סגור

"לא מבין למה בישראל, ראש ישיבה צריך לחטוף מכות"

תקיפת מנהל וראש הישיבה בעיר המעורבת, גררה אחריה הפגנות ומהומות ששככו במהלך הלילה. משה שנדוביץ' סיפר על רגעי התקיפה המזעזעת והבהיר: "אנחנו לא דוחקים אף אחד החוצה"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ז באייר התשפא
,
19 באפריל, 2021 9:15
ישיבת "שירת משה" יפו

ישיבת "שירת משה" יפוצילום: Flash90

מנהל ישיבת "שירת משה" ביפו, משה שנדוביץ', הגיע אתמול (א') יחד עם ראש הישיבה הרב אליהו מאלי לאחד הרחובות ביפו על מנת לבדוק מתחם המיועד למגורי תלמידי הישיבה. תוך זמן קצר התגודדו סביבם קבוצת ערבים תושבי השכונה, שהחלה להתנכל אליהם.

ראש הישיבה והמנהל הוציאו את הטלפונים הניידים שלהם כדי לתעד את ההצקות, שבתגובה החלו המתנכלים להכות אותם. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה שני חשודים בתקיפת ראשי הישיבה. בעקבות התקיפה, מנכ''ל הישיבה נזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

הבוקר (ב') סיפר משה שנדוביץ, מנהל הישיבה על רגעי הפחד והתקיפה לכאן חדשות: "הלכתי עם הרב מאלי לראות קרקע למגורים של תלמידים. תוך שניות אמרו לנו לעוף מהמקום, התחילו לקלל ולהכות. אני לא מבין למה ביפו, בישראל, ראש ישיבה צריך לחטוף מכות. התרחקנו משם והזעקנו משטרה".

"אנחנו ממשיכים הלאה, עוד מוסדות ועוד פעילות", אמר שנדוביץ', "יש לנו מאות מתנדבים וגם משפחות ערביות מקבלות עזרה בחיוך. האירוע הזה קיצוני. זה לא חבר'ה צעירים שעושים מעשה קונדס, מדובר באנשים בוגרים שבלי שיח מיד תוקפים".

"יש רוב יהודי ביפו", אמר מנהל ישיבת יפו, והבהיר, "אנחנו לא דוחקים אף אחד החוצה. אם מישהו מרגיש שדוחקים אותו הוא מוזמן לקנות שטח ולהתפתח כמונו. הקהילות ביפו נחלשו, הן צריכות חיזוק ואנחנו באים לחזק אותן".

ישיבת יפו יוצאת בקמפיין התרמה מיוחד - בואו להיות שותפים >>

 

19.04.2021

1. לדרוך, לירות, להרוג. (->)

זאת התשובה

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2021

2. כי איפה שיש סרוגים (אלון)

יש אלימות

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2021

3. לא ברור למה בישראל ראש ישיבת פוניבז צריך לחטוף מכות. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2021

4. ביבי רעיל. כל מה שלידו נובל. בגד ב-2 מ-3 נשותיו. בנו גר בבית הוריו בגיל 30. לאשתו תיק פלילי. המכות לרב - עונש משמים על תמיכה בנוכל. (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
03.05.2021

5. תגיעו לעמידר בת ים הם כובשים את עמידר (מ.ו)

משלמים עוד מאה אלף שקל וקונים וכבר יש השלכת רימונים ויריות וחיסולים פה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמיחי שיקלי צילום:  Olivier Fitousi/Flash90

שיקלי: "אני מאוד מקווה לא לשבת עם עוצמה יהודית בקואליציה"

קרא עוד