סגור

בכיר רבני חב"ד תקף את הציונות הדתית - מתן כהנא לא נשאר חייב

הרב אקסלרוד, זקן רבני חב"ד תקף את מערך הגיור של הציונות הדתית ואת הרב חיים דרוקמן: "קיבל 'פרס ישראל' על הכנסת חמישים אלף גיורים מזויפים לכלל ישראל" | חבר הכנסת כהנא הגיב: "לא צריכים להוכיח את גדולתם בתורה לאיש. לא אתן שיבזו כך גדולי תורה, דיינים ואלפי מתגיירים"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
יט באדר התשפא
,
03 במרץ, 2021 18:05
ח"כ מתן כהנא

ח"כ מתן כהנאצילום: פלאש 90. יוסי זליגר

הסערה סביב סוגיית הגיור מסרבת לשכוך, כאשר היום (ד') פורסם ב"בחדרי חרדים" מכתב שפרסם הרב גדליהו אקסלורד, לשעבר אב"ד בבית הדין חיפה וזקן רבני חב"ד בישראל, שם תקף בחריפות את הציונות הדתית שלטענתו היא האחראית לכישלון מערך הגיור בישראל ואת הרב חיים דרוקמן.

"בית הדין הסיטונאי לגרים מטעם משרד ראש הממשלה שהגיורים שלו הם ללא על מנת לקיים מצוות והמתגיירים נשארים נכרים ונכריות כמו לפני טקס הגיור", אמר הרב אקסלרוד, וטען כי, "עשרות הדיינים המפעילים את בית הדין הזה רובם ככולם הם בוגרי ישיבות 'הציונות הדתית'".

בהמשך המכתב תקף הרב אקסלרוד את הרב חיים מאיר דרוקמן, שבעבר עמד בראש מערך הגיור ואמר: "המנהיג הרוחני שלהם שהיה ראש מערך הגיור קיבל 'פרס ישראל' על הכנסת חמישים אלף גיורים מזויפים לכלל ישראל רח"ל וידועה מלחמת החורמה שלכם כ"ק הרבי זצ"ל בעניין מיהו-יהודי שהגיור לא יהיה מזויף".

חבר הכנסת מתן כהנא הגיב לדברים החריפים שאמר הרב אקסלרוד נגד הציונות הדתית והרב דרוקמן ואמר: "ההאשמות הקשות נגד הרב חיים דרוקמן הן לא רק פגיעה בכבוד התורה ובזקן הרבנים של דורנו אלא האשמות חמורות כלפי עשרות דיינים ומורים אשר מוסרים נפשם על מצוות עשה של אהבת הגר".

"הרב דרוקמן עמד בראש מערך הגיור מתוך שליחות אדירה", אמר כהנא, "והפך את המקום לאחד המפעלים החשובים ביותר של הציונות בעת הזו. גיורם של העולים מזרע ישראל ושילובם במדינת ישראל ע"פ ההלכה בגיבויים של גדולי ישראל הייתה ונשארה למשימה ציונית ויהודית ראשונה במעלה".

"רבני הציונות הדתית לא צריכים להוכיח את גדולתם בתורה לאיש, אבל חובתי לא לשתוק כאשר מבזים את תורתם. צר לי על האופן המחפיר בו רבנים בוחרים לנהל שיח הלכתי. לא אתן שיבזו כך גדולי תורה, דיינים ואלפי מתגיירים", סיכם חבר הכנסת מימינה. 

כזכור לפני כשבוע תקפו חברי הכנסת יאיר לפיד ואלעזר שטרן את תנועת חב"ד  על כך שאנשיה מתכוונים להצביע לאיתמר בן גביר, שמתמודד לכנסת כאמור תחת רשימת הציונות הדתית בראשות ח"כ סמוטריץ'. המתקפה היום שבאה מקרב רב בכיר בקהילת חב"ד, הפתיעה את מפלגת הציונות הדתית, אך לא מן הנמנע שהמתקפה הבוטה כלפי הרב דרוקמן, תעבור בשקט וללא גינויים חריפים מקרב נציגי הציונות הדתית, על מנת שלא להרגיז את החרדים שמתכוונים להצביע למפלגה.

03.03.2021

1. הגם חב"ד בין התוקפים? (גלגל)

זכור תזכור מצוות אהבת הגר צדק!

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2021

2. חבל ש"חבד" מתמוססת לכלל מוטציה של בדיחה (משה אהרון )

לא מפריע לך חילול האמת והמוסר.
ושכלל ישראל מזהים גיבוי ותמיכה לשחיתות ולתרבות השקר
עם היהדות ועם התורה.
מצפה הייתי שתגנה את הרב דרוקמן
שתומך בהנהגה מושחתת.
אבל כולכם באותו הבלוק

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2021

3. בלשון נופלת על לשון :"חבד" הופך ל"בדח" - מלשון בדיחה (משה אהרון )

חזון העתיד של "ממלכת כהנים וגוי קדוש"
מצייר שכלל הגויים לעתיד לבוא יהיו כעם ישראל .
ועם ישראל יהא להם ל"כהן" ולדמות מופת.
והנה אפלי הגאולה אותם הנכים מאה אחוז בחזון הגאולה
ממליכי משיחים מתים.
אבדו כליל את האוריינציה של כיווני הגאולה.
מתקוממים כנגד תחילתו של התהליך.........
מנגד תומכים בכל האופל של השחיתות
והגזענות

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2021

4. "לך רד כי שיחת עמך"..................... (משה אהרון )

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2021

5. כל זמן שיש שחיתות בעם ישראל יוצאת כל יום בת קול וקוראת לכל רבני ישראל :"לך רד כי שיחת עמך" (משה אהרון )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד