סגור
שומרים על ההנחיות

נתניהו: "התחלואה בישראל מהנמוכות במערב - אבל הקורונה עדיין כאן"

ברקע המעבר לשלב השני של ההקלות ופתיחת חלקים נוספים במערכת החינוך, ראש הממשלה מוסר הודעה לתקשורת בה הוא מתייחס למצב הקורונה בישראל ובעולם, השלבים הבאים בהקלות, ועסקת מטוסי F-35 לאמירויות

חדשות כיפה
יא בחשון התשפא
,
29 באוקטובר, 2020 17:58
ראש הממשלה נתניהו

ראש הממשלה נתניהוצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ימסור בעוד זמן קצר הודעה מיוחדת לתקשורת, במהלכה הוא עשוי לעסוק בהתמודדות המדינה עם הקורונה, והשלבים הבאים בהקלות עליהם יוחלט בקבינט הקורונה שייתכנס בהמשך הערב. 

ראש הממשלה פתח בתיאור הגל השני הקשה שפוקד בתקופה זו את אירופה. "בצ'כיה, מדינה שגודלה דומה לישראל יש אלפי חולים ביום, במדינות נוספות יש חשש לעליית המגפה. אני אומר שוב סגר זה לא דבר קל זה דבר קשה מאוד אבל כשאין ברירה אחרת חייבים לפעול. מנהיגות אומרת לקחת החלטות קשות, קיבלנו החלטות קשות". 

"כיום אנחנו עם שני אחוזי הדבקה" אמר נתניהו, "ואחת מהמדינות עם אחוזי התחלואה הנמוכים במערב, אולי הנמוך ביותר. זה לא אומר שהקורונה מאחורינו. מצבינו השתפר אבל אי אפשר להיכנס לשאננות. הקורונה כאן". 

הערב (ה') פורסם כי הבית הלבן מסר לקונגרס כי הוא מעוניין להעביר 50 מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות, דבר שעלול לשנות את מאזן הכוחות במזרח התיכון. על החשש מכך אמר נתניהו: "קיבלנו יותר מביטחון ההתחייבות האמריקנית לשמור על היתרון האיכותי הצבאי של ישראל . אני עכשיו בא מפגישה עם מזכיר המדינה אספר שביקר בישראל, הודיתי לו על שיתוף הפעולה. אנחנו גם יודעים שכולנו עומדים מול איום משותף ואנחנו מבינים את זה היטב אם זאת חשוב שמערכת הביטחון קיבלה את ההתחייבות האמריקנית לשמירת יתרוננו באזור ובכלל".

29.10.2020

1. אין על נתניהו ,החמוצים ימשיכו ליילל (וילנר)

אם הוא היה שמאלני התקשורת הייתה מפרגנת לו עכשיו בלי הפסקת על התחלואה הנמוכה ועל הסכמי השלום ומפסיקה ליילל וללכלך עליו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הביטחון גנץ צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

לקראת פיזור הכנסת: גנץ ימסור הצהרה

קרא עוד