סגור

סמוטריץ': "לא זקוקים לציונים מהרב יצחק יוסף"

יו"ר האיחוד הלאומי הגיב לאמירתו המזלזלת של הרב הראשי על ישיבות ההסדר, ואמר כי "עולם התורה הדתי לאומי, על כלל אגפיו, מגדל תלמידי חכמים שלא נופלים, ובמקרים רבים עולים על מקביליהם בעולם החרדי"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יב בטבת התשפא
,
27 בדצמבר, 2020 14:04
סמוטריץ

סמוטריץ' צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

אמירתו המזלזלת של הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, על ישיבות ההסדר, ממשיכה לעורר הדים. יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כתב בתגובה כי נמשיך לכבד את הרב יוסף, אך איננו זקוקים לציונים ממנו.

הרב הראשי: "רב עיר צריך להיות בקיא בהלכה - לא שלמד באיזו ישיבת הסדר"

"עולם התורה הדתי לאומי, על כלל אגפיו, מגדל תלמידי חכמים שלא נופלים, ובמקרים רבים עולים על מקביליהם בעולם החרדי - בבקיאות ובעיון בכל מקצועות התורה, ובנוסף לכך בחיבור להוויה הישראלית, בקידוש שם שמים, ובמבט שיודע לכוון עין של מטה כנגד עין של מעלה ולראות בשוב השם ציון". כתב סמוטריץ'.

לדבריו, "תלמידי החכמים שלנו הם תלמידי חכמים של ארץ ישראל שאוחזים בנעם, ולא במקל חובלים כמו תלמידי החכמים של בבל. ‏יש לנו כבוד גדול לעולם התורה החרדי. אנחנו יודעים לראות את מעלותיו הטובות, ודווקא משום כך יש לנו כאב לב גדול על זלזול של חלק ממנו בתלמידי החכמים שלנו".

לסיום כתב סמוטריץ': "נמשיך לכבד את הרב יוסף אולם איננו זקוקים לציונים או להכרה ממנו בעולם התורה ובתלמידי החכמים שלנו".

כזכור, הרב הראשי לישראל בירך אמש (מוצ"ש) בשיעורו השבועי את הרב בן ציון קוק, המכהן כראש כולל וכרב שכונה בירושלים, שיזכה לכהן כרב עיר.

הרב יוסף אמר כי "הרב קוק בקיא בהלכה, רב עיר צריך להיות בראש ובראשונה בקיא בהלכה, לא קצין ביטחון של איזו עיר או שלמד באיזו ישיבת הסדר".


(השיעור המלא. הדברים נמצאים בדקה: 1:19:28)

27.12.2020

1. סמוטריץ הוא ההוכחה הכי טובה לטענתו של הרב יצחק יוסף. (דוד)

סמוטריץ קיבל דחית שירות של 10 שנים ובמהלכם קיבל מילגת אברך כדי ללמוד תורה בישיבה. ב10 שנים האלה הוא עשה תואר שלם במשפטים כולל התמחות. במהלך לימודיו בישיבה היה לו גם זמן לפעיחות פוליטית של חסימת כבישים ומצעד בהמות.

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

2. מדובר ברב של תנועת ש"ס (אזולאי)

האיש הזה הוא אנטי ציוני ולכן אינו ראוי לכהן כרב ראשי של המדינה
הוא איש פוליטי.נגד שירות צבאי.
אינו מאמין בכשרות הרבנות(תשאלו אותו)
הוא מזלזל בציבור הטוב ביותר במדינה ולכן הוא אינו ראוי.

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

3. אתה יודע מה נאמר על 'עז פנים'? (משה)

אתה יוד מה נאמר על המבזה תלמידי חכמים?
אתה יודע שחרבה ירושלים על שהשוו בה קטן וגדול?
ילד קטן וחצוף. לך תלמד קצת יראת שמים

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

4. חוצפה לענות בצורה כזו לגדול תורה, גם אם אתה חושב אחרת. (עדי)

עזות פנים.

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

5. הרב יוסף אמר משהו בגדר "כשגגה היוצאת מפי השליט" ובוודאי לא כטענה ממשית, ולא כמשהו מהותי בדרשתו - והתנצל (לעומת זאת, התגובות מעידות בכיוון פחות חיובי על המגיבים...)

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

6. האמת לאמיתה (ישראלית)

סמוטריץ עשוי ללא חת. יברכו ה' בכל ברכות התורה!!!

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

7. המטומטם הזה חייב להגיב לכל דבר. עולם תורה דתי לאומי ??? חחחחחחחח תראה לי ספר הלכתי אחד (אריה)

נורמלי של עולם התורה הדתי לאומי. כולם לומדים או ילקוט יוסף או שמירת שבת כהלכתה. שב בשקט צוציק

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

8. מר סמורטריץ טומן ראשו בקרקע ומקשקש סיפור אלטרנטיבי. קודם יראת שמים ולימור תורה כמוקד החיים לא קיים בקו של ההסדר. והראיה, טיפוסים מעוותים כמו שרלו , לא (סמוראי)

מר סמורטריץ טומן ראשו בקרקע ומקשקש סיפור אלטרנטיבי. קודם יראת שמים ולימור תורה כמוקד החיים לא קיים בקו של ההסדר. והראיה, טיפוסים מעוותים כמו שרלו , לאו , ועוד. מי שמתיר פעילות כמו בבני עקיבא עם אינטראקציה בן בנים ובנות הוא בבחינת כופתו בפני הארי, מומר לדבר אחד שבתורה, ולא שונה ממה שבקשו כדי להתיר לעצמם את העריות. רק שקרן או עיוור אינו מודה מה המשמעות של המצב הזה בקרב בחורים צעירים בדורנו. מזה לא צומח לא תורה של אמת לא יראת שנים ולא קדושה. בטח ובטח שלא קיום והמשך לעם ישראל. חלילה אם היה כדבר הזה בדורות קודמים לא היתה נותרת פליטה.
מוזמן האדון סמורטריץ להציג בפנינו את הרב קנייבסקי של עולם ההסדר, או לפחות הרב אלישיב , הרב שטניינמן, הרב פישר. הרב אויירבך. מישהו אחד בעל שיעור קומה שהקם דורות תלמידים כדמותו.
ובעצם חוצפתו ועזות מצחו של סמורטריץ מצביע בדיוק על הנקודה המהותית והמרכזית ביותר של ההבדל התהומי בין שתי עולמות אלו אחר של קודש ואחד של חול. אין אמונת חכמים והתבטלות לחכמים, אין הכרה בכוחה של המסירה מדור לדור , על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין, בלי זה לא תקום תורה של אמת ויכולים אנשי ההסדר והכיפות הסרוגות להמשיך לספר לעצמם איזה בדיות שירצו, בדבר זה הם תאומים של הרפורמים

דווח על תגובה לא ראויה
27.12.2020

9. בצלאל, מלחמתכם והזלזולבחרדים מ (ניר)

דווח על תגובה לא ראויה
28.12.2020

10. חכמים היזהרו בדבריכם (אוהב ישראל)

אם לא היה אומר את מה שאמר לא היה צריך להתנצל. נשאלת השאלה: אם אמר דבר נכון-למה התנצל עליו? אם אמר דבר לא נכון-כיצד קרה הדבר? האם יכול להיות, שיוציא דבר לא נכון מפיו?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רצים לנשיאות. מרים פרץ ובוז'י הרצוג צילום:  Hadas Parush/Flash90

מרים פרץ ובוז'י הרצוג מצטרפים למרוץ לנשיאות

קרא עוד