פרוייקט הסקי הדתי

כך ניתן להמריא החל ממחר

בהמשך להחלטת הממשלה על סגירת השמיים, חברת התעופה ישראייר נבחרה על ידי משרד התחבורה לבצע טיסות חילוץ להשבת נוסעים חזרה לארץ, והמראה לחו"ל במקרים חריגים

שירה שור, חדשות כיפה 28/01/21 10:58 טו בשבט התשפא

בדיקות קורונה בנתב"ג, צילום: יוסי אלוני, פלאש 90
בדיקות קורונה בנתב"ג, צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

לאחר החלטת הממשלה על סגירת נתב"ג לכניסה וליציאה מהארץ, עקב העלייה בתחלואה בנגיף קורונה, משרד התחבורה בחר את חברת התעופה 'ישראייר' כחברה שתבצע טיסות חילוץ להשבת נוסעים חזרה לארץ, ושתאפשר יציאה לחו"ל במקרים חריגים. הטסים יחויבו בבדיקת קורונה שלילית בתוקף שבוצעה 72 שעות להמראה.

הטיסות, על פי הגדרות המכרז של משרד התחבורה, יבוצעו מנמל פרנקפורט בגרמניה, שמהווה שדה תעופה מרכזי ומנקז אליו טיסות מכל העולם.

בשלב זה, האישור שניתן לביצוע הטיסות הוא לטיסה שתצא ביום שישי, ה-29/1 לפנות בוקר (בלילה שבין חמישי לשישי), וטיסה נוספת ביום ראשון ה-31/1. אי לכך, ישראייר תהיה חברת התעופה היחידה שתפעיל בתקופה זו טיסות נוסעים בינלאומית ופנים ארציות.

על פי הנחיות משרד הבריאות, אזרחי ישראל אשר רוצים להגיע לארץ מחוייבים בבדיקת קורונה שלילית בתוקף שבוצעה 72 שעות לפני מועד ההמראה, ולמלא טופס הצהרת בריאות. נוסעים אשר רוצים לצאת מישראל מחוייבים לקבל אישור מוועדת החריגים. בחברה מבהירים שבאחריות הנוסעים לוודא שברשותם כל האישורים הנדרשים.

ממשרד התחבורה נמסר: "בהמשך להחלטת הממשלה על סגירת השמיים למעט לנוסעים אשר יקבלו אישור חריג נוכח צרכים רפואיים והומניטריים דחופים, ערך משרד התחבורה הליך תיחור בן חברות התעופה הישראליות להפעלת הטיסות לנוסעים שאושרו כאמור. חברת התעופה שתפעיל את הטיסות היא 'ישראייר'. הטיסות הלוך יתאפשרו רק למי שאושרו בוועדת החריגים ובאשר לטיסות חזור, לא תתאפשר רכישת כרטיסים לטיסה לציבור הרחב והיא תיועד לצרכים שיוגדרו על ידי המדינה. הנוסעים שיגיעו לארץ יהיו כפופים להנחיות משרד הבריאות ופיקוד העורף בכל הנוגע לחיובי הבידוד במלוניות או בידוד ביתי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר