סגור

מנסור עבאס בקריאה לנתניהו: "לא נהיה שק חבטות כמו שהיינו במשך שבועיים"

לאחר שעורר סערה והצביע עם גוש לפיד לניהול הוועדה המסדרת מסביר יו"ר רעמ את מערכת השיקולים: "להיות שותפים בהחלטות הממשלה, מי שיבוא לקראתנו, נבוא לקראתו" |סמוטריץ: "מזל שזה קרה עכשיו וכולנו נתפכח ולא באמצע מבצע בעזה"

מתן ליונס, חדשות כיפה
ח באייר התשפא
,
20 באפריל, 2021 7:43
מנסור עבאס, יו"ר רע"מ

מנסור עבאס, יו"ר רע"מצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

יו"ר מפלגת רע"מ ח"כ מנסור עבאס התראיין הבוקר (ג') לרשת ב' לאחר שהפתיע אמש את מפלגת הליכוד לאחר שתמך בגוש של ח"כ יאיר לפיד בהחלטת ניהול הוועדה המסדרת: "התמיכה אתמול היא לא לגוש ספציפי, תמכנו בעצמנו. שמרנו את האפשרות להיות לשון המאזניים. אנחנו לא בכיס של איש, אלא של החברה הערבית. לא נסכים להיות שק חבטות ומושא לעלילות דם" 

עבאס הסביר שמערכת השיקולים נובעת מהיכולת של רע"מ להשפיע על המדיניות: "כל מה שדרשנו בחודשים האחרונים - להיות שותפים בהחלטות הממשלה, במיוחד בנוגע לחברה הערבית. ההחלטה שנפלה היא תוצאה של מערכת שיקולים, אחת ממנה היא הישיבה עם לפיד, אבל זה לא העיקר. אנחנו מחנה עצמאי. מה שהובטח לנו לא מכריע את הכף - כל האופציות על השולחן"

ימי המנדט של רה"מ נתניהו יסתיימו בעוד שבועיים ועדיין לא ברורה עמדת רע"מ באיזה גוש היא תומכת, עבאס מנסה להציג את מפלגתו כלשון המאזניים ורק השיקול המרכזי הוא "מי שיבוא לקראתנו, נבוא לקראתו", והוסיף "אנחנו לא מנתקים קו עם אף אחד. אין פה נטייה, נלך עם מי שיבוא לקראתנו. לא ניהלנו משא ומתן קואליציוני - אלא מגעים על הוועדה המסדרת. זו לא החלטה אסטרטגית".

בעקבות החלטת עבאס לתמוך בגוש לפיד, ח"כ בצלאל סמוטריץ הסביר כי כי זו ההוכחה לכך שלא ניתן לסמוך על רע"מ: "מה שקרה במליאה ממחיש יותר טוב מכל תסריט, עד כמה אסור להשעין קואליציה על רעמ. היום זה ועדה מסדרת. מחר מבצע בעזה. לתשומת לב כל מי שהמדינה הזו יקרה לו" שיתף סמוטריץ את דבריה של ח"כ סטרוק והוסיף: "מ.ש.ל. והאמת, מזל שזה קרה עכשיו וכולנו נתפכח ולא באמצע מבצע בעזה."

 

20.04.2021

1. אנשי הציונות הדתית הביאו את עבאס לתמוך בשמאל!! (אמ)

נפתלי בנט הבוגד, אחראי לניצחון של השמאל בוועדה המסדרת!! בנט היה במגעים עם לפיד ועבאס בנוגע לוועדה המסדרת, והסכים מראש עם לפיד ועבאס על הכשלת הליכוד!! רק לאחר שבנט ווידא את ניצחון השמאל בוועדה, הוא הציג את ההצגה לבוחרי הימין כאילו הוא עומד לצידו של הליכוד!!

בגידתו של בנט התחילה עם שיתוף הפעולה והמגעים היומיים הבלתי פוסקים בינו לבין השמאל על קידומו בממשלת שמאל!! הכתובת היתה על הקיר מאז!! בנט וסער הכריזו לפני הבחירות האחרונות שיתאחדו לסיעה אחת בממשלת שמאל!! בנט וסער עשו הסכם עודפים שישלח את קולותיהם לממשלת שמאל!! טירופו של בנט הגיע לידי כך שהוא דרש מסמוטריץ "לשים את יהדותה של המדינה בצד"!!

ואת הצגתו בנט ממשיך לשחק עם ה"משא ומתן" שלו עם הליכוד, תוך סירובו המוחלט להתחייב שלא יצטרף לממשלת שמאל!!

וסמוטריץ, גם איש הציונות הדתית, גם הוא אשם בניצחון השמאל הוועדה המסדרת ובהעלאת השמאל לשלטון, בפנטיות מחליאה שבה הוא פוסל לחלוטין את עבאס שבנאום בעברית התנער מכל תמיכה בטרור או באלימות, ודאג לא להזכיר אף מילה על לאומיות או את המילה פלסטינים!!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

2. בזכות שטותריץ,קיבלתם תומכי טרור (אזולאי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

3. משענת קנה רצוץ (מפוכח)

נתניהו למד על בשרו מה שווה מילה של ח"כ משונאי ישראל.
נתניהו חייב לפנות את מקומו לח"כ מן הליכוד כדי לאפשר הקמת ממשלה לאומית יציבה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

4. נהנה בסרט (ש)

אני כל כך נהנה בסרט הזה ומקווה שזה לא יפסיק כל כך מהר. עכשיו זה כבר ברור גם אם נתניהו בסוף יצליח להרכיב קואליציה, זה יהיה במחיר של חשיפת השקרים של הימין הקיצוני בישראל. מה זה קשור למבצע בעזה? אם חס וחלילה יהיה צורך במבצע בעזה רוב מפלגות האופוזיציה יתמכו בו כפי שהיה בכל מלחמות ישראל. לצערי, כשהתותחים רועמים אין בישראל אופוזיציה של ממש ולכן כל האזהרות של סמוטריץ' הם בלוף אחד גדול.

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

5. עב צודק ! סמוטריץ התגרה בהם והפך אותם לטרוריסטים. אם הם טרורויסטים שאז סמוטריץ יגיש תלונה במשטרה. ההתלהמות של סמוטריץ הינה בלתי אחראית ומבטא ראשית כל (משה)

סמוטריץ חייב להתפטר מהכנסת לטובת המחנה הלאומי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר