סגור

מדיניות חדשה: קק''ל תאשר השקעת עשרות מיליונים בהתיישבות ביו''ש

הנהלת קק"ל צפויה לאשר השקעה בגובה של כ-40 מיליון שקלים בהתיישבות ביהודה ושומרון, זאת כחלק ממדיניות רשמית חדשה. הצעת המחליטים המפורטת והמעודכנת כבר הועברה לחברי הנהלת קק"ל. משרד החוץ האמריקאי זעם

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כה בניסן התשפא
,
07 באפריל, 2021 8:52
מועצה מקומית אפרת

מועצה מקומית אפרתצילום: אלעד הומינר

קק"ל משנה מדיניות. בחודש שעבר סערו הרוחות לאחר שקרן קיימת לישראל הקצתה כמעט 40 מיליון שקלים להשקעה ביישובי יהודה ושומרון. הכסף הוקצה אך היה צורך באישור הרשמי והגדרה שזו המדיניות הרשמית של קק"ל בכל הנוגע לפעילות בהתיישבות.

לאחר בקשות, העניין המתין עד לאחר הבחירות לכנסת. בגל"צ פורסם הבוקר (ג') כי חברי הנהלת קק"ל קיבלו אתמול את הצעת המחליטים המלאה והמפורטת, בה נכתב שיפעלו ביהודה ושומרון בכל תחומי הפעילות: פעילות חינוכיות, שמירה על שטחים פתוחים, הגנת הסביבה ועוד. קק"ל תרכוש רק קרקעות פרטיות ותינתן עדיפות להרחבת ישובים קיימים או בסמיכות לישובים קיימים. כלל הפעילות תהיה בשטחי C, אזורים הנמצאים בשליטה מלאה.

הצעת המחליטים תעלה להצבעה בישיבת ההנהלה של קק"ל ביום ראשון בשבוע הבא, לאחר מכן תובא לאישור הדירקטוריון. אם הכול יתקדם כשורה, זו תהפוך להיות מדיניות רשמית של הארגון כבר בסוף החודש הנוכחי. 

יש לציין כי בחודשים האחרונים העניין עורר זעם ותגובת נגד של משרד החוץ האמריקאי. כמו כן, ישנו חשש לפגיעה בתרומות מיהדות התפוצות וכעת, עם האישור הרשמי, הלחץ ילך ויגבר. עד כהה קק"ל השקיעה ביו"ש אך זו לא היתה מדיניות רשמית. 

נזכיר, כי עוד בטרם פורסמה המדיניות הרשמית החדשה, פנה שר הביטחון בני גנץ, ליו"ר קק"ל אברהם דובדבני, בבקשה לדחות את ההחלטה על שינוי המדיניות ביהודה ושומרון עד שמערכת הביטחון והמנהל האזרחי יבחנו את השלכותיה ומשמעותיה. בבקשתו גנץ הסביר כי "מדובר בהחלטה רגישה ביותר" ועלולות להיות לה "משמעויות במישור הבינלאומי".


(כך משתלטת הרשות הפלשתינית על אדמות מדינה בנחל חלץ, רגבים)

07.04.2021

1. גזל קרקעות (זה הסוף של קק"ל)

דווח על תגובה לא ראויה
07.04.2021

2. אידיוטיות מבחינת התורמים (יעקב )

יאסר על קקל לפעול ולגייס תרומות בארהב ואירופה- לא יוכר כמותר לניכוי במקור לצרכי מס. טמטום חולני

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לשכת הגיוס. עלייה במספר הפטורים על רקע נפשי צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

דו"ח מבקר המדינה: עלייה משמעותית בפטור משירות צבאי על רקע נפשי

קרא עוד