סגור

החינוך, המסעדות, נתב"ג ובתי הכנסת | הפעימה השלישית יצאה לדרך

השלב השלישי של ההקלות יצא הבוקר לדרך: תלמידי כיתות ז'-י' חוזרים לבתי הספר, מסעדות מורשות להכניס 100 איש, אירועי תרבות - 500 איש ונתב"ג נפתח לעד 3,000 איש ביום | כל הפרטים

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כג באדר התשפא
,
07 במרץ, 2021 7:35

צילום: Miriam Alster/FLASH90

הפעימה השלישית. לאחר שלפני כשבועיים המסחר נפתח בצורה חלקית, הממשלה אישרה אתמול את תקנות משרד הבריאות והשלב השלישי של פתיחת המשק יוצא הבוקר (א') לדרכו. השרים אישרו במשאל טלפוני, בין היתר, את תקנות החינוך, פתיחת נתב"ג ומתווה המסעדות.

פתיחת המשק - הנחיות כלליות:

  • התקהלות: 20 במבנה סגור ו –50 בשטח פתוח.
  • ישנה אפשרות לקבלת קהל במקומות בהם ניתן לקבל קהל לפי התקנות, גם בעבור שירות שאינו חיוני, ובלבד שמדובר בשירות שלא ניתן לספק מרחוק או באופן מקוון.
  • התו הירוק חל גם על משתתפי ניסוי החיסון של המכון הביולוגי.
  • בוטלה הגבלת הנוסעים ברכב פרטי.
  • בוטלה החובה לבצע תשאול או מדידת חום בכניסה למקום ציבורי ועסקי. 
לימודים בתקופת הקורונה

כולם לומדים ברשויות ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות
צילום: Miriam Alster/FLASH90

מערכת החינוך

חינוך: תלמידי כיתות ז'-י' לוזרים ללמוד באותם אזורים בהם מתקיימים הלימודים ליתר הכיתות אזורים "ירוקים", "צהובים" ו"כתומים גבוליים" שציונם הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילאי 50+ הוא 70% ומעלה.

בנוסף, מתאפשרת פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות הכשרה ומוסדות תורניים על תיכוניים לתלמידים בעלי תו ירוק בלבד (זאת בתנאי שהמוסדות יבטיחו קיומם של לימודים מרחוק לתלמידים שאינם בעלי תו ירוק), בתנאים דומים אלו: עד 300 איש ולא יותר מתפוסה של 75%, הפרדה של לפחות ארבעה מטרים בין המורה/מרצה לתלמידים/סטודנטים, תליית שלט על מוסד שפועל בהתאם לתו הירוק. הקנס למוסד בגין הכנסת אדם ללא תו ירוק: 5,000 ש"ח.

כמו כן, פנימיות עד גיל תיכון יכולים לפעול במסלול "הפתוח" או "הסגור", בדומה לפנימיות על תיכוניות. בקורסים והכשרות מעשיות לבגירים מגבלת ההשתתפות תעלה ל-20 משתתפים במקום 10. ברשויות ואזורים ירוקים, צהובים ו"כתומים גבוליים" מתאפשרת פעילות חוגים לילדים, ובתנועות הנוער ניתן יהיה לפעול בקבוצות קבועות של עד 50 בשטח פתוח.

באשר לטיולים חד יומיים - אפשר טיול גם במבנה, ולא רק בשטח פתוח. אפשרות לקיים לימודים של כיתות א' עד ו', ו-י"א- י"ב במוסדות חינוך בהם התקיימה בשבוע האחרון תכנית "מגן חינוך".

המסעדות ייפתחו?

חוזרים למסעדות
צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

מסעדות ואירועים

במקביל, המתווה לפתיחת המסעדות נידון גם הוא בישיבה הממשלה:

  • ישיבה בפנים – לבעלי תו ירוק בלבד. מגבלת כמות: עד תפוסה של 75% ולא יותר מ-100 איש. ישיבה בחוץ – אין חובה להציג תו ירוק. מגבלת כמות: עד 100 איש.
  • שמירת מרחק של לפחות 2 מטר בין שולחן לשולחן ומינוי סדרן שתפקידו להקפיד על שמירת המרחק.
  • ברים: שמירת מרחק של 2 מטר ולפחות כיסא ריק בין האנשים (למעט אלה שמתגוררים יחד).

בנוסף, שרי הממשלה אישרו את המתווה לאולמות אירועים: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש. כניסה תותר לנושאי תו ירוק. עד 5% מהמשתתפים יוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית. במלונות - תותר פעילות חדרי האוכל, אך ישנה מגבלה על כמות הנוכחים: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש.

גם לא מניינים מצומצמים. בתי כנסת בקורונה

בתי כנסת בקורונהצילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

תרבות ובתי כנסת

אירועי תרבות וספורט, בתי תפילה וכנסים - עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם מעל 10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח.

כמו כן, מכירת כרטיסים לאירועי תרבות וספורט תתאפשר מראש בלבד, ישיבה במקומות מסומנים, ניתן לעמוד בסמוך למושב, לא ניתן לקיים אירוע או הופעה בעמידה וללא מקומות ישיבה מסומנים. האירוע יתקיים ללא ריקודים, ללא מכירה והגשה של מזון ושתיה, איסור אכילה במקום, וכן חובת שמירת מרחק.

אטרקציות תיירותיות נפתחו במתווה התו הירוק, למעט אטרקציות שמנכ"ל משרד הבריאות יאשר פתיחתם גם ללא נושאי תו ירוק.

בית תפילה בתו ירוק - עד 50% תפוסה לפי מספר המושבים הקבועים ואם אין מושבים קבועים לפי יחס של אדם לכל 7 מ"ר, ובכל מקרה לא יותר מ-500 אנשים.
ללא תו ירוק - עד 20 בפנים ו 50 בחוץ.

נתב"ג ישאר ריק. אילוסטרציה

נתב"ג צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

נתב"ג

בנוגע לפתיחת נמל התעופה בן גוריון, הממשלה אישרה את המתווה לכניסה והיציאה לישראל וממנה:

בוטל האיסור על כניסת ישראלים למדינה, למעט הגבלות על כניסה דרך מעבר יבשתי. המשמעות היא שכל אזרח ישראלי או תושב קבע יוכלו להיכנס לישראל. עם זאת, המכסה המקסימלית של כניסה לישראל תהיה עד 3,000 איש ביום, ותגיע עד למספר זה באופן מדורג בהמשך השבוע בהתאם לתכנית משרד התחבורה. היום ייכנסו עד 1,000 איש כדי לאפשר פתיחה מדורגת כפי שקבע משרד התחבורה. יוחרגו טיסות ייעודיות של עולים שלא ניתן  לדחות את עלייתם, עובדים זרים חיוניים וספורטאים מקצועיים ממכסת הנכנסים לישראל. היעדים אליהם ומהם יתקיימו טיסות ציבוריות הם: ניו יורק, פרנקפורט, פריז, לונדון, קייב, טורונטו והונג קונג

הכניסה ממעברים יבשתיים: ממעבר נהר הירדן - תתקיים עד פעמיים בשבוע. מעבר טאבה - ייפתח חד פעמית לנכנסים ממצרים, ששהו שם עד יום רביעי, ה-3.2.21. מחזיקי תעודת מחלים או מתחסן יוכלו לצאת מישראל באופן חופשי, מלבד דרך מעבר טאבה שיהיה סגור.

חובת הבידוד במלוניות בוטלה ובמקומה תתבצע אכיפה מוגברת של משטרת ישראל בכל הנוגע לחוזרים מחו"ל ששוהים בבידוד ביתי.

צעדים אלוה סוכמו בהמשך להחלטת הממשלה להחזרת הישראלים ארצה לקראת בחירות.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תיעוד מבית שמש צילום: Nati Shohat/Flash90

עצוב מאוד: נקבע מותו של הילד בן ה-6 שנפצע מרקטה בשדרות

קרא עוד