סגור

האדמו"ר מבעלז חלה בקורונה, ב'הדסה' סיפקו לו שירותי רפואה בבית

האדמו"ר מבעלז נדבק בקורונה לפני כחודשיים, ואף הגיע למצב קשה, אך סירב להתפנות לבית החולים. צוותים רפואיים מ'הדסה' הגיעו לביתו וטיפלו בו, ומנכ"ל בית החולים עודכן באופן שוטף על מצבו

חדשות כיפה
כד בתשרי התשפא
,
12 באוקטובר, 2020 18:58
האדמו"ר מבעלזא, הרב ישכר דב רוקח

האדמו"ר מבעלזא, הרב ישכר דב רוקחצילום: Yaacov Cohen/FLASH90

הורה להפר את ההנחיות - וקיבל טיפול פרטי בביתו. האדמו"ר מבעלז, הרב יששכר דב רוקח, מנהיגה של אחת החסידויות הגדולות בישראל, הוא גם אחד מגדולי מפרי הנחיות משרד הבריאות, שנועדו למנוע את התפשטות הקורונה בישראל. הרב רוקח קורא לחסידיו בעקביות שלא לשמור על ההנחיות, ולפני כחודשיים אף ערך חתונת ענק לנכדו, בהשתתפות אלפי חסידים, במתחם סגור ללא הקפדה על עטיית מסכות או על ריחוק חברתי.

אלפי חסידים הגיעו לחתונת נכד האדמו"ר מבעלזא

זמן קצר לאחר מכן נדבק האדמו"ר בקורונה, אך דבר מחלתו הוסתר מהציבור. בשלב מסוים פרסם אתר ynet כי האדמו"ר פונה לבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה, אך לאחר מכן הכחישו בהדסה את הידיעה, וב-ynet הסירו אותה מהאתר.


(חתונת נכד האדמו"ר מבעלז בקיץ האחרון, בניגוד להנחיות משרד הבריאות)

היום (ב') פרסם 'הארץ' כי האדמו"ר אכן נדבק בקורונה, ומצבו אף הוגדר קשה. למרות הכל סירב הרב רוקח להתפנות לבית החולים, אך תחת זאת זכה לטיפול VIP צמוד, באדיבות רופאי וצוות בית החולים הדסה עין כרם.

על פי הדיווח, ב'הדסה' סיפקו ייעוץ רפואי צמוד לרופאו האישי של האדמו"ר, ואף דאגו לאבזר את ביתו בכל האמצעים הדרושים לטיפול בו ולהנשמה, אם יזדקק לה. בשלב מסוים קיבל הצוות הרפואי שטיפל באדמו"ר החלטה לפנותו לבית החולים, למרות הכל, אך לאחר הפרסום ב-ynet הוחלט להשאירו בבית בכל זאת. מקור המעורה בפרטים אמר ל'הארץ' כי . "זו החלטה מאוד לא פשוטה שלא לאשפז אדם כזה", וכי "זו אתיקה מקצועית שגובלת בהפקרות".

אותו מקור סיפר כי האדמו"ר "קיבל טיפול 'טראמפ', VIP, מה שאזרח מהשורה לא מקבל". בטיפול באדמו"ר היו מעורבים מנהל בית החולים הדסה, פרופ' יורם וייס, ובכירים נוספים בבית החולים, כשמנכ"ל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, מקבל עדכון שוטף על מצבו.

"המנהג שלנו בהדסה, לפחות מאז שאני פה, שאצלנו כל אדם הוא בן אדם, וכל אחד יקבל את הטיפול כאילו הוא המטופל היחידי שלנו", אמר היום רוטשטיין ל'הארץ'. לדבריו, "המדיניות הזאת עושה את שלה - גם בתוך בית החולים וגם מחוץ לבית החולים. אני חושב שזו מדיניות נכונה שבית החולים שם את האינטרס של החולה מעל האינטרס שלו עצמו".

פרופ

פרופ' זאב רוטשטייןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרופ' רוטשטיין הוסיף עוד כי "אנחנו מטפלים בכולם, גם בטיפולים שנעשים בחוץ, בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים. זה הדבר היחיד שאני מוכן לומר, מבלי להתייחס לאדמו"ר כזה או אחר או איש נשוא פנים כזה או אחר"

אמש פורסמה ב'כאן' הקלטה של האדמו"ר מבעלז מהימים האחרונים, המורה לחסידיו בפירוש להפר את הנחיות משרד הבריאות: "כל רב מתערב ואומר דעות ונותן עצות, וכל אחד מחזיק את התורה בכיס שלו", אמר האדמו"ר. הוא הוסיף כי, "הרבנים רוצים למצוא חן בעיני הרשויות והרשויות רוצות למצוא חן בעיני הרבנים. זה לא הפתרון. צריך לנהוג כפי שנהגנו עד היום והשם יעזור שלא יהיה נזק".

12.10.2020

1. היה צריך לאלץ אותו להגיע לבית החולים (חבל)

אדם כפוי טובה. התנהלות טיפשית של המוסדות.

דווח על תגובה לא ראויה
12.10.2020

2. עצוב שמנהיג של כל כך הרבה יהודים לא מתבייש להיות "כביכול דתי" על חשבון אחרים (אפרים)

דווח על תגובה לא ראויה
12.10.2020

3. הרב ממשיך את המסורת של אביו הרב מבילגוריא בדרשת בודפשט. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
12.10.2020

4. האדמו"ר מבעלז חלה בקורונה, ב'הדסה' סיפקו לו שירותי רפואה בבית (משה)

Xא תת ם הבנתם את ההתלקקות הזו, של מדינת ישראל, אל פורעי-חוק !? יש להודיע מרא, קבל עם ועדה, כי מפרי חוקי הקורונה, ייקנסו, ושמם יתועדה- לחשיחלו, כצפוי...לא יקבלו שום טיפול על-חשבון ובמימון המדינה. כך נאה וכך יאה והוגן (רופאים, לא יעורבו בזה, כי הם מחוייבים לטפל - יש למנות מנהלן משימתי, לסינון אלה שמסכנים את עצמם ואחרים, ואיבדו את הזכות לטיפול !!! אחרת, דווקא משלמי המיסים, והמצייתים לחוק, לא יוותר אבורם משאב לטיפול !!

דווח על תגובה לא ראויה
12.10.2020

5. ממשיך את המסורת (ש)

נו, אי אפשר לומר שבחסידות בעלז לא שומרים על המסורת. כפי שרמז מספר שלוש, הוא ממשיך את מסורת את אבותיו שנטשו את חסידיהם בהונגריה תוך שהם מרגיעים אותם ואומרים להם שהכול בסדר. והאדמו"ר הלך 'להקריב את עצמו' למען החסידות בארץ ישראל. זה דרכם כסל למו.

דווח על תגובה לא ראויה
12.10.2020

6. ככה הם נראים. חוצפן חסר בושה (פל)

דווח על תגובה לא ראויה
20.10.2020

7. למה לא (גידי)

תמורת כסף טוב יתנו לכל אחד אותו שרות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר