סגור

בהובלת האוזר: הוקם מטה מאבק לקיצור ימי הבידוד

יו"ר וועדת חוץ וביטחון ממשיך לאחוז בדעה של קיצור ימי הבידוד כחלק ממתווה היציאה מהסגר על פי שתי הצעות: קיצור מ-14 יום ל-12 יום או קיצור ל-10 ימים בכפוף לבדיקה שלילית

חדשות כיפה
ל בתשרי התשפא
,
18 באוקטובר, 2020 17:12
מספר ימי הבידוד יקוצרו? אילוסטרציה

מספר ימי הבידוד יקוצרו? אילוסטרציהצילום: הדס פרוש, פלאש 90

נציגי ענפים שונים במשק, קיימו היום (א') דיון בו הוחלט להקים מטה לתמיכה במאבקו של יו״ר ועדת החוץ והביטחון חבר הכנסת צבי האוזר לקיצור ימי הבידוד. בדיון הציפו המשתתפים את הקשיים שנוצרו בעקבות ימי הבידוד הארוכים, בין היתר סגירת עסקים לתקופות ארוכות ועד קריסת עסקים וסגירה לצמיתות בשל כניסתם של כל העובדים לבידוד ארוך שלא לצורך.

בעוד במדינות רבות במערב החליטו לקצר את ימי הבידוד, ישראל עדיין מחייבת 14 ימי בידוד, כשלטענת מטה המאבק מדובר בהחלטה ללא כל הצדקה בריאותית או כלכלית. נכון לנתוני האוצר בחודש ספטמבר, עלות המשק מכלל הבידודים עומדת על 2.6 מיליארד שקל. קיצור ביומיים של ימי הבידוד יחסוך כ-750 מיליון שקל. במידה והחוק יתוקן והממשלה תיאלץ לשאת בעלות חלק מימי הבידוד – תיתוסף עלות תקציבית ישירה של כ-300 מיליון שקל. 

חבר הכנסת האוזר ממשיך לדרוש מהממשלה להחליט על קיצור ימי הבידוד כחלק ממתווה היציאה מהסגר על פי שתי הצעות: קיצור מ-14 ימים ל-12, או קיצור ל-10 ימים בכפוף לבדיקה שלילית. 

בנוסף עלתה בדיון סוגיית התשלום לעובדים שיצאו לבידוד והנטל הגדול על המעסיקים. בתום הדיון הוחלט להקים את מטה המאבק המשותף לכל הגורמים לקיצור ימי הבידוד, המהלך הנדרש לאיזון נכון בין הצורך בשמירה על הבריאות לבין הצלת הכלכלה הישראלית.

18.10.2020

1. ״מטה המאבק״. במי אתה נאבק?.תן לאנשי המקצוע לעשות את העבודה, (יגאל)

בלי לדחוף את תאוות הפרסום שלכם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור גמזו מתחסן. אך כמה מעובדיו התחסנו? צילום:  Miriam Alster/Flash90

דוגמה אישית: באיזה בית חולים התחסנו הכי הרבה עובדים?

קרא עוד