סגור
שומרים על ההנחיות

למרות החשש לביטולם: מבחני הרבנות ממשיכים

מבחני ההסמכה של הרבנות הראשית נערכים במתכונת מיוחדת תוך כדי שמירה על כללי הבריאות. מנהל מחלקת הבחינות: "בהוראת הרב הראשי הצלחנו להגיע למתווה מוסכם ולפעול לקיום מבחני הרבנות גם בתקופה מאתגרת זו"

חדשות כיפה
ג בחשון התשפא
,
21 באוקטובר, 2020 15:26
מבחני רבנות. בהתאם למתווה משרד הבריאות

מבחני רבנות. בהתאם למתווה משרד הבריאותצילום: הרבנות הראשית לישראל

עם פרוץ הגל השני של הקורונה והשפעותיו הנרחבות על המשק, עלה החשש כי מבחני הרבנות הראשית לא יוכלו להתקיים במתכונתם. אך לאחר בקשתו של הרב הראשי הרב יצחק יוסף ולפעילותם של השר לשירותי דת יעקב אביטן, מנכ"ל המשרד עודד פלוס, ומנהל מחלקת הבחינות ברבנות הראשית הרב רפאל מזרחי, נמצא המתווה בזכותו יתאפשר קיום בחינות הרבנות הראשית בהתאם לדרישות משרד הבריאות.

לנוכח המצב, על מנת לשמור על בריאות המשתתפים ולעמוד בהנחיות משרד הבריאות, הבחינות מתקיימות כך שכמות המשתתפים בכל יום בחינות מוגבלת ל-300 משתתפים ובהתאם לכך הוארכו ימי הבחינה, כלל הנבחנים נדרשים למלא הצהרת בריאות ולבצע בדיקת חום בטרם יציאתם מהבית, נוסף לכך עליהם לעמוד בתקנים מחמירים מבחינה בריאותית על מנת לשמור על תקנות הבריאות.

בכניסה למתחם הבחינות, הוקמו מספר עמדות רישום על מנת למנוע התקהלות מיותרת בכניסה למתחם, לאחר מכן הנבחנים נכנסים למתחם דרך "שרוול" סטרילי אליו ניתן להיכנס תוך שהנבחן חובש מסיכה ורק לאחר שנבדק שוב. הנבחנים נדרשים  להישאר עם מסיכה במשך כל המבחן, כאמור, במהלך הבחינות הנבחנים מחולקים לכיתות ובקפסולות נפרדות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. 

מבחני רבנות. בהתאם למתווה משרד הבריאות

מבחני רבנות. בהתאם למתווה משרד הבריאותצילום: הרבנות הראשית לישראל

הבחינות עצמן מתפרסות על פני מספר ימים נוספים וכן במוקדי בחינה שונים כאשר הן מתקיימות ב'בית הארחה בית וגן' ובבניין ישיבת 'נתיב מאיר'.

במהלך הגל הראשון של הקורונה, בוטלו מבחני הרבנות של חודש ניסן עקב ההגבלות. לאור החשיבות הגדולה של קיום הבחינות ובהתאם להנחיית הרב הראשי פעלו ברבנות הראשית לישראל אל מול גורמי המקצוע, על מנת להתוות מתווה שיאפשר את קיום בחינות הרבנות. המועד הנוכחי הוא המועד השני בו מתקיימים בהצלחה מבחני הרבנות על פי המתווה של גורמי הבריאות ותוך עמידה בכל התקנות וההגבלות.

מנהל מחלקת הבחינות ברבנות הראשית הרב רפאל מזרחי מסר: "בהוראת הרב הראשי הרב יצחק יוסף, הצלחנו לקיים את מבחני הרבנות גם בתקופה מאתגרת זו לטובת בני התורה העמלים אשר מתכוננים במשך שנים לבחינות". מנכ"ל המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל עו"ד עודד פלוס מסר: "מתוך חשיבות רבה לשמירת רציפות הבחינות עבור הנבחנים הרבים שעמלו ולמדו לבחינות, הבחינות מתקיימות בהתאם לדרישות ולהנחיות תוך עמידה על הכללים ושמירת בריאותם של הנבחנים".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר המשפטים אבי ניסנקורן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ניסנקורן יקדם את מינוי איסמן, אך העיר לו על אמירותיו שפורסמו: "לא מקובל"

קרא עוד