המצטרף החדש של בנט? פרופ' גבי ברבש במגעים מתקדמים

מנכ"ל איכילוב לשעבר, שהתפרסם בשנה האחרונה כפרשן חדשות 12 בנושאי הקורונה, וזכה לחשיפה רבה, במגעים מתקדמים להצטרפות לרשימה בראשות בנט, שנמצאת גם במגעים עם אביר קארה, מראשי מחאת 'אני שולמן'

חדשות כיפה 17/01/21 14:49 ד בשבט התשפא

המצטרף החדש של בנט? פרופ' גבי ברבש במגעים מתקדמים
פרופסור גבי ברבש, צילום: קובי גדעון, לע"מ

האם רשימת 'ימינה' של נפתלי בנט תזכה בקרוב לחיזוק משמעותי? בנט עושה מאמצים בתקופה האחרונה לצרף לרשימתו אישים בכירים, ואחרי הודעת הפיצול של סמוטריץ' ייתכן והדבר אף נעשה פשוט יותר, בשל העובדה כי סמוטריץ' "קשה לעיכול", בשל דעותיו הנתפסות כקיצוניות יותר.

אישיות שעמה נמצא בנט במגעים מתקדמים כרגע, כך על פי דיווח ב-ynet, הוא פרופ' גבי ברבש. ברבש, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל בית החולים איכילוב, התפרסם בשנה האחרונה, מאז החלה התפרצות הקורונה, כפרשן הבכיר של חדשות 12 בנושאי המגפה. בתקופה זו זכה ברבש לזמן מסך רב, ודעותיו, הביקורתיות כלפי הממשלה מחד אך גם מפרגנות לעתים מאידך, קיבלו תהודה נרחבת.

מימינה נמסר בתגובה לדיווח: "אנו משוחחים עם מספר אנשים אכפתיים ומוכשרים המאמינים שנפתלי בנט כראש ממשלת ישראל יטפל בשיקום העסקים, ידאג ליצירת 400,000 מקומות עבודה וירפא את הקרעים העם. כשתהיה החלטה לגבי מצטרפים חדשים, נשמח לעדכן את הציבור".

פרופ׳ ברבש אמר ל-ynet: "זה נכון שמדברים איתי כמה אנשים. אבל אני רחוק מהחלטה להצטרף לפוליטיקה".

https://youtu.be/KHQVVJV8E38
(פרופ' ברבש עונה על שאלות בנושא הקורונה)

מי שעוד נמצא במגעים מתקדמים עם בנט, כך על פי הדיווח, הוא אביר קארה, מראשי 'מחאת השולמנים', שסירב באחרונה לפניית ראש הממשלה נתניהו להצטרפות לליכוד. קארה אמר בימים האחרונים כי הוא וראשי ה'שולמנים' במגעים עם מספר מפלגות, ובימים הקרובים תיפול ההחלטה.

בראיון בגלי צה"ל התייחס הבוקר קארה לפגישתו עם נתניהו, ואמר כי "נתניהו אמר מה שאני אמרתי. הגענו לפגישה הזו אחרי שסירבנו להצטרף לליכוד. עכשיו אי אפשר לשנות משם דברים משמעותיים לציבור העצמאים, יש קבוצות אינטרסים שהשתלטו. צריכים לבנות מוקד כוח חדש".
מה לגבי הצטרפות למפלגה חדשה, כמו זו של גדעון סער למשל?
"אני מקווה שהמערכת הפוליטית תתחדש ולא פוסל אף אחד, צריך מישהו שיבוא מהשטח, לא מהדברים המוכרים".
אתה מקים מפלגה?
"נצטרך לחכות בימים הקרובים, שיתנו לנו בהסכם קואליציוני את הסעיפים שנגיד, אז כן . צריכים להיות קולניים וחזקים מבפנים ומבחוץ אנחנו מתכוונים לשנות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר