סגור

עלות הרכב החדש והמשוריין של שרה נתניהו: יותר ממיליון שקלים

אשת ראש הממשלה זוכה לרכב שאף אישה לפניה לא זכתה. סקודה סופרב חדשה ומשוריינת שיוצרה בהזמנה מיוחדת. רכבים דומים הוזמנו לבכירים נוספים בהם ראשי הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט ואהוד ברק

חדשות כיפה
כה בתשרי התשפא
,
13 באוקטובר, 2020 14:40
סקודה סופרב

סקודה סופרבצילום: shutterstock

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, צפויה לקבל בימים הקרובים רכב מסוג סקודה סופרב, חדש ומשוריין בהזמנה מיוחדת. הרכב נמצא כבר בדרכו לישראל יחד עם כמה רכבים דומים שהוזמנו לבכירים נוספים, בהם אהוד אולמרט ואהוד ברק. מומחי מיגון רכב מעריכים כי עלות רכב כזה עומדת על כ-1.5 מיליון שקלים. כך פורסם ב-ynet. עד היום לא הוקצה רכב משוריין לנשות ראש הממשלה. במקרה הצורך - תקופות רגישות או יעדים מיוחדים, הוסעו הנשים ברכב משוריין. זאת הפעם הראשונה שהוקצה רכש משוריין שישמש רק את אשת ראש הממשלה.

לפני כשנתיים, בנימוק של צורך ביטחוני, פנה אגף הביטחון במשרד ראש הממשלה לחשב הכללי באוצר בבקשה לאשר רכישת רכב ממוגן לאשת ראש הממשלה. הבקשה נתקלה בהתנגדות בשל העלות הכבדה אך מאוחר יותר אושרה. על פי הפרסום, שרה נתניהו טענה בעבר כי לא ביקשה רכב ממוגן וכי לא הייתה מודעת לעניין.

כדאי לציין כי שרה, יאיר ואבנר נתניהו לא מאובטחים על-ידי השב"כ, אלא על-ידי יחידת "מגן" במשרד ראש הממשלה. עד היום הסיע משרד ראש הממשלה את אשת ראש הממשלה בכלי רכב שונים ממאגר רכבי השרד, בדרך כלל ברכב של דרג שר. משרד ראש הממשלה אינו מגדיר את כלי הרכב המשרתים את שרה נתניהו כ"רכב צמוד" לרעיית ראש הממשלה והיא אינה נדרשת לשלם "זקיפת הטבה" שמופחתת מהמשכורת לכל אזרח במדינה, המקבל רכב צמוד.

בעקבות הפרסום כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו את הודעת השב"כ בנושא: "אין מדובר ברכב חדש שנרכש עבור משימת אבטחת רעיית ראש הממשלה. מדובר ברכב אחד מתוך שורת רכבים שהוזמנו לפני 3 שנים, המיועד להחליף צי רכבים ממוגנים עבור אישים מאובטחים. מדובר בהחלטה מקצועית של שב"כ ואגף הביטחון במשרד רה"מ - למאובטחים אין כל חלק בקבלת ההחלטות בעניין". לאחר הדברים תקף גם את התקשורת על פרסום שווא: "תקשורת השמאל שוב משחירה ושופכת את דמה של רעייתי שרה, כפי שהיא עושה מדי יום כבר יותר מ-20 שנה. אני לא מכיר הרבה אנשים שהיו עומדים במסע צייד כל כך נוראי במשך שנים, אבל אני יודע היטב שהציבור כבר יודע להבחין בין האמת לבין השקר".

שרה נתניהו

שרה נתניהו. בקרוב תקבל רכב משוריין?צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

13.10.2020

1. גם יאיר צריך רכב משוריין. זה ממש לא בסדר שקיפחו אותו. בטח אמא תתן לו לנסוע בשלה. (ממש כועס)

דווח על תגובה לא ראויה
13.10.2020

2. כך שודדים את העם -הכל על חשבון היניים (צדק)

כמה אפשר לשנורר מהקשישים והילדים
מה יש לה לנסוע ברכב משוריין
אנחנו בשיקגו

דווח על תגובה לא ראויה
13.10.2020

3. אין סוף לסחטנות המשפחה המלכותית.בקרוב שפחות לאבנר ויאיר... (יגאל)

דווח על תגובה לא ראויה
13.10.2020

4. מגיע לה, היא בסיכון (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
13.10.2020

5. עלותנרכב חדש משוריין של שרה נתניהו: (משה)

צרי-עין , טפשים וקנאים : גם בזה תאשימו את ביבי "המושחת". , אבל, הגברת, היקרה והמוכשרת האמורה, אשת ראש ממשלה נבחר, זכאית וחייבת עבורינו, בהגנה הכי טובה, כפי שנקבע ע"י גורמי הבטחון (!!!), וצורך החלפת מכונית - ע"י מינהל הרכב הממשלתי. ואתם !? המשיכו לנסוע בגרוטאות שלכם, ואם רצונכם לשדרג - מי מפריע לכם, לעמול, להשתכר, ולעשות בכספכם ככל העולה ברוחכם ?!

דווח על תגובה לא ראויה
13.10.2020

6. גם כיפה מצטרפת בהפצת פייק ניוז ? השב"כ הגיב שהרכבים הוזמנו לפני 3 שנים ולא בשביל שרה נתניוה. כיפה תתנצלו מיד בפני ראש הממשלה ואשת ראש ממשלתינו !! (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
14.10.2020

7. שתבקר אותו בכלא עם האוטו... (יאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
14.10.2020

8. זה כסף קטן לעומת המטוס הפרטי ושוד הגז. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
14.10.2020

9. כתבה מטומטמת! רכב משוריין?!! באמת?!! לא סוס ועגלה?!! וואו!! (משה)

דווח על תגובה לא ראויה
14.10.2020

10. משה משה (שולה מוקשים)

משה משה ....מקווה שאתה רואה שאתה במיעטו ברור
רק נשאר לשמור על היחס הזה בקלפי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

נתן גושן מאתגר את סיון רהב מאיר בשידור חי: למה את לא הולכת לפוליטיקה?

קרא עוד