מושל ניו יורק אסר על קיום חתונת נכדו של הרבי מסאטמר

אנדרו קואומו, הודיע על שינוי המדיניות בהתמודדות מול נגיף הקורונה בניו יורק, במודל הדומה למודל הרמזור. בעקבות כך הורה לבטל את חתונת נכד האדמו"ר שאמורה להתקיים באזור אדום, ולהכיל למעלה מ-10,000 משתתפים

חדשות כיפה 18/10/20 08:35 ל בתשרי התשפא

מושל ניו יורק אסר על קיום חתונת נכדו של הרבי מסאטמר
חסידי סאטמר. ארכיון, צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

לא רק בישראל החברה החרדית נכנסת לעימות עם השלטונות, עקב מצב התחלואה בסביבת מגוריהם. מחר (ב') אמורה להתקיים חתונת נכדו של האדמו"ר מסאטמר שבברוקלין, אלא שהחסידות קיבלה צו ממדינת ניו יורק האוסרת על קיום האירוע, כך פורסם ברשת abc. מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, ששמע כי החתונה אמורה להכיל למעלה מ-10,000 משתתפים הורה בעצמו לבטל את האירוע.

 

עקב מצב התחלואה בניו יורק, הורה אמש קואומו על מדיניות הדומה למדיניות הרמזור בישראל. בשל כך פועלת משטרת ניו יורק לפקח על התקהלויות באזורים אדומים במדינה. בין האזורים הנחשבים אדומים הוא הרובע ברוקלין שבעיר ניו יורק, בו מתגוררים חסידים רבים.  "לקראת הסתיו אנו הולכים לפרוס אסטרטגיית מיקרו-אשכול" אמר קואומו, מה שאומר שבכל אזור תהיה התנהלות שונה לפי הגדרתה. עוד אמר: "יש לנו נתונים כל כך ספציפיים שאנחנו לא יכולים להראות אותם מכיוון שהם עלולים להפר את תנאי הפרטיות. אנחנו יודעים בדיוק מהיכן המקרים החדשים מגיעים".

 אחד המקרים אליו התייחס המושל הוא אירוע החתונה המתוכננת בחסידות סאטמר, והודיע כי לא יאפשר את קיומה. קואומו הוציא צו ל עצור את החתונה, על הצו חתם גם נציב הבריאות, והוגש לחסידות על ידי משרד השריף בעיר ניו יורק. קואומו הזהיר כי תהיה אכיפת יתר, והכל במטרה להפוך אזורים אדומים לצהובים. 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר