ארדן תוקף את האו"ם: "החלטות הזויות המנותקות מהמציאות"

שגריר ישראל באו"ם תוקף את את החברות באו"ם שתמכו בשורת החלטות אנטי-ישראליות בנימוק כי בהצבעתן הן לא משנות דבר מלבד הנצחת הסכסוך הישראלי-פלשתיני. על התעלמות הארגון מהקשר של העם היהודי להר הבית, אמר: "ניסיון חצוף לשכתב את ההיסטוריה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 05/11/20 08:17 יח בחשון התשפא

ארדן תוקף את האו"ם: "החלטות הזויות המנותקות מהמציאות"
גלעד ארדן, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, תקף אמש (ד) את החברות באו"ם שתמכו בשורת החלטות אנטי-ישראליות בנימוק כי בהצבעתן שנה אחר שנה, הן לא משנות דבר מלבד הנצחת הסכסוך. הדברים נאמרו במסגרת הדיון בוועדה הרביעית של האו"ם בו עלו להצבעה מספר החלטות שעולות מדי שנה בנוגע לאונר"א ואחרות העוסקות בהפרת זכויות אדם שמבצעת ישראל, לטענת מגישי ההחלטות. מאחורי 'חבילת ההחלטות' עומדים הפלשתינים ומדינות כגון קובה, אינדונזיה ועוד.

"במקום לשכנע את הפלשתינים לבחור בדרך של משא ומתן ושלום, ההחלטות האלו רק מעודדות אותם להקשיח את עמדותיהם. כל קול בעד ההחלטות הוא צעד אל עבר הפיכת האו"ם לגוף לא רלוונטי", אמר השגריר.

ארדן תקף את התמיכה של חברות האו"ם בהחלטה שנוגעת לאונר"א ואמר כי "אחת הסיבות המרכזיות לכישלון האו"ם בפתרון הסכסוך היא התמיכה שלו באונר"א". השגריר התייחס בנאומו לחומרי הלימוד הנלמדים בבתי הספר של הסוכנות ובהם מסרי שנאה ואנטישמיות אשר מובילים לאירועי טרור ולדה-לגיטימציה למדינת ישראל.

"במקום לעבוד כמו סוכנות הפליטים של האו"ם כדי לשלב את הפליטים בארצות מושבם, אונר"א מנפחת את מספרי ה'פליטים' ומכירה באופן אוטומטי בכל צאצא פלשתיני כפליט, גם בכאלה שכבר הפכו לתושבי קבע במדינות אחרות", הוסיף ארדן.

בהמשך התייחס השגריר גם להחלטה המתמקדת במקומות הקדושים שמתעלמת מהקשר של העם היהודי להר הבית ואמר כי "הניסיון החצוף לשכתב את ההיסטוריה לא ישנה את העובדה כי הקשר בין העם היהודי לירושלים הוא בן אלפי שנים".

"בתור השר לביטחון פנים, פעלתי כדי שבני כל הדתות יוכלו לבקר במקומות הקדושים בירושלים", אמר ארדן. "בתקופת כהונתי, מספר היהודים שביקרו בהר הבית הוכפל פי שלושה. שום החלטה שעברה כאן לא תעצור את זה ושום החלטה שתחליטו לא תשנה את הקשר של העם היהודי למקום הקדוש לו ביותר - להר הבית", הוסיף.

כמדי שנה מזה כ-40 שנה, העצרת הכללית צפויה לאמץ בחודש הקרוב 'חבילה' של כ-20 החלטות פרו-פלשתיניות. בהמשך החודש יובאו ההחלטות שעלו היום להצבעה בוועדה הרביעית, לצד שורת החלטות נוספות כגון חידוש המנדט של 'וועדת פלשתין' ו'מחלקת פלשתין' במזכירות האו"ם, להצבעה במליאת העצרת הכללית בהשתתפות חברות הארגון.

(ארדן: הסטטוס קוו כיום בהר הבית מקפח את העם היהודי)

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר