סגור

בהוראה מבית הרב קנייבסקי: מוסדות הלימוד החרדיים לבנות ייפתחו

במכתב שפרסמה בתו של הרב קנייבסקי ניתנה ההנחיה לפתוח את המוסדות לבנות, שהיו סגורים עד כה, "בזהירות האפשרית". ההנחיה מגיעה תוך התעלמות מוחלטת מהנחיות משרד הבריאות

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ז בכסלו התשפא
,
23 בנובמבר, 2020 13:04
אילוסטרציה

אילוסטרציהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מוסדות הלימוד לבנות חרדיות ייפתחו. בהוראה שיצאה מביתו של מי שנחשב למנהיג הציבור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, נאמר לפתוח את המוסדות, שהיו סגורים עד כה בשל הקורונה, "בזהירות האפשרית". כזכור, לאחר חג הסוכות יצאה הוראה מבית הרב קנייבסקי לפתוח את המוסדות לבנים, תוך התעלמות מהנחיות משרד הבריאות, וכעת ייפתחו גם המוסדות לבנות.

אחרי סוכות יצאה הוראה מבית הרב קנייבסקי: לפתוח את תלמודי התורה

ההנחיה הגיעה דרך בתו של הרב קנייבסקי, הרבנית לאה קולדצקי, הנחשבת לממשיכתה של אמה, הרבנית בת שבע קנייבסקי, בהנהגה הליטאית הנשית. יש לציין כי בניגוד להנחיות קודמות שיצאו מבית הרב קנייבסקי, הפעם לא הופיע מכתב בחתימתו בנושא ולא סרטון וידאו עם דבריו.

במכתבה של הרבנית קולדצקי, שהובא ב'וואלה', נאמר כי "בתקופה האחרונה הבנות נמצאות במצב מאד קשה כי ישנם כיתות שעדין לא נפתחו, והבנות יושבות בבית ומשתעממות, וכידוע השעמום מביא לידי בטלה והבטלה מביאה לידי חטא, והמצב של הרבה מהבנות גובל ממש בפיקוח נפש".


(הרבנית לאה קולדצקי בברכה לבנות מוסד חרדי, ארכיון)

הרבנית קולדצקי כתבה כי אביה אמר: "על המנהלות והמורות לעשות הכל בשביל למנוע הידרדרות של בנות ישראל ולפתוח את מסגרות הלימודים לכל הכיתות בזהירות האפשרית". היא הוסיפה כי הרב קנייבסקי ברך ש"כל מי שיעשה כך לא ינזק כלל ולא יגרם על ידו שום נזק".

23.11.2020

1. חצוף שמשת' על מדינת ישראל (אפרים)

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2020

2. מרושעת בת אדם רשע (חיים)

היא ואביה הרשע מסכנים את חיי ילדינו וחיינו.
העיקר כולם קוראים למפגינים אנרכיסטים אבל החרדים הם האנרכיסטים הגדולים ביותר שהביאו עלינו את הסגר הנורא הזה. והם גם לא נענשים כי יש לנו ראש ממשלה מואשם בפלילים ולחיץ כמו בקבוק קטשופ.
רק בגלל זה הנאשם סגול השיער חייב לעוף הביתה וקנייבסקי בכל מדינה אחרת היה מאושם בסיכון שלום הציבור.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנהלי בתי החולים בהפגנה מול משרד האוצר צילום: שערי צדק

האוצר הודיע על סיכום עם בתי החולים, מנהלי בתי החולים מכחישים

קרא עוד