סגור

לפיד: "הצעתי לבנט ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה"

יו"ר יש עתיד תקף את דבריו של נתניהו, וחשף את הצעתו לנפתלי בנט. "זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. הישראלים צריכים לראות שהמנהיגים שלהם יודעים לשתף פעולה", אמר לפיד

חדשות כיפה
כג בניסן התשפא
,
05 באפריל, 2021 20:37
שובה של ברית האחים? בנט ולפיד

שובה של ברית האחים? בנט ולפידצילום: פלאש 90

אחרי תום ההמלצות של הסיעות לנשיא המדינה, נשא הערב (ב') יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הצהרה לתקשורת, בה הוא התייחס לנתניהו ונאומו בו תקף את מערכת המשפט והפרקליטות, וחשף כי פנה ליו"ר ימינה והציע לו ממשלה רוטציה בה יהיה ראשון לכהן כראש ממשלה.

"כל מי שראה היום את הופעתו חסרת האחריות של נתניהו, מבין שהוא לא יכול להמשיך", אמר לפיד, "הוא הפך להיות מסוכן. לעצמו, למדינת ישראל ולשלטון החוק".

יו"ר יש עתיד הוסיף והדגיש כי, "אנחנו צריכים במקום זה להקים ממשלת הסכמה לאומית. פניתי לחברי נפתלי בנט כדי להקים איתו יחד ממשלה. ממשלה שתיפרס על פני כל המרחב הפוליטי. מפלגות ימין, מרכז ושמאל. ממשלה שתשקף את העובדה שאנחנו חיים פה יחד. אנחנו יודעים לגשר על הפערים. אנחנו לא שונאים אחד את השני".

"אנחנו נחושים להביא את השינוי שהבטחנו לאזרחי ישראל. למנוע ממשלה של נאשם בפלילים שנשען על גזענים מטורפים. המבחן של מנהיגים הוא לעשות החלטות קשות מול מציאות מורכבת", אמר לפיד וחשף: "הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. הישראלים צריכים לראות שהמנהיגים שלהם יודעים לשתף פעולה". 

לפיד הוסיף ופנה לראשי הסיעות השונות: "אני קורא לכל המפלגות והמנהיגים שהבטיחו שינוי לאזרחי ישראל. נתניהו ינסה עכשיו בכל כוחו לפרק אתכם. הוא יחפש עריקים, הוא יחפש לפרק מפלגות. אל תתנו לו. אין לו ממשלה. אין לו רוב. הוא שבוי בידי הקיצוניים. זה משחק ארוך וינצח מי שיהיה נחוש מספיק, סבלני מספיק וממוקד מטרה. אנחנו לא מוותרים ולא נוותר לעולם, מעולם לא נוהלה מלחמה פוליטית צודקת יותר, וזה ייגמר רק כשננצח".

מוקדם יותר הערב קרא גדעון סער לראשי ימינה ויש עתיד להיפגש ולהגיע להסכמות בנוגע לממשלת אחדות ורוטציה ביניהם. 

05.04.2021

1. הרהורים בעקבות היום (אבי)

היום זה עוד אחד מהימים שבו אתה מרגיש שהינך מאבד אחיזה. שיש אנשים בעלי כח אשר מנצלים את כוחם כדי להסיט את חייך ואת גורל עמך לכיוונים שאתה לא רוצה בהם! שעם כל רצונך להיות ישר ולעשות את הדברים נכון יש מי שלא אכפת לו מהכללים והמוסר, ורומס את כל כללי המשחק רק כדי לקדם את האג'נדה שלו, או לפחות לנקום ביריב שלו.
זה אחד מהימים שאתה שואל עד מתי בעלי השררה יעשו את מה שאין בסמכותם לעשות? אתה לא מאמין עד כמה רחוק הם מוכנים ללכת כדי לפגוע במה שאתה מאמין בו.
ואתה האזרח הפשוט מרגיש חסר אונים אל מול מערכות כה כבירות, אשר אינן סוטות ממסלולן ודוחקות אותך לתהום. מה אני הקטן כבר יכול לעשות? הרי כל הכח אצלם. בכלל לא אכפת להם מרצון העם, ובניגוד אליהם מבחינתי יש קווים אדומים ש(עדיין) איני מוכן לעבור.
מאיפה העז שלהם לעשות ככל העולה על רוחם? איפה הענווה, וההבנה שיש צד שני שגם לו יש רגשות רצונות ורעיונות כיצד המדינה צריכה להראות?
אתה מתבונן משתומם על כל המתרחש במהלך היום הזה, ופשוט מתמלא בהרגשת חוסר אונים, זעם וגם הרבה ענווה. ההרגשה שאין לנו באמת את הכח.
אבל חלילה אני לא נופל ליאוש, כי אני יודע ומאמין שגם לאותם בעלי שררה אין כח, כי יש רק אחד שבאמת יש לו כח, וכל מה שנעשה זה ברצונו ולטובה. וכדאי שגם אלו אשר משתמשים בכח שהוא נתן להם כדי לרמוס את המתנגדים להם, יזכרו שבאמת הכל ממנו, ובסופו של דבר כולנו נצטרך לתת לפניו דין וחשבון.
כולנו נצטרך להסביר כיצד פעלנו להיטיב עם המתנות שהוא נתן לנו ולא חלילה לפגוע בזולת. ואני מאמין שבסופו של דבר הוא יעשה צדק, ויבוא עם מי שהשתמש בכח שניתן לו מלמעלה לרעה במשפט.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שמואל אליהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הרב אליהו: "למנהיגי הדת המוסלמים אתם מתגרים באלוקים והולכים נגדו"

קרא עוד