סגור

עמית סגל: זו הסיבה שסער לא המליץ על לפיד

הפרשן הפוליטי של חדשות 12 חושף מה גרם לחברי 'תקווה חדשה' שלא להמליץ על אף מועמד, דבר שהביא להטלת המנדט על נתניהו. לפי סגל, חברי ימינה איימו על מפלגתו של סער, ואמרו כי במידה וימליצו על לפיד, הם ישנו את המלצתם ויתמכו בנתניהו | ההסבר המלא בפנים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כה בניסן התשפא
,
07 באפריל, 2021 20:26
מסביר את המלצת סער. עמית סגל

מסביר את המלצת סער. עמית סגלצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יממה לאחר הטלת המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, והשבעת הכנסת ה-24, חושף הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, את הסיבות שהובילו את מפלגת תקווה חדשה שלא להמליץ על אף מועמד, ולמעשה לסלול את הנשיא ריבלין להטיל את משימת הרכבת הממשלה על נתניהו.

"בשעות שקדמו להגעת נציגי המפלגה לבית הנשיא", אומר סגל, "בימינה העבירו לסער מסרים לפיהם אם ימליץ על לפיד להרכבת הממשלה והמנדט יעבור אליו – הם ישקלו לשנות את המלצתם על בנט – ולהודיע לנשיא שהם תומכים בנתניהו, מה שהיה מוביל לכך שהיו לו 59 ממליצים והיה סולל בוודאות את הטלת הרכבת הממשלה עליו".

הפרשן הפוליטי הוסיף והסביר כי, "בימינה נהגו כך לא כדי לומר שהם למעשה שואפים לממשלה עם נתניהו, אלא כחלק מפשרה שהתקבלה במפלגה – שם חלוקים בשאלה איזו ממשלה להקים: יש מי שתומך בלחבור לימין ולנתניהו ויש מי שתומך בהקמת "ממשלת שינוי" בראשות בנט ולפיד. במפלגתו של בנט נוקטים בגישה לפיה יתנו לנתניהו את הזמן לנסות ולהרכיב ממשלה – ואם ייכשל, יעשו זאת עם לפיד בממשלה שתכלול גם מפלגות מרכז ושמאל, אך כזו שבנט יעמוד בראשה בהתאם לתנאיו".

08.04.2021

1. ימינה תקחו עורך דין (משה)

בנט לט יכול לעמוד לבדו בראש ממשלה שהוקמה ממנדט שניתן ללפיד

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2021

2. כדאי מאוד שיתחילו לחשוב על שינוי השיטה (חבל על הזמן)

סער לא ישנה את דעתו ואסור לתת לרע"ם את מה שהם מבקשים. גם השמאל לא יכול להקים ממשלה, כי סער לא יסכים להישענות על הערבים. במילים אחרות, לא תקום ממשלה חדשה ואולי גם אין טעם ללכת לבחירות כל עוד לא משנים את השיטה.

דווח על תגובה לא ראויה
08.04.2021

3. נקניקיה (זך)

הסיבה היחידה שהוא נקניק פחדן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שירה איסקוב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שירה איסקוב ושכנתה השיאו משואה: "לכבודן ולזכרן של כל הנשים שלא זכו שזעקתן תשמע"

קרא עוד