סגור

ריבלין נגד נתניהו? מנכ"ל בית הנשיא הוא שמסר את מכתב המנדט

לאחר שהכריז כי יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת בנימין נתניהו, נשיא המדינה ריבלין העביר את מכתב המנדט לנתניהו דרך המנכ"ל טובי, ולא עשה זאת בעצמו, כמקובל

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כד בניסן התשפא
,
06 באפריל, 2021 13:41
ריבלין מטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, בפעם הקודמת

ריבלין מטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, בפעם הקודמתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היום (ג') בשעות הצהריים המוקדמות הטיל נשיא המדינה ראובן ריבלין את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר הכנסת בנימין נתניהו, לאחר שאסף את מספר הממליצים הגבוה ביותר. אלא, שבניגוד לפעמים הקודמות ריבלין לא מתכוון לזמן את נתניהו לקבלת המנדט, כמקובל, ומנכ"ל בית הנשיא הראל טובי הוא שמוסר את המכתב מהנשיא ללשכת ראש הממשלה. כך פרסם העיתונאי ירון אברהם.

הנשיא ריבלין החליט: נתניהו זכה במנדט | "ההכרעה אינה קלה בעיני"

בדברים שנשא לפני שהכריז על נתניהו כמי שירכיב את הממשלה הבאה אמר ריבלין: "במצב דברים זה בו אין רוב של 62 חברי כנסת התומכים במועמד מסוים ובאין שיקולים אחרים המצביעים על סיכויו של מי מהמועמדים להרכיב ממשלה, קיבלתי את הכרעתי באתם למשתקף ממפת הממליצים המעידה על סיכוי גבוה מעט של חבר הכנסת בנימין נתניהו להרכיב ממשלה. לפיכך, החלטתי להטיל עליו את התפקיד להרכבת הממשלה".

 

 

בסיום דבריו אמר הנשיא: "הכרעה זו אינה הכרעה קלה בעיני, ברמה המוסרית והערכית. כפי שאמרתי בתחילת דברי, מדינת ישראל איננה דבר המובן מאליו. אני נולדתי עשר שנים לפני שקמה ובכל אותה תקופה אני ראיתי את תקומתה ואת הנפת הדגל שלה לראש התורן. אני חרד כמוכם למדינתי, למדינתנו. אך אני עושה את המוטל עלי במסגרת תפקידי כנשיא מדינת ישראל הכפוף להוראות החוק ולהחלטות בית המשפט ומגשים את רצונו של הריבון. הוא העם בישראל, אתם, שנציגתו היא הכנסת בין בחירות לבחירות. כנסת שנבחרה על ידכם". 

 

06.04.2021

1. נשיא הזוי כפוי טובה (עם ישראל חי)

כשל בפוליטיקה.
נתנו לו תפקיד שלא מגיע ולא ראוי לו.
כפר בעיר ובטובה שנתנו לו.
הפך ללעג את החוק והדמוקרטיה.
עוד חודשיים ורוח חדשה תנשוב בבית הנשיא.

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2021

2. ריבלין (א)

יודעים שכואב לך שסער לא זכה לכן קשה לך תתביש לך

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2021

3. ריבילין עוד שלושה חודשים הולך הבייתה. נשיא לא טוב לשיראל ולא אהוד בעם פשוט כמשמעו ובמיוחד לאחר שמעון פרס כנשיא (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
06.04.2021

4. חחח (רפובליקת בננות)

לחשוב שפעם הערכתי את האדם הזה שיתייהר לומר שהוא ימני אני חושב שמשרת הנשיא מיותרת והאדם שעומד בראשו מיותר עוד יותר שילך כבר הביתה ויעשה טובה לעם ישראל נוד נפוח

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

זוגיות בגיל השלישי צילום: שאטרסטוק

שבע תחנות שכל זוג עובר ב- 70 שנות זוגיות

קרא עוד