סגור

תעריף החשמל ירד: חברת החשמל משיקה מחשבון לחישוב הירידה בתשלומים

מחשבון התעריף מאפשר ללקוחות להשוות את עלות השימוש בחשמל ב-2021 ביחס להוצאות החשמל בשנים קודמות: "חשוב לנו להעניק ללקוחות שליטה ובקרה עצמית על חשבון החשמל"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כז בטבת התשפא
,
11 בינואר, 2021 14:20
ארכיון

ארכיוןצילום: יוסי וייס

חברת החשמל משיקה בימים אלו מחשבון תעריף המאפשר ללקוחות החברה להשוות את עלות צריכת החשמל, ביחס לשנים קודמות, בהן התעריף היה שונה, ובכך לראות את הירידה בתעריף החשמל לאורך השנים. על פי החברה, המחשבון מספק מענה ללקוחות המבקשים לדעת מה גובה הצריכה שלהם גם במהלך תקופת הצריכה, כך שהם יכולים להזין נתוני צריכה אישיים ולקבל את עלות הצריכה.

תעריף החשמל בישראל נקבע ע"י רשות החשמל, הרגולטור המפקח על חברת החשמל והוא מתעדכן מדי שנה בחודש ינואר, אולם בשל השינוי בצריכה מדי חודש בחודשו קיים קושי לזהות את הירידה בהוצאות האנרגיה של  משקי הבית (חודשיים חורף, חודשיים עונת מעבר).

בחברת החשמל מציגים נתון מעניין שעולה מהזנת הצריכה למחשבון, לפיו החל משנת 2013, תעריף החשמל ירד ב כ-20%. השנה, על פי הודעת הרשות, תעריף החשמל ירד ב 2.3%. זאת לאחר שב-2020 התעריף ירד ב 4.13%. שתי ההוזלות האחרונות מקורן ברפורמה אותה עוברת חברת החשמל ומכירת תחנות הכוח רמת חובב ואלון תבור.

המחשבון מאפשר ללקוחות החברה לדעת את עלות הצריכה בשנים קודמות לעומת עלות הצריכה כעת, בעקבות השינויים בתעריף החשמל . המחשבון אף מאפשר לנהל ולתכנן את צריכת החשמל. בנוסף, המחשבון מכיל את עלות הצריכה בלבד להבדיל מחשבון החשמל המכיל רכיבים נוספים כדוגמת תשלום קבוע וקיבולת המחושבים בהתאם לימי עריכת החשבון.

אורן הלמן, סמנכ"ל שירות שיווק ורגולציה בחברת החשמל, אמר כי "אנחנו נשאלים לא מעט "למה מחיר החשמל בישראל כל הזמן עולה?". בעקבות ירידת התעריף לאורך השנים, פיתחנו מחשבון כמתן מענה לדרישת הלקוחות המבקשים לראות את גרף הירידה". לדבריו, "חשוב לנו להעניק ללקוחות שליטה ובקרה עצמית על חשבון החשמל, ומאפשר להם לבדוק באופן עצמאי את עלות אותו היקף צריכה בהשוואה לשנים קודמות ולראות את השינוי בתעריף החשמל".

איך זה עובד?

הלקוח מזין את כמות הקוט"ש שצרך בתקופה מסוימת ולאחר מכן בוחר שנה ומקבל הערכה כספית של הצריכה באותה תקופה, בהתאם לתעריף באותה השנה. אותה כמות קוטשים, בתקופה קודמת, תחושב על פי התעריף באותה התקופה וכך יוכל הלקוח להשוות את השינוי בחשבונות החשמל לאורך השנים.
המחשבון זמין בעמוד הפייסבוק של חברת החשמל ובאתר האינטרנט של החברה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

סמוטריץ': "לא פוסל ריצה עם בן גביר"

קרא עוד