סגור

רבנים דוחפים לאיחוד המפלגות הדתיות: "ריבונו של עולם קורא לעשות זאת"

רבנים מהזרם החרד"לי הצטרפו לקריאתו של הרב קימנצקי לאיחוד בין המפלגות הדתיות: האיחוד הלאומי, הבית היהודי, נעם ועוצמה יהודית, בטענה כי "זה הזמן להתאגד ולא לחפש הבדלי ניואנסים קטנים" | אחד הרבנים המרכזיים בעצומה תקף את ימינה: "מפלגה שלא מצהירה על נאמנותה לרבנות ולא מכבדת את מסורת ישראל"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ד בשבט התשפא
,
17 בינואר, 2021 19:17
הרב דוד חי הכהן

הרב דוד חי הכהןצילום: ישיבת מרכז הרב

יוזמתו של הרב יגאל קמינצקי לאיחוד המפלגות הדתיות-ציוניות, זוכה לחיזוק, כאשר  היום (א'), הצטרפו רבנים נוספים לעצומה וחתמו על הקריאה לאיחוד מידי בין הבית היהודי, האיחוד הלאומי, נעם ועוצמה יהודית.

בין החותמים המרכזיים במכתב אפשר למצוא את הרב דוד חי הכהן, ראש ישיבת כרם ביבנה לשעבר הרב מרדכי גרינברג, רב הישוב מעלה לבונה הרב יאיר שחור, רב המושב נחלים ומועצת חבל מודיעין הרב דוד גרינולד, רב הישוב אבני חפץ הרב דוד לוי, רב הישוב מצפה יריחו הרב יהודה קרויזר, ראש ישיבת ההסדר באילת הרב יוסי רודריגז, ראש ארגון רבני קהילות הרב עמיחי אליהו.

ראש מוסדות אורות התורה בבת ים ור''מ בישיבת מרכז הרב דוד חי הכהן שבבחירות האחרונות קרא להצביע ליהדות התורה, טען כי "לכל המפלגות הציונות הדתיות הבית היהודי, איחוד לאומי, נעם ועוצמה יהודית מוטלת החובה להתאחד, רק ארבע המפלגות יחד יוכלו להצליח יחדיו במשימה המורכבת שמוטלת עלינו במערכת בחירות מורכבת. זו לא קריאה שלנו אלא קריאה ממרום: ריבונו של עולם קורא לעשות זאת. אם המפלגות הללו ילכו עם מפלגות שמכריזות על עצמן כמפלגה חילונית כמו ימינה או הליכוד אז הן מאבדות את הצביון הציוני דתי".

"עיקר שליחותנו היא להביא את הציונות בשם התורה" אמר הרב הכהן, ותקף את מפלגת ימינה: "אי אפשר לעמוד על זה כאשר אנחנו קבוצה קטנה במפלגה גדולה שלא מצהירה על נאמנותה לרבנות, שלא מכבדת את מסורת ישראל ולא שומרת על הערכים של גיורים רפורמים ועוד. אני קורא לכל המפלגות הדתיות שמאמינות בזהות יהודית להתאחד ולא לעמוד על ניואנסים והבדלים קטנים".

כאמור, בתחילת השבוע הוציא הרב קמינצקי מכתב למאות רבנים בציונות הדתית ובו קריאה לאחד את המפלגות הדתיות למפלגה אחת. בין היתר ציין הרב קמינצקי כי "על מנת שחיבור יצא לפועל, דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש המפלגות הפסקת מלחמות האגו והשררה והחלטה ולהתאחד יחדיו".

בעקבות הקריאה הצטרפו ליוזמה אישי ציבור בולטים במגזר הדתי לאומי בהם ראש מועצת קריית ארבע חברון אליהו ליבמן, חבר הכנסת לשעבר צבי הנדל, פנחס ולרשטיין, הרבנית ד"ר חנה קטן, רבנים ואישי ציבור נוספים בציונות הדתית.

 

17.01.2021

1. תגידו לאגודה להצטרף לרשימה בראות סמוטריץ (צבועים)

כל הרבנים השחקנים שהצביעו אגודה פתאום נהיו ציוניים דתיים

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

2. אוסף ברברנים חסרי תוחלת (נועם)

אוסף עלוביאדה של כשלונרים עם נסיון.יש להם תשדורות ישירות מלמעלה? מתאים לאלי .מטורללי הסרוגים-התאחדו, בין כה לא תעברו חסימה

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2021

3. "ריבונו של עולם קורא לעשות זאת". ריבונו של עולם קורא לכם למצוא מקור פרנסה ולא לחיות מכספי משלם המיסים. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2021

4. תגובה ל-1 (תגובה ל-1)

אגודה לא נלחמת נגד אלקים ובנט ושקד כן. זה ההבדל. ולכן יש רבנים מהציונות הדתית שקראו להצביע אגודה או שס והעיקר לא להצביע לבנט ושקד שמרסקים את היהדות מבפנים. לא ראית את ה"ברכה" של שקד לליל הסדר עם הלעג על הלכות כשרות? לא ראית את התכנים הלהטבים שבנט הכניס למערכת החינוך?
והרבנים פשוט מנסים להקים מחדש את ערכי הציונות הדתית שבנט ושקד לקחו את האלקטורט שלה כדי לרסק אותה מבפנים.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2021

5. ריבונו של עולם קורא לעשות זאת? איך הם יודעים? (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2021

6. תחשבו פעמיים (ציוני)

הגיע הזמן לצאת מהאקווריום
תבחרו בנט ואל תשליכו קולות לפח

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

פרופ' אביעד הכהן: אם גנץ יפרוש הסדר "ראש ממשלה חליפי" יבוטל

קרא עוד