ללא ישובים אדומים | אמ"ן: "לא ניתן לקבוע בשלב זה שמגפת הקורונה מאחורינו"

שיעור הבדיקות החיוביות נמצא בירידה מתמשכת והבוקר הוא עומד על 0.9%. מקדם ההדבקה ירד אף הוא והתייצב על 0.53. באמ"ן אומרים: "מקדם ההדבקה הנמוך משקף גם הוא צמצום משמעותי בהיקף ההדבקה אך למרות הסימנים המעודדים הרבים יש להימנע משאננות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 30/03/21 09:25 יז בניסן התשפא

ללא ישובים אדומים | אמ"ן: "לא ניתן לקבוע בשלב זה שמגפת הקורונה מאחורינו"
מטיילים בחול המועד בעמק התכלת שבצפת, צילום: David Cohen/Flash90

דוח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה שמתפרסם הבוקר (ג'), מלמד כי למרות עליה קלה בסוף השבוע שעבר, מקדם ההדבקה ממשיך לרדת ועומד על 0.53. שיעור הבדיקות החיוביות ירד אף הוא והתייצב על 0.9% בלבד כשאתמול אומתו 356 חולים חדשים מתוך 42,328 בדיקות.

מנתוני משרד הבריאות העדכניים עולה כי עד כה, חוסנו 5,228,324 ישראלים במנה הראשונה, מהם 4,741,946 חוסנו גם במנה השניה. נכון להיום, מהמחלה הקשה מתו 6,188 ישראלים. מספר החולים הפעילים נמצא גם הוא בירידה ועומד הבוקר על 8,268. בבתי החולים מאושפזים 638 חולים, מתוכם 423 במצב קשה, 226 במצב קריטי ועוד 206 מונשמים. על פי נתוני המשרד, אין בישראל ישוב המוגדר אדום.

באמ"ן אומרים כי ירידת התחלואה נמשכת בעקבות מבצע החיסונים בישראל, "חוזרים לחיים". שיעור הבדיקות החיוביות נמצא בירידה מתמשכת, מספר החולים במצב קשה ירד אל מתחת ל-500 בממוצע שבועי ומקדם ההדבקה הנמוך משקף גם הוא צמצום משמעותי בהיקף ההדבקה באוכלוסיה.

אך למרות הסימנים המעודדים הרבים, "לא ניתן לקבוע בשלב זה שהמגפה מאחורינו ולכן יש להימנע משאננות, להמשיך להקפיד על ההנחיות ולנקוט זהירות בעת המשך הקלת המגבלות על המשק", אומרים באמ"ן. 


(תדרוך מהשבוע שעבר עם הממונה פרופסור נחמן אש)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר