סגור

משרד החינוך מציג: התכנית למלחמה בקורונה במערכת החינוך

משרד החינוך פותח שורה של מנגנוני פיקוח ובקרה לעצירת שרשרת ההדבקה. ניתוח נתוני מרכז השליטה של המשרד מראים כי התחלואה במערכת החינוך היא תוצאה של התפרצות מוקדי תחלואה ביישובי הארץ

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יג בכסלו התשפא
,
29 בנובמבר, 2020 17:53
לימודים בתקופת הקורונה

לימודים בתקופת הקורונהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך יואב גלנט ומנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי, הציגו הערב (א') שורת מנגנוני פיקוח ובקרה שפותח המשרד, במטרה להבטיח את שלומם ובריאותם של תלמידי מערכת החינוך וצוותי החינוך במסגרת המלחמה בקורונה.

לאחר חודשים בבית: 400 אלף תלמידי תיכון חוזרים ללמוד

בין המנגנונים, פתח המשרד את מרכז השליטה (משל"ט), אשר קלט לשורותיו כ- 100 עובדים שעברו הכשרה מקצועית על ידי משרד החינוך ומשרד הבריאות. בנוסף, שולבו במשל"ט מערכות טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לניטור ואיסוף "מגעי תחלואה" מכלל מוסדות החינוך ברחבי הארץ מצפון לדרום: כ- 21,000 גני ילדים ולמעלה מ- 5,000 בתי ספר בכל שלבי החינוך. 

מרכז השליטה אוסף ומתכלל את כל המידע המתקבל בזמן אמת מהמחוזות, מבתי הספר, מגני הילדים וממשרד הבריאות. בהתאם למידע המתקבל, המרכז פותח בהליך מידי לאיסוף "מגעי תחלואה", במסגרתו מתבצעות שורת פעולות מהירות ומידיות כדי לעצור את שרשרת ההדבקה. מאז שחזרו תלמידי כיתות א- ד לבתי הספר, ביצע מרכז השליטה ניטור ואיסוף ממוקד של כ-5,000 "מגעי תחלואה" בתוך מערכת החינוך (החל 1.11.2020 ועד היום). בהתאם לנתונים התקבלו החלטות לבידוד, לסגירת כיתות או שכבות לימוד, בהתאם לצורך. 

תכנית משרד החינוך לטיפול באירועי קורונה

תכנית משרד החינוך לטיפול באירועי קורונהצילום: משרד החינוך

לצד פעילותו של מרכז השליטה, משרד החינוך פתח שורה ארוכה של מנגנוני פיקוח ובקרה נוספים: 

  • ביצוע של דיגומים ובדיקות קורונה יזומות בתוך מוסדות החינוך לאיתור מוקדם של התחלואה בקורונה. עד כה בוצעו דיגומים ובדיקות קורונה יזומות ליותר מ-3200 תלמידים וצוותי חינוך ב-33 מוסדות חינוך שונים. 
  • ביצוע של הליכי תחקור מידיים ואיכותיים של אירועי קורונה חריגים במערכת החינוך כדי להתחקות אחר מקור התחלואה, ולעצור אותן מידית. 
  • בניית מנגנון בקרת איכות ומעקב אחר ההחלטות המתקבלות.
  • מנגנון יישום והפקת לקחים, לשם בחינה מתמדת של קבלת ההחלטות. 
  • כל אלה מהווים אמצעי פיקוח ובקרה, שנועדו לעצור את שרשרת ההדבקה במערכת החינוך. 

באמצעות שילוב של כל המנגנונים ובכלל זה המערכות הטכנולוגיות המתקדמות במרכז השליטה, מערכת לחקירות מגעים ומערכת לניהול ידע ומערכת ייעודית לקבלת החלטות, המשרד מפיק תמונת מצב עדכנית, מעמיקה ומקיפה על ממדי התחלואה במערכת החינוך. הנתונים המתקבלים משרטטים תמונת מצב ברורה, המעידה כי התחלואה במערכת החינוך היא פועל יוצא של התחלואה בקהילה: כאשר נרשמת עלייה בתחלואה בכלל המדינה, הדבר משפיע באופן ישיר על עליית התחלואה במערכת החינוך.


להורדת הקובץ

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עו"ד שמחה רוטמן עם סמוטריץ' צילום: 'מפלגת הציונות הדתית'

שמחה רוטמן מצטרף ל'ציונות הדתית'

קרא עוד