סגור

החיסון הישראלי: "השלב הראשון במחקר הקליני לחיסון הקורונה עבר בהצלחה"

החיסון האחרון למשתתף ה-40 במסגרת השלב הקליני של החיסון לקורונה, אותו פיתח המכון הביולוגי, ניתן בבית החולים הדסה, בהצלחה. מנהל המרכז למחקר קליני בהדסה: "החיסון עבר ללא תופעות לוואי יוצאות דופן, וזה נראה מבטיח מבחינת בטיחות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
י בכסלו התשפא
,
26 בנובמבר, 2020 19:25
חנה דרורי, ראש צוות המרכז למחקר קליני בהדסה מחסנת את חווה

חנה דרורי, ראש צוות המרכז למחקר קליני בהדסה מחסנת את חווהצילום: דוברות הדסה

היום (ה') ניתן בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, החיסון האחרון למשתתפת ה-40 במסגרת השלב הקליני של החיסון לקורונה, אותו פיתח המכון הביולוגי בנס ציונה. עד היום, חוסנו במרכז למחקר קליני בהדסה עין כרם 40 משתתפים, בין הגילאים 18-55, כולם ללא מחלות רקע. המשתתפים ממשיכים להיות במעקב צמוד של צוות המרכז, הכולל ביקורים לצורך בדיקות רפואיות שונות, עדכונים שיחות טלפוניות, ושיתוף באפליקציה ייעודית את נתוני מצבם הבריאותי.  

חנה דרורי, ראש צוות המרכז למחקר קליני בהדסה, אמרה כי התקשורת עם המשתתפים בשלב הראשון בניסוי מצוינת. "אנחנו מקבלים מהם עדכונים שוטפים ושיתוף הפעולה פשוט נפלא. המשתתפים מתבקשים לעדכן באפליקציה ייעודית את מצבם הרפואי ולהגיע למרכז לבדיקות שונות, ולשמחתנו זה עובד בצורה הטובה ביותר והתוצאות מאוד משמחות".

פרופ׳ יוסי קרקו, מנהל המרכז למחקר קליני בהדסה: "אנחנו שמחים לבשר כי השלב הראשון (פאזה ראשונה) במחקר הקליני לחיסון הקורונה עבר בהצלחה! מתוך מעקב אחר המשתתפים שחוסנו עד כה, החיסון עבר ללא תופעות לוואי יוצאות דופן, וזה נראה מבטיח מבחינת בטיחות - דבר מאוד חשוב בשלב הראשון של הניסוי. כעת אנו יכולים להביט לעבר  השלב הבא".

קרקו קורא לציבור לקחת חלק: "לקראת השלב השני בניסוי (פאזה שניה) בו נתחיל בקרוב, אנחנו קוראים לנשים וגברים בגילאי 18-85, גם כאלה עם מחלות רקע - לבוא ולהתחסן ולתרום לפיתוח החיסון הישראלי". 

חווה כהן איובי, בת 30 מנגוהות שבדרום הר חברון, משתתפת בניסוי החיסון הישראלי וקיבלה את הזריקה בזרועה בהדסה: "עשיתי את החיסון בבית החולים הדסה עין כרם. החששות התפוגגו עם רגע הגעתי למרכז. הצוות שהקיף אותי היה מאוד מקצועי ובטוח והיום אני כבר מספר ימים אחרי מתן החיסון, ומרגישה מצוין. אני נמצאת בקשר ישיר עם המרכז ומדווחת להם בכל יום על מצבי הרפואי. לשמחתי הסביבה שלי -שחששה בהתחלה, היום כבר הרבה יותר רגועה ותומכת.  אני שלמה ושמחה עם מה שעשיתי ואם אתם רוצים להצטרף לשלב הבא של הניסוי, פשוט צרו  קשר עם המרכז ותעשו עוד קצת טוב בעולם".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עו"ד שמחה רוטמן עם סמוטריץ' צילום: 'מפלגת הציונות הדתית'

שמחה רוטמן מצטרף ל'ציונות הדתית'

קרא עוד