משפחת רוזנבלט עלו לארץ וחוגגת לראשונה פסח בירושלים

ג'ייסון (ישראל) ורחל רוזנבלט הגיעו יחד עם ארבעת ילדיהם לישראל באוקטובר האחרון, עכשיו הם מספרים על ליל הסדר הראשון שלהם בירושלים. "ההתרגשות בשיאה" | ראש העיר, משה ליאון: "ירושלים תמשיך לקלוט עולים חדשים ותסייע ככל האפשר להתאקלמותם" 

חדשות כיפה 24/03/21 17:20 יא בניסן התשפא

משפחת רוזנבלט עלו לארץ וחוגגת לראשונה פסח בירושלים
צילום: באדיבות המשפחה

חמישה חודשים לאחר שעלו לישראל מקנדה, משפחת רוזנבלט מתכוננת לליל הסדר הראשון שלה בארץ, בירושלים. 

משפחת רוזנבלט חיו שנים בקנדה, ג'ייסון (ישראל), אב המשפחה, מקומי ורחל הגיעה מפילדלפיה. בקנדה נולדו להם ארבעת ילדיהם וכבר שנתיים שהם מתכננים את העלייה לישראל. "התהליך הטכני לוקח שנים, אך ללא קשר לקורונה החלטנו שמקומנו הוא בירושלים עיר הקודש".

משפחת רוזנבלט עלו לארץ מיד לאחר חג הסוכות האחרון ומתגוררים בשכונת בקעה בירושלים, "תהליך הקליטה היה נוח ומהיר, מאוד חששנו כי הפחידו אותנו, אבל בסופו של דבר הרגשנו שבכל נקודה ניסו לעזור לנו לעשות הכול בצורה המהירה והטובה ביותר".

כששאלנו את ג'ייסון (ישראל) על ההכנות לליל הסדר בארץ הוא מתמלא התרגשות ומשתף: "הפסח הראשון שלנו בישראל הוא הסדר הראשון בחיים שלי בלי ההורים, וזה קצת קשה לנו ולילדים בלי סבא וסבתא. אבל אנחנו מתרגשים ושמחים לשיר 'לשנה הבאה בירושלים הבנויה' וזה ממש המשמעות, 'לשנה הזאת בירושלים הבנויה'. זה שווה את המחיר הזה".

גייסון ורחל מספרים לנו על דברים קטנים, אבל גדולים, שנותנים את האווירה המיוחדת של ירושלים בפרט וארץ ישראל בכלל. "חיכינו בתור כמעט שעתיים באחד מהמרכולים בירושלים ודיברנו עם האנשים מסביב, שם אתה מבין שכולם אחים ואחיות שלך, דיברנו איתם ואפילו שאלנו מישהי איך היא עושה את החרוסת שלה והיא סיפרה הכול. בחו"ל זה לא היה קורה. אנחנו נשמח לחגוג את הסדר עם חלון פתוח, כדי לשמוע את המנגינות השונות מכל המשפחות שגרות לידינו", מוסיפים בני הזוג רוזנבלט.

גייסון ורחל עוסקים במוזיקה, מנגנים בהרכבים ומלמדים בשיעורים פרטיים. עם חזרת ההופעות והאירועים מקווים בני הזוג כי בקרוב ישובו אל הבמה ויוכלו לנגן ולשיר.
הם משתפים אותנו כי בכל יום שישי, ובמיוחד לקראת ערב חג הפסח, הם ירדו לרחוב לנגן שירי פסח מוכרים לעוברי אורח ולהעלות חיוך על פניהם.

ראש  העירי ירושלים, משה ליאון בירך את הזוג ואת אלפי העולים החדשים שהגיעו לירושלים בשנה האחרונה. "מרגש ומשמח לקלוט עולים חדשים, שקובעים את ביתם בירושלים, עיר הקודש. ירושלים קלטה בשנה האחרונה אלפי עולים חדשים ואנחנו נערכים לקליטתם של אלפי עולים חדשים גם בשנת 2021, העירייה תסייע ככל האפשר לקלוט אותם. ירושלים מקבצת לתוכה מגוון של תרבויות ואנשים וזו זכות גדולה עבורנו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר