סגור

עשרות תושבי הנגב מפגינים: "די להפקרות - זמן למשילות"

בעקבות ריבוי מקרי הפשיעה בנגב, מאות אזרחים תושבי האזור הגיעו לצומת הכניסה לבאר שבע כדי למחות על אזלת היד של מערכת אכיפת החוק ואי תמיכת הממשלה במאבקם. "אנחנו כאן היום כדי להזכיר לנבחרי הציבור שלנו שקצנו בדיבורים ואנו רוצים תוצאות ברורות נגד הטרור האזרחי שמופעל נגדנו", אמרו המפגינים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
כד בניסן התשפא
,
06 באפריל, 2021 18:00
מאות בצומת הכניסה לבאר שבע

מאות בצומת הכניסה לבאר שבעצילום: הועד להצלת הנגב

כמאה בני אדם השתתפו הערב (ג') בהפגנה הראשונה של הועד להצלת הנגב בבאר שבע תחת הכותרת "די להיתמם- הנגב מדמם". המוחים ביקשו להביע את מורת רוחם על הפגיעה בביטחונם המתמשך של תושבי הדרום בעקבות התגברות מקרי האלימות, הדקירות והשודים בחודשים האחרונים. הם נשאו שלטים עליהם נכתב: "די להיתמם הנגב מדמם", "דו קיום כן-אלימות לא", "די להפקרות- זמן למשילות" ו"תנו לישון בשקט".

מארגני ההפגנה ציינו כי המפגינים שבאו כללו הם מכל קשת הדעות הפוליטיות. בין השאר הגיעו תושבים בדואים שנפגעים יום יום ממעשי האלימות, חברי מועצה מקומיות מהאזור, בני משפחת שיף שאביהם אריה ירה בפורץ שפרץ לביתו, פעילי תנועת "אם תרצו" ותושבים רבים שחווים על בשרם את מקרי התקיפה.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ הגיע לתמוך במפגינים ואמר: "כולנו יחד מאוחדים וזעקת התושבים נוגעת לליבי. באר שבע והנגב הם מפעל חיים. גדלתי כאן והתחנכתי כאן. אנחנו כאן ביחד ובאתי לזעוק יחד איתכם את הזעקה של כולנו".

גם ראש עיריית באר שבע דנילוביץ הגיע לתמוך

גם ראש עיריית באר שבע דנילוביץ הגיע לתמוךצילום: הועד להצלת הנגב

ג'ולי קייט, חברת הוועד להצלת הנגב וחברת המועצה המקומית מיתר אמרה: "הועד להצלת הנגב היא התארגנות א-פוליטית של תושבי ותושבות הנגב שמאסו במציאות הבלתי נסבלת של הפשיעה והיעדר המשילות בדרום. אנחנו נפעל בכל הערוצים הלגיטימיים בכדי להחזיר את הביטחון לילדינו, להחמיר את הענישה ולהבטיח תקציבים הנדרשים לבטחון. הממשלה לא יכולה עוד להתעלם מ-60% משטחה של ישראל. אנחנו לא נוותר עד שהמציאות שלנו תשתנה ונבטיח לילדינו עתיד בטוח".

בילי כהן, חברת הוועד להצלת הנגב ותושבת המועצה האזורית בני שמעון אמרה: "היום יום השבעת הכנסת ואין מפלגה אחת מימין ומשמאל שישבה בשלטון והיה לה את הכוח לשנות את המצב פה בנגב. במשך שנים מדינת ישראל מתעלמת באופן שיטתי ומסרבת להכניס את ידה אל "האש הבוערת". אנחנו כאן היום כדי להזכיר לנבחרי הציבור שלנו שקצנו בדיבורים ואנו רוצים תוצאות ברורות נגד הטרור האזרחי שמופעל נגדנו".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למצולמים אין קשר לכתבה צילום: Yossi Aloni/Flash90

פעולות נקם יהודיות במרכז | סמוטריץ': "חדל! אנחנו לא כמוהם"

קרא עוד