סגור

מסתמן: הסגר יוארך בשבוע לפחות

במשרד הבריאות מעוניינים בשבועיים נוספים של סגר הדוק, אך ההערכה היא כי ההגבלות יוארכו בשבוע עד עשרה ימים. בכחול לבן מתנים את תמיכתם בהארכה בכך שהתלמידים בכיתות י"א-י"ב יחוסנו

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ה בשבט התשפא
,
18 בינואר, 2021 21:27
ארכיון

ארכיוןצילום: נתי שוחט, פלאש 90

לקראת הארכת הסגר. הממשלה תתכנס מחר (ג') לישיבה שתעסוק בהארכת ההגבלות ההדוקות על האוכלוסייה, וכן באישור מגבלות על השבים לישראל מחו"ל, ובראשן חיוב הצגת בדיקה שלילית לקורונה לפני העלייה למטוס.

נתניהו פנה לבית הרב קנייבסקי, בבקשה לתמיכה בהמשך הסגר

על פי דיווח בחדשות 12, משרד הבריאות צפוי לבקש מהשרים לאשר את הארכת הסגר בשבועיים נוספים, כדי להתמודד עם התחלואה המתפשטת, על רקע המצב הקשה בבתי החולים ובמחלקות הקורונה. בבית החולים הדסה הודיעו היום כי לא יקבלו חולים במצב בינוני ומטה, וביקשו להעביר אותם לבתי חולים אחרים, בשל העומס הכבד על המחלקות.

ההערכה היא כי בקשת משרד הבריאות נועדה לצרכי משא ומתן, וכי בסופו של דבר יוארך הסגר בשבוע או בעשרה ימים, בהתאם להחלטות בממשלה. על פי הדיווח, שרי כחול לבן ידרשו לקדם את חיסונם של תלמידי כיתות י"א-י"ב, שצפויים להיות בין הראשונים לחזור לספסל הלימודים, כתנאי להסכמתם להארכת הסגר, אך עדיין ההערכה היא כי ההארכה תאושר בממשלה והסגר יוארך.

שיעור המאומתים הגיע היום לשיא נוסף, כשמתוך 64,432 בדיקות שנערכו אמש, שיעור החיוביים עומד על 9 אחוזים. מאז חצות אומתו בישראל 7,098 מתוך 71,765 בדיקות - שיעור חיוביים של כעשרה אחוזים. מספר הנפטרים עומד על 4,045, כש-35 מהם נפטרו מאז שעות הבוקר.

נתניהו: "יכול להיות שנצטרך להאריך את הסגר"

ראש הממשלה ושר הבריאות ביקרו היום בקופת חולים בבית שמש, ואמרו כי לא יהיה מנוס מהארכת הסגר, וכן קראו לציבור לצאת ולהתחסן. "מחר נקיים את ישיבת הממשלה בנושא הקורונה", אמר נתניהו. "המוטציה משתוללת בעולם ומדינות מדברות על סגר עד אפריל, זה לא המצב אצלנו. אך יכול להיות שנידרש לתקופה קצרה מוגבלת נוספת, נחליט על כך מחר".

לדברי ראש הממשלה, "אנחנו בדרך לניצחון גדול. קיימתי היום ועידה עם שבעה ראשי מדינות מובילות בעניין הקורונה. הן בירכו אותנו על מבצע החיסונים הענק שלנו. הם התפעלו לא רק מהבאת החיסונים אלא גם מהקופות ומהביקוש לחיסונים פה".

על סגירת השמים וחיוב בדיקות קורונה לנכנסים לישראל אמר נתניהו כי "אמש קיימתי דיון עם שרי הבריאות והתחבורה. הנחיתי לקדם מיידית בדיקות קורונה לכל מי שנכנס לישראל והידוק נוסף של הטיסות הנכנסות לישראל והיוצאות ממנה".

בסיום דבריו פנה ראש הממשלה לציבור החרדי, אשר בקרבו אחוזי ההתחסנות נמוכים ביחס לשאר האוכלוסייה, וקרא להם להתחסן נגד קורונה: "לכו להתחסן. החיסון מציל חיים. רק יחד נוכל להביס את הקורונה".

אדלשטיין: "נבקש להאריך את הסגר, אין ברירה"

שר הבריאות אדלשטיין התייחס גם הוא למבצע החיסונים ואמר כי "עכשיו אפשר להתחסן מגיל 45. אנא, מי שבא להתחסן ויודע שאבא ואמא, סבא וסבתא שלו טרם התחסנו, תעזרו להם להגיע לקופות החלים שיקבלו חיסון".

לדבריו, "החיסונים לוקחים אותנו למקום טוב. במקביל טיפסנו בחולים הקשים, גם במחלקות הקורונה. נבוא מחר לממשלה ונבקש הארכה של הסגר. אין ברירה. מקווה שיאושר, כי כולנו מבינים את המצב. אי אפשר לחיות עם ממוצע של 8160 מאומתים ליום ו 1100 חולים קשים בבתי החולים. צריכים לטפל בזה, להתקדם עם החיסונים ולהגיע למציאות אחרת של פתיחת המשק, התרבות, בתי הכנסת, ומערכת החינוך. ואז נהיה בעזרת ה' המדינה הראשונה בעולם שאומרת: חזרנו לחיות חיים אמיתיים, חזרנו לחיים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות 2021 צילום: יחצ

צפו: משדר מיוחד בחירות 2021: דת ומדינה לאן?

קרא עוד