סגור

ח"כ סופר: "חבים מוסרית ללוחמים"

בעקבות האירוע הקשה של איציק סעידיאן, הלוחם שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום, ח''כ אופיר סופר קורא לשנות את הגישה כלפי הלומי הקרב: "זה חוב מוסרי שלנו כלפי הלוחמים"

חדשות כיפה
א באייר התשפא
,
13 באפריל, 2021 18:41
ח"כ סופר

ח"כ סופרצילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

ח"כ אופיר סופר, יו"ר הוועדה לטיפול בהלומי קרב ולנפגעי פוסט טראומה, ונפגע פוסט טראומה בעצמו, התראיין היום (ג') לאמיר איבגי, בעקבות האירוע הקשה של איציק סעידיאן, הלוחם שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום, וקרא לשנות את הגישה כלפי הלומי הקרב. "זה חוב מוסרי שלנו כלפי הלוחמים, זו חובה שלנו כלפי חוסנה הלאומי של מדינת ישראל".

 

 

ח"כ סופר התייחס לחוסר ההכרה בנפגעי פוסט טראומה: "אני חש את הסערה של כל מי שנמצא סביב העניין הזה במשך כל השנה. אני חושב שיש לנו המון מה לעשות כאן. אני חושב שהנקודה המרכזית נכנסת תחת המילה הכרה. אני הכנסתי לשם את המודעות, זה צריך להתחיל במפקדים ולהמשיך בהכרת התופעה, שאנשים עצמם יכירו את הסימפוטים, וכלה בתהליך שאנחנו, מדינת ישראל, חייבת חוב ערכי אל מול הלחמים שלנו שלא חזרו שלמים בגופם ובנפשם להגן על המולדת, להגן עלינו. זה חוב מוסרי שלנו כלפי הלוחמים, זו חובה שלנו כלפי חוסנה הלאומי של מדינת ישראל, של החברה בישראל. אי אפשר להשאיר את זה לפצועים עצמם ולבני משפחותיהם".

ח"כ סופר אמר מה לדעתו השינוי שצריך לקרות: "אני חושב שצריך לשנות תפיסה, צריך לשנות מדיניות. התפיסה צריכה להיות שיקומית, טיפולית. הרבה יותר עם הפנים אל הלוחם, אל הפצוע, פחות עניין של ניצול נכויות, ויותר עניין של לשקם ולהחזיר אותו אל המסלול".

 

13.04.2021

1. אופיר סופר, ראש מיפלגתך השתמט משירות צבאי, קיבל דחיה תורתו אומנותו והלך לעשות תאר במשפטים. בגיל 28 כאשר אפשר לעשות שירות מקוצר טרח להתגייב לשנה אחת (חוב מוסרי ללוחמים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Gershon Elinson/Flash90

בשל הפוגרומים: היתר הלכתי לטבול לפני שקיעה בלוד

קרא עוד