אביו של אודי פוגל ז"ל לשר הביטחון: "הבטחת שתגן עלינו"

המאבק נגד סלילת כביש עוורתא עולה שלב עם פנייתו של חיים פוגל לשר הביטחון: "אל תיתן שוב יד לכישלון, מנע את סלילת הכביש". ראש המועצה: "מדובר בהפקרה של בטחון תושבי איתמר"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 22/02/21 11:06 י באדר התשפא

אביו של אודי פוגל ז"ל לשר הביטחון: "הבטחת שתגן עלינו"
משפחת פוגל ז"ל, צילום: ללא

נמשך המאבק נגד סלילת כביש עוורתא. חיים פוגל, אביו של אהוד (אודי) פוגל שנרצח יחד עם אשתו רותי ושלושת ילדיהם יואב אלעד והדס בפיגוע המזעזע לפני עשר שנים ביישוב איתמר, שיגר הבוקר מכתב לשר הביטחון בני גנץ. במכתבו קורא פוגל לשר שהיה רמטכ"ל בזמן הפיגוע, למנוע את סלילת הכביש מהכפר עוורתא שיעבור בסמוך ליישוב איתמר ויפגע בביטחונם של התושבים.

עשור לרצח משפחת פוגל: הפלשתינים סוללים כביש מכפר המחבלים לאיתמר

"הבטחת לנו באותו ערב נורא שתדאג להגן על תושבי איתמר. שוב אתה אמון על ביטחונם של תושבי איתמר הפעם כשר הביטחון. אתה עצמך קבעת אז בתחקיר שנעשה עי צה"ל כי: "כוחות הביטחון כשלו בפעולות שנקטו אל מול האיומים שהיו בשטח" אל תתן לזה לקרות שוב במשמרת שלך" כתב פוגל. "עצור את סלילת הכבישים מעוורתא לאיתמר. עצור את הפיגוע הבא. שלא יהיו עוד משפחות שיקרה להן הנורא מכל".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שפועל בימים אלו גם הוא נגד סלילת הכביש, אמר כי הוא והמועצה עומדים בתוקף על כך שסלילת הדרך לא תתאפשר. "רוצחי משפחת פוגל הגיעו בדרך מעוורתא לאיתמר, כעת סוללים להם דרך נוחה יותר בדיוק באותו מתווה. תושבי איתמר והשומרון כולו עומדים איתנים נגד פריצת הכבישים הללו וסלילתם, אנחנו לא ניתן יד להפקרת התושבים שלנו, יש כאן עצימת עיניים של כלל הגורמים ואנחנו כאן כדי להזכיר להם ולהעיר אותם שמכפר המרצחים הזה לא ייסלל שום כביש שיוביל להפקרת ביטחונם של התושבים".

כזכור, חודשיים וחצי לאחר הרצח פורסם תחקיר צה"ל שהעלה כשלים של מערכת הביטחון: בתקופת הרצח היו התראות על חדירה ליישוב, אולם החדירה עצמה לא נמנעה בשל אי-הבנת הערכת המצב, גם הרמטכ"ל בני גנץ קבע שכוחות הביטחון כשלו בפעולות שנקטו אל מול האיומים שהיו בשטח באותה תקופה, מפני חדירה ליישוב. לפי התחקיר, הערכת המצב הפיקודית זיהתה נכון את האיומים ביחס לתקופה, גם בהיעדר מידע מודיעיני קונקרטי. עם זאת נכתב בתחקיר, תרגום הערכת המצב לסדר פעולות מבצעיות- טקטיות, בדגש על מיצוי כל מרכיבי ההגנה ביישוב, כשל.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר