סגור

אחת מכל חמש נשים בהליכי גירושין - מסורבת או עגונה

השדולה למען מסורבות גט ועגונות הוקמה בכנסת, כשהכותרת היא הנתון לפיו חמישית מהנשים שנמצאות בהליכי גירושין הן מסורבות או עגונות. ראש השדולה, חברת הכנסת אסנת מארק אמרה בהשקה: "יש נכונות חוצת מפלגות למצוא פתרון ומזור למצוקה הזו"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה
יא בחשון התשפא
,
29 באוקטובר, 2020 20:10
אורית להב, אוסנת מארק, פנינה עומר ומוריה דיין מ"יד לאישה"

אורית להב, אוסנת מארק, פנינה עומר ומוריה דיין מ"יד לאישה"צילום: "יחצ מבוי סתום"

השדולה למען מסורבות גט ועגונות בראשות חברת הכנסת אסנת מארק, הושקה באופן רשמי, יחד עם ארגון "מבוי סתום" וארגונים נוספים המסייעים לנשים עגונות. לפי הנתונים שהוצגו בהשקת השדולה, אחת מכל חמש נשים שבתהליך גירושים, הינה מסורבת גט או עגונה. כך מתוך מחקר של מרכז רקמן. 

בשדולה נשמעו עדויות מנשים שחוות וחוו את ההליך המפרך והארוך עד לגירושים המיוחלים. נשים שבמשך שנים בני זוגן כלאו אותן במצב בלתי אפשרי, בו הן לא יכלו להמשיך בחייהן. עוד עלו מספר פתרונות על מנת לטפל בתופעה ביניהם: מינוי דיינים ראויים ויעילים; ייצוג נשים בבתי הדין וחתימה על הסכמי קדם נישואים למניעת סרבנות גט ועגינות.

השדולה הבטיחה לחוקק חוקים לשינוי מדיניות בנושא מתוך הקואליציה והאופוזיציה יחד ולהמשיך להעלות את המודעות הציבורית לנושא. באירוע ההשקה השתתפו חבר הכנסת יוסף טייב מש"ס, וחברת הכנסת מכחול לבן תהלה פרידמן החברים בשדולה, ומנכ"ליות ארגוני נשים למסורבות גט ועגונות.

ראש השדולה חברת הכנסת אסנת מארק, שיתפה בהשקת השדולה על ניסיונה כעורכת דין לענייני משפחה. "ייצגתי נשים רבות שנאבקו על החופש שלהן, על הזכות לבחור להמשיך את חייהן, להקים משפחה חדשה, להינשא מחדש, ומנגד ראיתי בני זוג שהחזיקו את הזכויות של אותן נשים בשתי ידיים והיו אדוני החירות והחופש שלהן. השדולה שהושקה היום על חבריה, מוכיחה שיש נכונות חוצת מפלגות למצוא פתרון ומזור למצוקה הזו. הגשנו במסגרת השדולה הצעת חוק שתגדיר לבית הדין הרבני פרקי זמן בהם יהיה עליו לדון ולפסוק בתיקי גירושין ובכך למנוע את הסחבת והימשכות ההליך הארוך והקשה הזה". 

"המשמעות של השדולה הזו היא עצומה", אמרה עו"ד אורית להב, מנכ"לית מבוי סתום, "התגייסות חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית עבור הנשים השקופות הללו, שהחירות הכי בסיסית נלקחה מהן – החופש לאהוב, להינשא ולהביא ילדים". 

מנכ"לית יד לאישה מבית אור תורה, פנינה עומר אמרה כי  "סרבנות גט ועגינות זו המצאה יהודית, אין לה אח ורע בעולם כולו. מדובר בבעיה הלכתית  והפתרונות הנדרשים לה נמצאים בשדה ההלכתי, אבל האחריות לקטסטרופה היא גם אזרחית ומונחת על כתפי כולנו. אנחנו מודות לחברות וחברי הכנסת שהחליטו להצטרף לשדולה, אנחנו זקוקות לסיוע רחב ככל שניתן, לכל  שותפה ולכל שותף שיעמדו איתנו בחזית המאבק על חירותן של נשים".

29.10.2020

1. תיקון קל לכתבה (חילוני גאה)

4 נשים מסרבות לקבל גט והחמישית מסורבת

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2020

2. מסורבות גט? (דרור)

לא ברור במה מדובר. האם רוצים לשנות את הכתוב בתורה? אין גירושין, ללא רצון הבעל, אלא בנסיבות מיוחגות ונדירות מאוד.

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2020

3. משום מה שוכחים לציין שיש יותר מסורבי גט ממסורבי גט (מעניין למה. האם גם בזה יטפלו?)

דווח על תגובה לא ראויה
30.10.2020

4. תשובה ל-2 (תשובה ל-2)

יש פתרונות על פי ההלכה לרוב המצבים, כי:
א. הרבה מקרי העגינות מתרחשים במהלך הדיונים האינסופיים על אחזקת הילדים, הרכוש וכו'.
אם היה חוק, שמיד כשהזוג היה מגיע להתגרש, כבר בדיון הראשון, מבצעים את הגירושין עצמן, ורק אחר מתחילים "להתקשקש" על יתר הנושאים, להערכתי רוב מקרי העגינות היו נמנעים.
אבל גם היום בשנת 2020, הרבה פעמים עורכי הדין מבקשים לעשות "כריכה" כלומר לכרוך את ההחלטות על כל הנושאים הנלווים במתן הגט עצמו, ואז הצד השני (כלומר, הגבר) לפעמים מתעצבן מכל מיני החלטות שלא מוצאות חן בעיניו ו"נוקם" דרך העגינות.
ב. על פי ההלכה גבר מעגן, צריך לתת לו מכות עם שוט עד שהוא ירצה לתת גט.... אז כן יש דרך גם לשמור את ההלכה, וגם לשחרר את האישה מהבעל המעגן.

דווח על תגובה לא ראויה
01.11.2020

5. ככל שהפמניזם גדל . גדלים גם מספרי הגרושים (מסרב)

הבעל היום צריך להיות כמו כלב שיושב בפינה ומקשקש בזנב למראה בעל הבית . ואם פעם ינבח? ואתא חוטרה והיכה לכלבא. ואיזה מקל יש... מרכז רקמן . אלף שדולות נשים . ויצו נעמת אמונה אובדות סוציאליות ,מקלטים רווחה משטרה חוקרות אלמ"ב בתי משפט למשפחה ,שופטות אמזונות פמיניסטיות . מגרש הרוסים לבעלים הרוסים ,נידוי חברתי. פיטורים מהעבודה. בזיונות . ובסוף הכלב מגורש מהבית ונובר באשפה עם כלבי חוצות כמוהו והגברת משיגה אחד חדש. פלא שלא רוצים להתחתן כאן?

דווח על תגובה לא ראויה
05.11.2020

6. מסורבות הגט החילוניות לא צריכות לחכות לגט בכלל! (ממזר)

כחילוני אינני מכיר בכלל במושגים הדצתיים הפרימיטיביים והדימיוניים "עגונה" ו"ממזר"!
ולכן-הפתרון היחיד הוא לקרוא לכל מסורבות הגט החילוניות-ניתן גם להתארגן ברשתות החברתיות-להתעלם לחלוטין מההלכה ומהדיינים-ולא לחכות לגט בכלל-אלא להמשיך בחייהן עם בני זוג חדשים-וכמובן ללדת ילדים עם מי שהן מעוניינות-וכמובן להתעלם לחלוטין מהמושג הדתי ההזוי "ממזר"!
ישנם די והותר חילונים כמוני ו"חסרי דת"-שאין להם שום בעיה להקים משפחות עם "ממזרים"!
ניתן להציף את המדינה באלפי"ממזרים, חדשים בכל שנה-וכך למוטט את המימסד החרבני!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2020

7. עוד פרויקט מבית היוצר של הקרן החדשה (ישראלה)

החיבור עם אוסנת מארק מפתיע. הרי מבוי סתום ניזונים מהקרן החדשה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.12.2020

8. אין דברים כאלו "עגונה" ו"ממזר"! (ממזר)

רק דתיות וחרדיות שטופות מוח מסכימות לחכות לגט מ"רצונו" של ה"בעל"-ולוותר על זוגיות וילדים בגלל הפחד שהם יהי "ממזרים"!
החילוניותבכלל לא צריכות להתייחס לשטויות הפרימיטיביות האלו!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

פרשת הצוללות: גנץ קורא להקמת ועדת חקירה שקד וסער מתנגדים

קרא עוד