סגור

מתן כהנא עונה לרב עופרן: הערכים הם העיקר

חבר הכנסת מימינה הצהיר הבוקר כי מפלגתו תפעל למינוי רב ראשי ציוני | רב קבוצת יבנה התנגד לכך ואמר כי "מדובר ברעיון גרוע, ויש לבחור רב ראשי לא על פי סוג הכיפה שלראשו, אלא על פי השקפותיו ודרכו ההלכתית" | כעת עונה חבר הכנסת כהנא: "רב ציוני דתי מביא איתו עולם ערכים של ציבור שלם"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
ד בשבט התשפא
,
17 בינואר, 2021 16:35
ח"כ מתן כהנא

ח"כ מתן כהנאצילום: פלאש 90. יוסי זליגר

רב ראשי מהציונות הדתית? חילופי הדברים בין חבר הכנסת מתן כהנא לרב קבוצת יבנה, הרב אילעאי עופרן ממשיכים. אחרי שח"כ כהנא הצהיר כי מפלגת ימינה תפעל לבחור רב ראשי ציוני, הרב עופרן הגיב ואמר כי מדובר ברעיון גרוע וכי "הניסיון מלמד כי אין שום התאמה  בין השקפותיו בסוגיות הבוערות ובין צבע הכיפה והעדה אליה הוא משתייך".

כעת עונה חבר הכנסת מימינה כי: "סוג הכיפה הוא לא קריטריון מחייב, אבל בסוף כל רב הוא תבנית נוף מולדתו, תבנית מוסדות החינוך בהם למד וגדל, תבנית הסביבה בה גדל והמקומות בהם פעל ועשה. ימינה מאמינה כי רב ציוני דתי מביא איתו עולם ערכים של ציבור שלם אשר מבקש לראות אותו לא רק בצבא, באקדמיה, בפוליטיקה או במשפט- אלא גם בהנהגה הרוחנית והרבנית של עם ישראל".

"ציונות דתית פירושה מבט קבוע על המציאות ומתן מענה הלכתי ועמוק לכל הסוגיות הללו", אומר כהנא ומפרט כי "רבנות ציונות-הדתית זו אהבה לחיילי צה''ל ללא תנאים מתוך שירות צבאי או לאומי לכתחילה. זו הכרה, לימוד ואימוץ של פסיקות כלל חכמי ישראל לאורך הדורות- ממזרח ומערב".

"זו אהבה למדינת ישראל- למוסדותיה וערכיה. זו אהבה לכל איש ואישה  מישראל- יהיו מי שיהיו, ללא שום סייג. זו אהבה ומסירות תמידית לעם, לארץ ולתורה. רבנות ציונות-דתית תוביל פתרונות לאתגרי השעה: גיור, עגונות, כשרות, מועצות דתיות ועוד. זו אמירת הלל ביום עצמאות, לכתחילה ובריש גלי כפי שתיקנה הרבנות הראשית. זו רבנות שמסתכלת על מדינת ישראל ומכריזה: זו היא אתחלתא דגאולה". 

17.01.2021

1. טוב ויפה שענה לו (מוטי)

הגיע הזמן שיהיה רב ציוני דתי!!!
כל הפוסל... וגו'.

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

2. השמועה אומרת שבנט מתכוון למנות לרב ראשי את אחת מנשות הכותל, בדגש על נציגת הקהילה הלהט"בית. מבנט נמסר שהיא קוראת לעצמה "רבה" ואפילו חובש (משה)

השמועה אומרת שבנט מתכוון למנות לרב ראשי את אחת מנשות הכותל, בדגש על נציגת הקהילה הלהט"בית. מבנט נמסר שהיא קוראת לעצמה "רבה" ואפילו חובשת כיפה, ושהוא לא ישמע לקולות חשוכים (ושאפילו מרב מיכאלי אומרת שהם כאלו).

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

3. לא רלוונטי (ש)

שניהם אומרים דברים נכונים וחשובים, אבל בסופו של דבר לא רלוונטיים. אין לרבנות הראשית תקנה. דינו של מוסד זה לעבור מן העולם. ויפה שעה אחת קודם. זו תהיה תקנה גדולה גם לעולם ההלכה ולקהילות הדתיות בישראל וגם לחברה הישראלית כולה. כשזה יקרה זו תהיה באמת אתחלתא דגאולה.

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

4. אני דתי לאומי אבל... (יוסי)

הייתי לוקח את הרב לאו והרב אשר וייס שיהיו רבנים ראשיים,
הרבה יותר מהרב אריה שטרן (שלא הורגש כלל בירושלים) או הרב שמואל אליהו...
אין מה להשוות...

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

5. תבנית בית המדרש שלמד בו (מישהי)

ואם בית המדרש הזה הוא הר המור, אז מבחינת התאמה לעולם הערכי שלי, ושל רוב הציבור הסרוג, הוא לא טוב ממי שלמד בפוינביז'.

הרב עופרן צודק.

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

6. הציונות הדתית פירושה מבט קבוע וכו' וכו' תעשה טובה. הציונות הדתית זה דבר שעבר מן העולם (אריה)

דווח על תגובה לא ראויה
17.01.2021

7. התשובה של מתן היא אוסף קלישאות שאפילו מתן לא מאמין בהם. מתן, יש קורונה ומיליון מובטלים. תתרכז בזה. (שלומי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איבתיסאם מרעאנה צילום:  Avshalom Sassoni/FLASH90

קולות נוספים בעבודה המתנגדים למרעאנה: "הזדעזעתי כמוכם"

קרא עוד