץ' ובן גביר, לכן אני לא מכליל בקטע הזה. מן הראוי שיתנהל דו שיח בין החברה הערבתי לחברה הציונית דתית. ננסה למצוא מכנה משותף ולהכיר אחד את השני".

20.04.2021

1. אסור לתת להם לפרק את המדינה היהודית! (מנחם)

צודק סמוטריץ בהתנגדותו להקמת ממשלה הנשענת על קולות תומכי המחבלים וזכות השיבה. כי ברגע שהימין יתן לזה הכשר יפרצו כל הסכרים,ויקיץ הקץ על ה"מדינה היהודית"

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. הבעיה העיקרת היא שסמוטריץ מתלהם ולא מייצג בכלל את הציונות הדתית. לולי קריאתו של נתניהו להצביע עבורם הם לא היו עוברים את אחוז החסימה כי רוב רובו של הצי (נעמה)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

3. אז מדוע חבר רע"ם השתתפך במפגן כבוד למחבל מורשע עם דם על הידיים? ומה לגבי הנאום בערבית? (ולגבי קמפיין הסתה כנגד איש אחד (והציבור) - ע"ע קמפיין &)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

4. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!


‏מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

5. פשוט מאוד (תומר גיל)

העסק הוא פשוט-תכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, תגיד באופן פומבי שאתה נגד טרור ונגד אלימות-ואהלן וסאלן

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

6. המחתרת היהודית והמחבלים היהודים שלה קיבלו המון סימפטיה מהממשלה. מי חשב אז ש-21% מהחברה בישראל תבקש יום אחד להשתתתף בעשיה המדינית. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

7. הרב מאלי (נחמיה)

האם שמעתם עוד איש ציבור ערבי מגנה אלימות כלפי יהודים? כן, כולם אומרים שהם נגד אלימות "משני הצדדים" אבל אף אחד מהם לא גינה ספציפית אלימות כלפי יהודים. מנסור עבאס כן. אפשר להתנגד לדרכו, אבל אסור לשים אותו בסל אחד יחד עם תומכי הטרור מהמשותפת. עבאס מת לתמוך בממשלת ימין, בדיוק כדי לבדל עצמו מהמשותפת. וסמוטריץ בעוורונו דוחף אותו בכוח לשמאל. איזה טמטום!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

8. אני בעד הידברות - והסכמה על קווי ייסוד מוסכמים (ציוני דתי )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר