סגור

הרב הראשי ליועמ"ש: "הקפא את פסק הדין המאפשר הכנסת חמץ בפסח לבתי החולים"

הרב יצחק יוסף שיגר מכתב לאביחי מנדלבליט, בבקשה כי יפעל לדחיית מועד כניסתו לתוקף של פסק הדין המתיר את הכנסת החמץ לבתי החולים. "קיווינו שפסק הדין שיש לו השלכות בעייתיות מאד על שומרי הכשרות מקרב באי בתי החולים - ישונה"

חדשות כיפה
כו באדר התשפא
,
10 במרץ, 2021 11:48
הרב יצחק יוסף

הרב יצחק יוסףצילום: פלאש 90. דוד כהן

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, שיגר היום (ד') מכתב ליועץ המשפטי לממשלה הד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה כי יפעל לדחיית מועד כניסתו לתוקף של פסק הדין ולהארכת ההשעיה בת עשרה חודשים שנקבעה בפסק הדין, באופן שיאפשר להתמודד עם המציאות החדשה שנוצרה באמצעות חקיקה שתמנע פגיעה בציבור המבקש לשמור פסח כהלכתו.

במכתב, הזכיר הרב כי ביום ו' אייר תש"פ, 30.4.20, ניתן פסק דין של בית המשפט העליון בדעת הרוב כי בתי חולים יחויבו לאפשר הכנסת מזון, לרבות חמץ, למתחם בית החולים במהלך חג הפסח. 

"לאחר פסק הדין ובאישורך", כתב הרב ליועץ המשפטי, "הגישה הרבנות הראשית לבית המשפט, באופן עצמאי, בקשה לקיום דיון נוסף בפסק הדין, אשר זכתה מאוחר יותר לתמיכתך, וכאן המקום להודות לך על עמידתך לימין הרבנות הראשית לישראל ובעיקר לימין הציבור היהודי המבקש לשמור פסח כהלכתו שהוא הרוב הדומם במדינת ישראל. "למרבה הצער, בהחלטתה מיום כ"ו טבת תשפ"א החליטה נשיאת בית המשפט העליון לדחות את הבקשה". 

הרב המשיך וכתב: "הנני פונה אליך בבקשה כי הפרקליטות תפנה לבית המשפט בבקשה לדחות את מועד יישום פסק הדין, באופן שלא יחול על חג הפסח תשפ"א הקרב ובא". 


(הרב הראשי דוד לאו מתייחס לנושא, באדיבות ynet)

הראשון לציון אמר כי מגפת הקורונה והבחירות לכנסת פגעו באפשרות להתכונן לאפשרות של הכנסת החמץ לבתי החולים. "למותר לציין, את משבר הקורונה שפקד את המדינה שלא אפשר לגורמים הנוגעים בדבר להקדיש מזמנם כראוי לתת מענה למציאות שנוצרה בעקבות פסק הדין, ובייחוד שמענה שכזה טעון את שיתוף משרד הבריאות שנציגיו נאלצו להקדיש את מירב זמנם להתמודדות עם משבר הקורונה, במסירות ובאחריות". 

"זאת ועוד, כידוע, בעקבות פסק הדין הונחו על שולחנה של הכנסת הצעות חוק פרטיות מטעם חברי כנסת שנועדו להתמודד עם קביעות פסק הדין וליתן מענה לסוגיה זו. דא עקא, שבעקבות הבחירות הצפויות לכנסת ה-24, ומשבר הקורונה שפקד אותנו נבצר מהגורמים הנוגעים בדבר לקדם מהלך חקיקתי בנדון.

"בעקבות הבקשה לדיון נוסף קיווינו שפסק הדין שיש לו השלכות בעייתיות מאד על שומרי הכשרות מקרב באי בתי החולים ופגיעה בחולים שימנעו מלהתאשפז בחג הפסח, שמא יוכשלו באיסור חמץ, ישונה, אך כאמור תקוותנו נכזבה"

את המכתב סיים הרב הראשי בקריאה למנדלבליט שיאריך את הההשעיה. "נודה מאד לכב' לאישור הגשת בקשה דחופה מתאימה לבית המשפט לדחיית מועד כניסתו לתוקף של פסק הדין ולהארכת ההשעיה בת 10 חודשים שנקבעה בפסק הדין, באופן שיאפשר להתמודד עם המציאות החדשה שנוצרה בעקבותיו, לרבות על דרך חקיקה בנושא, וימנע פגיעה בציבור המבקש לשמור פסח כהלכתו".

צילום: ללא

 

 

10.03.2021

1. Forgiveness of sins (הרב יוסף בנימין)

שלום לאומה היהודית
ברכה לחסידי מוסא קלים
ילדיי, היו מודעים!
טעינו כאן
לעם היהודי היו חיים טובים עם נוצרים ומוסלמים
הגענו לטענה שקרית
אנחנו מוכנים להיענש
אלוהי משה
חזרה בתשובה קבל בתשובה שלנו
הדרך היחידה שאלוהים עבר
#Leaving ארץ הקודש של פלסטין
כדי שהייסורים לא יבואו קשה ואנחנו לא נתפסים וקופים
בואו נלך ביחד
אביך הזקן
הרב יוסף בנימין

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תוצאה מהפרעות בלוד. תמונות דומות בעכו.  צילום: Yossi Aloni/Flash90

פרעות תשפ"א בעכו: "מי שמשתתף בפרעות - מקומו עם האויבים"

קרא עוד