סגור

"יזכור" ב-60 מדינות: ממרוקו ועד ניו זילנד אלפי יהודים השתתפו בטקס יום הזיכרון

מאות אלפי יהודים ברחבי העולם השתתפו בטקס יום הזיכרון הבינלאומי הגדול ביותר בישראל, המספר את סיפורם של הנופלים במערכות צה"ל ונפגעי פעולות האיבה מהתפוצות

חדשות כיפה
א באייר התשפא
,
13 באפריל, 2021 22:37

צילום: יוסי זליגר

"יזכור" ב-60 מדינות: ממרוקו ועד ניו זילנד מאות אלפי יהודים ברחבי העולם השתתפו בטקס יום הזיכרון הבינלאומי הגדול ביותר בישראל, המספר את סיפורם של הנופלים במערכות צה"ל ונפגעי פעולות האיבה מהתפוצות.

הערב (ג') קיים ארגון מסע, מיסודן של הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, את טקס יום הזיכרון המסורתי של יהדות התפוצות. במוקד הטקס עמד סיפורם של חיילים ואזרחים, שהגיעו לישראל מכל רחבי העולם ונפלו בעת מילוי תפקידם בצבא ההגנה לישראל או נרצחו בפעולות האיבה. זהו הטקס הגדול ביותר בישראל המתקיים בשפה האנגלית, והוא מיועד ומותאם ליהדות התפוצות וקהילות העולים החדשים בישראל.

 

 

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, אמר הערב: "הערב נלך בצעדיהם, צעדיהם של החיילים הבודדים אשר מסרו את חייהם בכדי שאנו נוכל לחיות כאן. נספר את סיפוריהם ונזיל דמעה עם קרובי משפחתם, אשר חייהם לעולם לא ישובו להיות כשהיו".

הטקס, ששודר בשפה האנגלית, תורגם לעברית, צרפתית ורוסית והועבר בשידור חי למאות אלפי יהודים ברחבי העולם, בהם בוגרי מסע ותושבי הקהילות היהודיות בארה"ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה, ניו-זילנד, טורקיה, מרוקו, דרום אפריקה, ברזיל, ארגנטינה, מדינות ברה"מ לשעבר ועוד. בנוסף, אלפי משתתפי מסע בישראל התכנסו הערב לצפייה משותפת בטקס בחמישה מוקדים בערים הגדולות ברחבי הארץ.

 

צילום: יוסי זליגר

 

בטקס הוקרנו קטעי וידאו על הנופלים במערכות ישראל ופעולות האיבה, בדגש, כאמור, על חיילים בודדים וצעירים מיהדות התפוצות. השנה, סופר סיפורם של אלכס זינגר ז"ל שנהרג בלבנון, יוני ג'סנר ז"ל שנרצח בפיגוע בת"א, אלחנדרו הופמן, שנפל באסון המסוקים ונופלים נוספים. בטקס צפו והשתתפו גם משפחות שכולות ונציגיהן, ביניהם: בנג'י זינגר, אחיו של אלכס ז"ל, מנכ"ל WeWork ישראל, אשר אמר קדיש והניח זר בשם המשפחות השכולות. כמו כן, הונחו זרים ע"י חיילי צה"ל, משתתפי מסע, מנכ"ל מסע עופר גוטמן, יו"ר קרן היסוד, סם גרונדוורג ובקי כספי, סגנית נשיא בכירה ומנכ"לית JFNA ישראל, והודלקו נרות זיכרון על רקע דגלי המדינות מקהילות מסע ברחבי העולם.

מנכ"ל ארגון מסע, עופר גוטמן, אמר: "טקס יום הזיכרון ליהדות התפוצות שאנו מקיימים מידי שנה, מאפשר למשתתפי מסע השוהים בישראל להיות שותפי אמת במעמד רב עוצמה בחייו של כל ישראלי – ולהתחבר עמוק יותר אל שורשי המדינה והעם הזה. מידי שנה בשנה אני נוכח לדעת כי לטקס ישנה השפעה עמוקה על משתתפינו והם יזכרו את המאורע הזה כאחד המשמעותיים ביותר שיחוו כאן. השנה, כמו בשנה הקודמת, הטקס הוקלט מראש, אך השנה התאפשר לנו להקליטו אל מול קהל של מאות ממשתתפי מסע - תוך הקפדה על כל הכללים – שזוכים לצפות בו ולהתרגש".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וקורץ צילום: פלאש 90. חיים זך

מבצע שומר החומות |שינוי מרענן, המדינות האירופאיות שתומכות בישראל

קרא עוד