סגור

מעלות הדר והדס ז"ל בשער שכם שבבירה נחנכו היום בטקס מרגש

בעקבות החלטת ועדת השמות העירונית בראשות ראש העיר ירושלים, שהחליטה על הנצחת שתי לוחמות מג"ב במקום נפילתן - נחנכו מעלות הדר והדס. אביה של הדר ז"ל: "זה לא מנחם אותנו אבל הותיר בנו הרבה מאוד גאווה"

חדשות כיפה
כח בחשון התשפא
,
15 בנובמבר, 2020 20:16

צילום: דוברות עיריית ירושלים

בעקבות החלטת ועדת השמות העירונית בראשות ראש העיר ירושלים, משה ליאון, שהחליטה על הנצחת שתי הלוחמות במקום נפילתן - מעלות הדר והדס ז"ל בשער שכם שבבירה נחנכו היום (א') בטקס מרגש. בטקס לקחו חלק ראש העיר ירושלים, סגן ראש העיר אריה קינג, סגן מפקד מחוז ירושלים במשטרת ירושלים, מפקד מגב ירושלים ומשפחותיהן של הדס והדר ז"ל.

משה ליאון הודה ללוחמות שנפלו: "הדר והדס ז"ל, לא רק הדמיון השם מחבר בין שתי הלוחמות הללו אלא יותר מכך. בראש ובראשונה הרוח. רוח של ערכים והקרבה, ולמרבה הצער גם הנסיבות בהן נפלו מחברות בניהן לנצח. המעמד המרגש הזה הוא מעט מן הנחמה שלכם הורים יקרים. כאן ננציח אותן לנצח. אני רוצה להודות ולהוקיר במעמד זה את אלפי הלוחמים והלחומות של משמר הגבול העומדים על גבולות ירושלים".

דוד מלכא אביה של הדס מלכא ז"ל, אמר: "אם לא נגן על  ירושלים לא תהייה לנו מדינה" כך אמרה לנו הדס בכל הזדמנות, תובנה זו שהדס גיבשה במהלך שירותה במג"ב ירושלים היא ביטוי ומיצוי לעוצמת האהבה ותחושת הכבוד שחשה הדס כלפי העיר, ועל כן החלטתכם אדוני ראש העיר וחברי מועצת העיר לכבד את זכרון בנותינו הדס והדר - בקריאות קטע הרחוב "מעלות הדס והדר" היא בבחינת תודה, הערכה, והוקרה לבנותינו אשר עמדו על משמר ירושלים" 

אביה של הדר אמר כי מעבר למימד המשפחתי יש גם מימד חברתי וציבורי, "יש להחלטה הזו חשיבות עצומה בעצם היותה מסר ואמירה לחברה בכלל ולילדים בפרט בנוגע לערכים ראויים"

עופר כהן אביה של הדר כהן ז"ל, הודה לראש העיר: "אירוע מרגש מאוד, אחד מהרבה הנצחות שעברנו לזכרה של הדר, זה לא מנחם אותנו אבל הותיר בנו הרבה מאוד גאווה. במשך השנים יעברו מיליונים במעלות הדס והדס והם ישמעו ילמדו ויתחנכו על הגבורה שלהן. אנחנו רוצים להודות לראש העירייה משה ליאון ולחברי מועצת העיר על המחווה המרגשת הזו שעשו למעננו".

16.11.2020

1. הרב אלישע (נאור)

שכויח גדול, יהי זכרם ברוך.
לגבי המשך ועדת השמות-
מה עם רחוב על שם הרב אלישע וישליצקי זצ"ל שהביא את ירושלים לכל חלקי הארץ וחיבר אותה אליהם. ואותם על ידה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: כיפה

בן גביר: "איילת שקד רצה אלינו בקריאות הצילו"

קרא עוד